BenQ XL2411Z (монітор): характеристики, опис, огляд, відгуки

59 0 Новини високих технологій

За відгуками власників, які раніше намагалися заощадити на моніторі, при першому погляді на BenQ XL2411Z вони були вражені тим, наскільки він краще всього, з чим вони стикалися досі. Можливо, це наслідок низької якості їх попередніх дисплеїв порівняно з високим класом даного пристрою. Однак варто платити 329 доларів за монітор з діагоналлю екрана дорівнює 24 дюйми? Відповідь може бути неоднозначним. XL2411Z представляє собою еволюцію XL2420T, попереднього покоління ігрового дисплея компанії BenQ. Шасі таке ж, але конструкція в цілому краще. Забезпечивши дозвіл 1920 x 1080 пікселів, частоту оновлення 144 Гц, час відгуку 1 мс і немерцающую LED-підсвічування максимальною яскравістю 350 кд/м 2 , виробник добився найкращих характеристик. Також підтримуються Nvidia 3DVision 1 і 2.


BenQ XL2411Z: огляд дизайну

Якщо починати з самих основ, то якість збірки фантастичне. Стійка приємна на вигляд і надійна, має регулювання висоти і дає можливість нахиляти і повертати монітор на 90 градусів у вертикальній площині (в портретну положення) як для перегляду, так і для доступу до роз'ємів у нижній частині задньої панелі. Підстава широке і плоске, що дозволяє використовувати його в якості сховища для, наприклад, DVD-дисків. В комплект входить двоканальний DVI-кабель, який необхідний для частот розгортки понад 60 Гц. Кнопки для навігації по меню розташовані зручно, але занадто близько для більш впевненого натискання, хоча необхідність економії простору можна зрозуміти. На щастя, виробник пропонує так званий Display Pilot – програмне забезпечення, яке дозволяє здійснювати всі необхідні налаштування за допомогою миші і клавіатури. Ця функція сподобалася багатьом користувачам, так як, незалежно від ефективності організації меню, швидше і зручніше за все зробити за допомогою миші.


BenQ XL2411Z (монітор): характеристики, опис, огляд, відгуки
Монітор BenQ XL2411Z оснащений роз'ємами VGA, двоканальним DVI, портами HDMI і USB 2.0 розташованими на задній панелі. У XL2420T був DisplayPort, який в даній моделі вже відсутня. Навіщо використовувати роз'єм DP, якщо двоканальний DVI пропонує більшу пропускну здатність? Крім того, збоку для підключення периферійних пристроїв є два порти USB 2.0.

Якість екрану

Навіть якщо проігнорувати весь додатковий функціонал, який пропонує монітор BenQ XL2411Z, різниця з звичайним дисплеєм разюча. При 100%-й яскравості він здається приблизно вдвічі яскравіше, а колір - набагато більш живими і виразними. На додаток до попередньо встановлених профілів є можливість записати декілька власних. Так що можна мати одні налаштування для ігор, інші - для повсякденного застосування, треті - для фільмів і т. д. Більше того, є можливість завантажити колірні профілі інших власників, включаючи відомих геймерів, і потім їх використовувати.
BenQ XL2411Z (монітор): характеристики, опис, огляд, відгуки

Функціональні можливості

Так що ж покупець отримає за свої гроші? Досить багато навіть для професійних геймерів. Є система зменшення розмитості під час руху Motion Blur Reduction, опція зниженого синього світла, що дає ефект ігрових очок, таких як Gunnar Optics, зменшене мерехтіння, незалежне від налаштувань яскравості, Black eQualizer, який допомагає зробити яскравіше темні ділянки, не розмиваючи їх, і на довершення всього 1-мс час відгуку.

Монітор для професіоналів

Так як все це працює? І чи виправдовує воно витрачені кошти? Користувачі відзначають, що всі функції працездатні, але їх більше, ніж необхідно. Дисплей розроблений для професіоналів своєї справи з думкою про частоту кадрів до тієї міри, що він підтримує дві їх різних предустановки. Геймерам високого рівня необхідно надмалий час відгуку, як можна більше різкості і як можна менше розмитості, щоб монітор був ідеальним для такого застосування. Однак у звичайного користувача все це може виявитися незатребуваним. Хоча в цілому різниця з звичайним дисплеєм дуже помітна, швидше за все, її можна віднести на рахунок кращої якості екрану, ніж будь-який з заявлених функцій. Втім, усвідомлюючи свою некомпетентність власники визнають відсутність необхідних навичок для використання більшості з наданих можливостей.
BenQ XL2411Z (монітор): характеристики, опис, огляд, відгуки

Поза грою

При цьому виникає інше питання: чи не має така орієнтація на геймерів негативний вплив при повсякденному використанні монітора (перегляд відео, набір тексту, веб-серфінг і т. д.)? За відгуками власників, в цьому плані дисплея все в порядку. Ігрові налаштування працюють нормально і для всього іншого. Навіть якщо деякі параметри не підходять, дуже легко змінити свій профіль на повсякденний і більше ні про що не турбуватися.
BenQ XL2411Z (монітор): характеристики, опис, огляд, відгуки

За і проти

У монітора BenQ XL2411Z відмінне час відгуку, що дозволяє грати без затримок, є режим усунення змазування, «зниженого синього» для зниження навантаження на очі, немерцающая підсвічування. Тим не менше в цілому є кілька проблем. По-перше, для того щоб встановити частоту вище 60 Гц (до 100120 або 144), необхідний двоканальний кабель DVI. Так як він входить в набір, то єдиною проблемою буде заміна старого. Крім того, хоча в меню легко орієнтуватися, а Display Pilot ще більше це спрощує, воно здається надмірно громіздким. У BenQ XL2411Z налаштування спочатку навіть пригнічує, і доводиться шукати в Інтернеті найкращі варіанти, так як з урахуванням всіх доступних функцій комбінацій занадто багато, щоб їх перебирати. Без попередньої настройки монітора якість зображення жахливе. За відгуками користувачів, має місце неточна передача кольорів, яскраві ділянки бляклі, недостатній контраст, занадто велика яскравість, в якій немає необхідності.
BenQ XL2411Z (монітор): характеристики, опис, огляд, відгуки

Знайти свого покупця

Рішення придбати монітор дається непросто. Все, що він демонструє, знаходиться на високому рівні. Проблема в тому, що він дуже хороший. Дисплей не залишає враження такого пристрою, яким би міг користуватися кожен. Можливо, він занадто складний для звичайного любителя комп'ютерних ігор. Для тих, хто дивиться на монітор і зауважує розмитість або має бажання зменшити затримки відображення, BenQ XL2411Z стане ідеальним. Більшість 144-Гц дисплеїв дуже дорогі, і дана модель дозволяє заощадити. Однак ті користувачі, які раніше цього ніколи не помічали, можуть залишитися в програші, так як рекомендована на BenQ XL2411Z ціна, рівна 329 доларів США, дозволяє придбати більший 27" монітор з кращою якістю зображення. І все ж важко уявити, що хтось буде незадоволений вибором цього дисплея. Просто за менші гроші можна купити монітор без функцій, які і так не використовуються. Все зводиться до того, що покупець отримує те, за що він платить, але чи потрібно йому це?