Самий маленький комп'ютер: який він?

76 0 Новини високих технологій

Термін «самий маленький комп'ютер» є спірним не тільки тому, що різні компанії хочуть привласнити собі це досягнення, але також тому, що саме визначення комп'ютера в таких випадках є предметом дискусій. Останнє досягнення належить команді з Університету Мічигану, яка створила такий комп'ютер, що навіть рисове зерно у порівнянні з ним виглядає велетенським.

Датчик температури – найменший з відомих комп'ютерів

Новий пристрій має форму куба зі стороною 03 мм. Це становить приблизно десяту частину від попереднього пристрою, який анонсувала як самий маленький комп'ютер IBM в березні 2018 року. Розміри комп'ютера були порівнянні з розмірами піщинки.


Самий маленький комп'ютер: який він?
До складу університету комп'ютера входять:
 • процесор;
 • оперативна пам'ять;
 • фотогальванічна система харчування;
 • бездротові передавач і приймач, які підтримують зв'язок з допомогою світлових імпульсів.
 • Базова станція надсилає на мікросхему світло з метою її живлення. В свою чергу мікросхема з допомогою світлових імпульсів відправляє дані базової станції, застосовуючи передає світлодіод. На перший погляд це здається неймовірним, що світло використовується як для живлення комп'ютера, так і для передачі даних. Мічиганська команда вирішила цю проблему наступним чином: замість світлочутливих діодів в комп'ютері застосовуються комутуючі конденсатори.

  Варіанти застосування крихітного комп'ютера

  Самий маленький комп'ютер: який він?
  Самий маленький комп'ютер призначений для використання в якості точного датчика температури. Він має можливість контролювати температуру з точністю 01°C. Він виконує цю функцію шляхом перетворення значень температури у часові інтервали і порівняння їх з постійними інтервалами часу, переданими мікросхемі базовою станцією.


  Передбачається, що однією з областей застосування самого маленького комп'ютера буде виявлення і лікування раку. Гіпотеза про те, що ракові клітини більш гарячі порівняно зі здоровою тканиною, дозволяє вченим вважати, що застосування точного датчика температури буде необхідно у боротьбі з важкою хворобою. Температурний датчик має невеликі розміри і є біосумісним, тому його можна імплантувати в хвору на рак миша. Датчик буде надавати інформацію про зміну температури у хворих клітинах порівняно зі здоровими. Завдяки цьому можна буде визначити, чи приносить користь призначена терапія. Тим часом між вченими розгорілася суперечка, чи можна цей датчик називати комп'ютером. На думку деяких з них, як тільки пристрій залишиться без електроживлення, всі програми і дані зітруться з пам'яті. Тому його не можна вважати повноцінним комп'ютером.

  Навчальні мікрокомп'ютери Raspberry Pi

  Самий маленький комп'ютер: який він?
  Які ще рекорди в цій області існують? До одних із самих маленьких комп'ютерів можна віднести мікрокомп'ютери. Це ряд невеликих одноплатних пристроїв. Вони були розроблені у Великобританії організацією Raspberry Pi Foundation для навчання комп'ютерної науки в школі. Перша ж модель виявилася набагато більш популярною, ніж очікувалося. Її продажі давно вийшли за межі цільового ринку. Крім того, вона знайшла своє застосування в робототехніці.
  Raspberry Pi не містить корпусу і периферійних пристроїв (таких як клавіатура і миша). Але деякі комплектуючі все-таки були включені в окремі комплекти обладнання, що постачаються разом з комп'ютером. У лютому 2015 було продано понад 5 мільйонів комп'ютерів Raspberry Pi, завдяки чому вони стали найбільш продаваними британськими комп'ютерами. У березні 2018 число продажів досягло 19 мільйонів.

  Загальні відомості про микрокомпьютерах

  Було випущено кілька моделей, що відрізняються обсягом пам'яті і можливостями за підтримки периферійних пристроїв.
  Самий маленький комп'ютер: який він?
  На малюнку зображено пристрій мікрокомп'ютера, відповідне моделям B і B+. У моделях A і A+, а також Pi Zero - схожа структура, але в них відсутня адаптер локальної мережі і USB-концентратор. У них USB-порт під'єднується безпосередньо до інтегральній схемі. Адаптер локальної мережі моделі B і B+ під'єднується до додаткового порту USB. У них адаптер локальної мережі і USB-інтерфейс виконані на окремою схемою. У моделі B+ і більш пізніх моделях ця схема містить 5-портовий USB-концентратор, з яких доступними є 4 порти. Версія B має тільки 2 USB-порту. У комп'ютера Pi Zero USB-порт приєднаний безпосередньо до інтегральної схемою, але ця модель використовує мікро-USB-порт.

  Популярі новини
  Загрузка...