Інтерактивний екран. Опис сенсорних екранів і їх можливостей

366 0 Новини високих технологій

З року в рік людство прагне забезпечити доступ до інформації різними шляхами. Один із способів отримати інформацію - це використання інтерактивного екрану, про який далі піде мова.

Застосування обладнання

Інтерактивний екран. Опис сенсорних екранів і їх можливостей
Інтерактивний екран широко використовується у школах, коледжах та інститутах. Його корисні сторони полягають у тому, що учень чи студент може самостійно користуватися екраном, здійснюючи взаємодію з допомогою дотику. Також інтерактивні екрани можна побачити в громадських приміщеннях - вони виконують роль рекламного банера, сенсорної панелі банкомата чи терміналу. Часто вони використовуються під час презентацій, коли необхідно поінформувати велику аудиторію.


В деяких магазинах, де є функція самообслуговування, встановлено кілька інтерактивних панелей, які завантажений весь список товарів, їх характеристики і ціна. В якості альтернативи використовується інтерактивний стіл, з допомогою якого можна продемонструвати документи або зображення прямо на його поверхні. Можливості інтерактивного екрану безмежні, так як з ним йде двосторонній зв'язок. В такі панелі можна завантажувати не тільки файли медіа, але і різного роду програми, призначені як для розваги, так і для навчання.
Інтерактивний екран. Опис сенсорних екранів і їх можливостей
У деяких освітніх установах використовується інтерактивний підлогу, призначений для колективних ігор і навчання.

Матеріали для виготовлення

Незважаючи на те що інтерактивний екран реагує на найменший дотик людської руки, матеріали для його виготовлення найпростіші. Каркас панелі зроблений з алюмінію, а для бічних частин використовується сталь з порошковим покриттям. Сам екран складається з скла, загартованого до самої високої міцності.


Інтерактивна дошка

Інтерактивний екран. Опис сенсорних екранів і їх можливостей
У школах часто можна побачити інтерактивну систему дошки і екрану. Такий пристрій підключається до комп'ютера через USB-кабель, або використовується бездротовий канал Bluetooth з частотою 2400 мегагерц. На основі інтерактивного екрану були створені дошки з сенсорною поверхнею для освітніх установ. По суті, на інтерактивній дошці відображається все, що відбувається на комп'ютері, і навпаки. Тобто при рішенні задачі на сенсорній панелі дошки всі маніпуляції будуть відображатися на моніторі комп'ютера. Такий підхід до навчання сприяє спільній роботі вчителя та учнів.

Можливості інтерактивної дошки

Інтерактивний екран. Опис сенсорних екранів і їх можливостей
Введення інформації може бути виконаний як з допомогою клавіш, так і в ручному режимі з використанням спеціального маркера для інтерактивної поверхні. Для колективної роботи в класі або аудиторії можна використовувати різнокольорові маркування, щоб виділити роботу кожного учня. Створені на дошці файли можуть зберігатися в комп'ютері, а також є можливість роздрукувати їх. На дошці можна створювати барвисті малюнки в певній послідовності для того, щоб відтворити покрокове створення анімації. Удосконалення інтерактивної дошки полягає в тому, що при установці на неї спеціального програмного забезпечення з'являється спосіб проводити семінари і наради з взаємодією в реальному часі. Встановлене ЗА розширює функціонал пристрою, дозволяючи розкрити весь його потенціал. Іноді таким чином проводиться відкритий урок або онлайн-навчання.
Робота в середовищі виглядає наступним чином: учасники семінару можуть надавати свою інформацію в реальному часі, передаючи дані зі свого комп'ютера на інтерактивну дошку. Таким чином можна влаштувати цілий мозковий штурм, причому всі дані будуть зберігатися в комп'ютері, який підключений до дошки.

Роль проектора

Інтерактивний екран. Опис сенсорних екранів і їх можливостей
Часто в поєднанні з інтерактивною дошкою використовується проектор. Такий вид взаємодії обладнання дозволяє проводити маніпуляції в реальному часі. Наприклад, коли відтворюється відеозображення з проектора на дошку, вчитель може зупинити його на будь-якому моменті і внести свої поправки, підкреслюючи маркером потрібні місця, тим самим звертаючи увагу учнів на деталі. На фіксованому зображенні можна вказати на необхідні елементи і продемонструвати їх аудиторії. При використанні додаткового обладнання у вигляді інтерактивних дошок з сенсорним екраном і проекторів в учнів підвищується інтерес до викладеного матеріалу, тим самим збільшується успішність і стимулюється тяга до навчання в цілому. Деякі вчителі, які працюють в мобільному режимі і змушені вести урок у декількох класах одразу, можуть скористатися планшетом і надсилати матеріал з нього. Учні будуть виконувати завдання і передавати підсумок так само - в цифровому вигляді. З допомогою спеціальних програм можна провести урок у розважальному стилі, перетворюючи нудне рішення задач в захоплюючу гру. Існує безліч шаблонів для створення інтерактивних уроків, які підвищують інтерес дітей до предмета. Поява інтерактивних дощок значно полегшило роботу в освітній сфері.

Популярі новини
Загрузка...