Як збільшити сигнал WiFi-роутера: способи та корисні поради

194 0 Новини високих технологій

З розвитком бездротових технологій Wi-Fi щільно увійшов в життя практично кожної людини, і наявність бездротової мережі чи не в кожній квартирі вже сприймається як даність. Варто в приватному будинку запустити на будь-якому з пристроїв пошук бездротових мереж, і список моментально поповниться як мінімум двома знайденими. А в квартирі кількість перевалить далеко за 10. При всьому при цьому нерідко виникають ситуації, при яких зона покриття бездротового маршрутизатора буває недостатньою. Привести до цього може безліч причин, виділити серед яких найбільш поширену досить непросто. Найчастіше на рівень сигналу впливає ціла сукупність факторів:

 • видалення від джерела;
 • стіни (особливо несучі);
 • міжкімнатні та міжповерхові перекриття (з поверхами проблем найбільше: армований бетон служить чудовим екраном для радіохвиль);
 • наявність зовнішніх перешкод (сусідні мережі, близькість силових кабелів і т. д.);
 • перевантаженість мережі відразу декількома підключеними пристроями;
 • слабкі антени маршрутизатора, а також інші причини.
 • Саме тому, повернувшись з магазину додому, розпакувавши, включивши і налаштувавши довгоочікувану покупку, багато користувачі виявляють, що необхідного покриття пристрій забезпечити не може.


  Як показує практика, заміна роутера на більш дорогу модифікацію (наприклад, з великою кількістю антен) вирішення проблеми не сприяє. Тому і залишається замислюватися про те, як збільшити сигнал WiFi, щоб мережа впевнено приймалася навіть у самих дальніх кімнатах. Зробити це можна як за допомогою інтерфейсу самого маршрутизатора, так і з допомогою додаткових пристроїв і аксесуарів.
  Як збільшити сигнал WiFi-роутера: способи та корисні поради

  Налаштування маршрутизатора

  Спробувати збільшити потужність сигналу WiFi в конфігурації роутера можна через зміну каналу, зміна режиму мережі, а також налаштування потужності мовлення (є не у всіх моделях). Незважаючи на уявну неефективність цих операцій, досить часто їх виконання, виявляється, цілком достатньо.


  Зміна каналу

  Більшою мірою цей спосіб актуальний для багатоквартирних будинків, або дуже щільного приватної забудови, де в межах невеликого простору можуть функціонувати відразу кілька роутерів. Суть його полягає в зміні каналу, який використовує поточна бездротова мережа. Робиться це для того, щоб відсікти власну мережу від інших користувачів, які працюють на тій же частоті. Звичайно, розробники передбачили можливість автоматичного вибору найменш завантаженого каналу при включенні або перезавантаженні роутера, однак немає гарантій, що він після цієї процедури буде повністю ізольований. Ручне призначення наосліп теж результатів не може дати, тому для початку слід просканувати всі наявні в оточенні мережі з допомогою спеціальних утиліт, розроблених як для ПК, так і для мобільних пристроїв (наприклад, inSSIDer або WiFiInfoView). Після точного визначення найменш завантаженого або взагалі вільного каналу можна призначати для своєї мережі саме його. В маршрутизаторах різних виробників це здійснюється в налаштуваннях бездротової мережі.

  Зміна режиму мережі

  Велика частина сучасних маршрутизаторів трехрежимные, і мовлять вони в універсальному режимі bgn, дозволяючи тим самим взаємодіяти з мережею не тільки сучасних гаджетів, але і пристроїв з передавачами WiFi попередніх стандартів. Як правило, в налаштуваннях смартфона, планшета або ноутбука можна без проблем відшукати інформацію про встановленому модулі зв'язку. І якщо вони підтримують стандарт зв'язку N, сміливо перемикайте маршрутизатор в цей режим, що може як збільшити потужність сигналу WiFi роутера, так і відчутно додати швидкості.

  Налаштування потужності мовлення

  У деяких моделях є можливість регулювання потужності мовлення. Зазвичай вона встановлена на максимальний рівень, але перед тим як переходити до більш радикальних заходів, перевірити все ж не завадить.

  Використання додаткових засобів

  Збільшити силу сигналу WiFi можна з допомогою зовнішніх аксесуарів. До них можна віднести більш потужні антени, подовжувачі, а також спеціальні пристрої – повторювачі. Крім того, ніхто не заважає використовувати замість нього і підтримує таку функцію роутер.

  WiFi-антени

  Це найменш ефективний спосіб, оскільки навіть при купівлі самої потужної і дорогої зовнішньої антени істотного розширення зони охоплення досягти не вдасться. Найбільш високий результат могли б забезпечити дротяні антени, однак користувачі з їх допомогою збільшити сигнал WiFi, як виявилося, не особливо прагнули, і багато в чому з-за чималу ціну. Більш доцільним прийнято вважати використання так званого екстендера сигналу, або повторювача.
  Як збільшити сигнал WiFi-роутера: способи та корисні поради

  WiFi-повторювачі

  Найпоширеніший на сьогоднішній день клас пристроїв. Вони дозволяють збільшити сигнал WiFi-роутера, просто повторивши материнську мережу, так і створити на її основі систему з зовсім іншими параметрами, включаючи номер каналу, ідентифікатор і пароль. Найчастіше такі пристрої виконані в компактному корпусі, що поєднує в собі плату, антену і блок живлення. При цьому мережевий провід може і зовсім бути відсутнім: в розетку прилад підключається подібно нічника з допомогою вбудованою в корпус вилки.
  Як збільшити сигнал WiFi-роутера: способи та корисні поради
  Зустрічаються також пристрої настільної і настінної установки, що нагадують роутер в мініатюрі або невелику цифрову приставку. Щоб з допомогою повторювача збільшити прийом сигналу WiFi, як правило, спочатку потрібно його первинна настройка. Здійснюється вона аналогічно першому запуску маршрутизатора – через підключення LAN-кабелю до комп'ютера і введення необхідних параметрів у веб-інтерфейс пристрою (стартові системні налаштування, а також ідентифікатор батьківського мережі, ключ шифрування, назва мережі і, відповідно, введення нового пароля). Після завершення налаштувань прилад перезавантажується, відключається від комп'ютера, після чого їм можна користуватися. Основне призначення даної групи пристроїв – збільшити рівень сигналу WiFi, як може здатися з назви. Однак до значної їх частини з допомогою Ethernet-кабелю можна підключати різну дротову техніку – настільні ПК, старі моделі домашніх кінотеатрів, ресивери, ігрові консолі, телевізори і т. д., що іноді може виявитися вельми корисним.

  До цієї ж групи можна віднести і USB-повторювачі – мініатюрні пристрої, які отримують живлення від будь-якого USB-порту або зарядного пристрою мобільного телефону. Використовуються вони найчастіше в подорожах, але збільшувати сигнал WiFi, як з'ясувалося, з їх допомогою багато користувачів воліють і в домашніх умовах. Все завдяки вельми привабливому ціннику при ще більш високому рівні мобільності.
  Як збільшити сигнал WiFi-роутера: способи та корисні поради

  Маршрутизатор в режимі повторювача

  Деякі моделі здатні працювати і в режимі ретрансляції мережі. Причому у продажу є досить непогані пристрої, що дозволяють збільшити сигнал WiFi-роутера. Як показує вивчення пропозицій, деякі з таких маршрутизаторів виходять за ціною трохи дорожче повторювачів. Але чималу кількість користувачів про такий функції просто не підозрює, тому і купуються вони набагато рідше. Для того щоб використовувати такий пристрій у функції повторювача, необхідно перейти до веб-інтерфейс, відшукати блок налаштувань, що відповідає за режими пристрою, а потім активувати потрібний. Зазвичай з цим не виникає проблем, оскільки навіть якщо інструкції під рукою немає, можна з легкістю відшукати її в інтернеті.
  Як збільшити сигнал WiFi-роутера: способи та корисні поради
  Якщо ж у наявності є старий працездатний роутер, що володіє необхідним функціоналом, то відпадає і необхідність у придбанні нового. Але як збільшити сигнал WiFi в тих випадках, коли «зайвий» маршрутизатор лежить без діла, але режимом повторювача при цьому обділений? Знайти такого пристрою застосування можна використавши його в якості провідної активної антени. Знадобиться лише Ethernet-кабель певної довжини і вільна розетка в потрібному місці. Він коштує недорого, і за обтиск теж багато грошей не попросять, а єдина незручність – його прокладка по будинку або квартирі. Але зараз, коли на вибір є величезна кількість кріпильних скоб, коробів або навіть плінтусів для прихованої проводки, витратити трохи часу і сил один раз, а потім з комфортом отримувати доступ до інтернету в будь-якій точці будинку з будь-якого пристрою, безумовно варто.

  Особливості розташування повторювачів

  Щоб збільшити прийом сигналу WiFi як на ноутбуці, так і іншому портативному пристрої, екстендер необхідно правильно розташувати. Багато хто помилково поміщають репітер на кордоні мовлення наявної мережі, розраховуючи тим самим отримати більший охоплення. У таких випадках нова мережа навіть з максимальним рівнем сигналу стає низькоефективної: пристрої до неї успішно підключаються, але швидкість з'єднання залишає бажати кращого. При цьому зв'язок з інтернетом часто переривається або відсутня взагалі. Тому розміщувати повторювач слід в зоні впевненого прийому поточної мережі, причому бажано помістити пристрій якомога вище: нижня кутова розетка де-небудь за комодом або диваном – не найкращий варіант, який також негативно впливає на ефективність мовлення. Якщо в якості репітера використовується інший маршрутизатор, розташовувати його потрібно, виходячи з тих же рекомендацій.

  Зміна діапазону роутера

  Варіант, який підійде жителям багатоповерхових будинків. І пов'язаний він з появою бездротових маршрутизаторів, що працюють на частоті 5 Ггц. В силу відносної новизни цієї технології, а також досить високу вартість підтримують її пристроїв, стандарт 80211 ac зараз практично не розповсюджений, тому й з функцією ізоляції домашньої мережі від перешкод такий роутер буде справлятися відмінно. Але висока ціна самого маршрутизатора – не єдиний недолік: стандарт зв'язку AC має підтримувати і підключається до мережі пристрій. В іншому випадку ніяких переваг використання дорогого приладу не дасть: мережа буде працювати в старому діапазоні з усіма витікаючими з цього наслідками.

  Використання підручних засобів

  Як збільшити сигнал WiFi на ноутбуці, планшеті або смартфоні, якщо не хочеться витрачати гроші, але бажання і можливостей зробити що-небудь власними руками в достатку? Можуть допомогти елементарні знання фізики, а також розуміння принципів роботи WiFi.

  Встановлення відбивача

  Як збільшити сигнал WiFi-роутера: способи та корисні поради
  Спосіб полягає у встановленні пластини з фольги або півсфери від жерстяної банки позаду антени роутера. У цьому випадку вся продуктивність антени буде спрямована в строго заданий користувачем напрямок, що дозволить нехай і незначно, але покращити якість сигналу. У поєднанні з тонкою настройкою маршрутизатора (зміна каналу або мережі) такий спосіб може привести до цілком непоганого результату.

  Створення зовнішньої антени

  Як збільшити сигнал WiFi-роутера: способи та корисні поради
  Більш витратний і складний варіант, оскільки вимагає придбання як мінімум мідного дроту і кабелю з коннектором. Мова йде про відому чи не кожному радіоаматорові антени Харченко, яку можна успішно застосувати і для частот 2.4 Ггц. Її легко виготовити самостійно. Вона допоможе значно підвищити якість домашньої мережі WiFi.

  Популярі новини
  Загрузка...