Оптимізація ГТА 4 для слабких комп'ютерів: поради

167 0 Новини високих технологій

GTA 4 - чергова частина серії екшенів у відкритому світі від третьої особи, що вийшла в 2008 році. На відміну від попередніх ігор, тут використовувався абсолютно новий движок, що призвело до різкого стрибка рівня графіки, фізичної моделі поведінки і так далі. Крім збільшених системних вимог, геймери повністю відчули на собі погану оптимізацію «ГТА 4». Гра в свій час примудрялася зависати, вилітати і гальмувати навіть на самих потужних комп'ютерах, не кажучи вже про ноутбуки. Промальовування об'єктів і дальність вимагали занадто багато оперативної та відеопам'яті. Хоч стандартні можливості налаштування графіки і могли похвалитися варіативністю і можливістю відключити буквально всі поліпшення, цього часто недостатньо для отримання 25-30 кадрів в секунду. Нижче ми розглянемо основні варіанти налаштування «ГТА 4» на ПК і ноутбуках.


Оптимізація ГТА 4 для слабких комп'ютерів: поради

Всі способи

Виділимо кілька варіантів, про які розказано нижче:
 • Вибір оптимальних графічних налаштувань у самій грі.
 • Установка спеціальних патчів.
 • Заміна стандартних текстур на текстури низького дозволу.
 • Розглянемо кожен спосіб докладніше.

  Виставляємо правильні параметри графіки

  Перед тим як вдаватися до радикальних заходів щодо зниження графіки, радимо підібрати оптимальні параметри в налаштуваннях гри. Звичайно, щоб цей спосіб був дієвим, ваш комп'ютер повинен відповідати мінімальним вимогам «ГТА 4»:
 • 2-ядерний процесор з частотою від 1.8 ГГц;
 • мінімум 2 Гб оперативної пам'яті;
 • мінімум 256 Мб відеопам'яті;
 • 16 Гб вільного місця на жорсткому диску.
 • Якщо ваш комп'ютер відповідає хоча б мінімальним вимогам, а то й перевершує їх, можна спробувати домогтися гарної продуктивності стандартними методами.


  Оптимізація ГТА 4 для слабких комп'ютерів: поради

  Налаштування в грі

  Для початку запускаємо гру і відкриваємо меню налаштувань графіки. Крім параметрів картинки, тут відображається шкала завантаженості відеопам'яті — використовуваний/загальний обсяг. Відповідно при підвищенні ряду показників збільшується займана пам'ять. Тепер виділимо головні параметри, сильно впливають на оптимізацію «ГТА 4»:
 • Дозвіл екрану. Перший і один із впливають на продуктивність факторів. Чим вище роздільна здатність вашого монітора, тим більше значення необхідно встановлювати в грі, щоб отримати якісну картинку. Однак високі дозволу сильно завантажують відеокарту. Тому відмовляємося від FullHD або вище на користь оптимізації «ГТА 4». Щоб мінімізувати дискомфорт, вибирайте співвідношення сторін, відповідне вашого монітора. Хоч зображення в пікселях і «лесенках», але ви отримаєте суттєву надбавку ФПС.
 • Якість текстур. Цей параметр відповідає за опрацювання та деталізацію текстур — автомобілів, персонажів, будинків, доріг і так далі. Чим вище виставлена налаштування, тим більш чіткі і приємні об'єкти в грі. Впливає на продуктивність «ГТА 4» на ПК не так сильно.
 • Якість зображення. Цей пункт відповідає за рівень графіки в цілому. Справа в тому, що в грі немає детального поділу налаштувань (тому часто користувачі самі змінюють їх через конфігураційні файли). Виставлення параметра «Низьке» дозволить трохи знизити навантаження на відеопам'ять.
 • Оптимізація ГТА 4 для слабких комп'ютерів: поради
  Далі йдуть параметри, які змінюються за допомогою повзунків. Це дозволяє максимально точно налаштувати під свою конфігурацію:
 • Дистанція огляду — чим більше, тим далі будуть вимальовуватися об'єкти. Сильно впливає на навантаження відеокарти.
 • Глибину деталізації можна виставити по своєму розсуду, оскільки параметр не забирає відеопам'ять.
 • Транспортний потік. Витрачає не тільки ресурси відеокарти, але і процесора, оскільки на екрані з'являється велика кількість різних моделей машин. Їх частота і певна модель обчислюються процесором. Хочете прискорити «ГТА 4»? Тоді ставте щільність транспортного потоку на мінімум.
 • Інтенсивність тіней. Повне відключення тіней здатне додати 10-15 ФПС. Це дуже корисно при оптимізації «ГТА 4» для слабкого ноутбука.
 • Якщо при автоматичному виборі конфігурації гра виставляє параметри вище мінімальних, але, як і раніше, гальмує, то сміливо міняйте всі налаштування на низькі. Рекомендуємо виставити дозвіл нижче максимального, але не набагато, щоб грати було комфортно.
  Оптимізація ГТА 4 для слабких комп'ютерів: поради

  Патчі на продуктивність

  Ще відразу після релізу проекту моддери стали випускати цілі патчі, які впливають на зміну продуктивності гри на слабких комп'ютерах. Використовувалися ці файли не тільки на ноутбуках, але і на сучасних для свого часу ПК, оскільки оптимізація «ГТА 4» була нікудишня.
  Зазвичай, патчі замінюють стандартні файли конфігурації на модифіковані. У них повністю відключаються ефекти, знижується дозвіл текстур нижче мінімального, прибираються тіні і так далі. Звичайно, зображення в грі стає дуже поганим, зате така оптимізація «ГТА 4» для слабкого ноутбука дозволяє пограти в дорозі або насолодитися геймплеєм, не маючи потужного ПК. До змінених файлів відносяться visualSettings.dat, timecyc.dat, commandline.txt та інші. Ви можете завантажити набір потрібних файлів і скопіювати їх в папку data вручну, але найбільш зручним варіантом є автоматична установка.

  Заміна текстур

  В інтернеті можна відшукати архіви з переробленими текстурами практично для будь-якої гри. Якщо власники потужних ПК шукають модифікації високого дозволу і реалістичного якості, то нас цікавить прямо протилежний результат. Подібні моди можна знайти і для «ГТА 4».
  Оптимізація ГТА 4 для слабких комп'ютерів: поради

  Додаткові заходи

  Паралельно з цими заходами не забудьте виконати наступні дії по оптимізації «ГТА 4» для слабких ПК:
 • відключити всі сторонні програми;
 • вимкнути антивірус на час гри;
 • оновити драйвер відеокарти;
 • «почистити» список запущених процесів.
 • Тільки при сукупності всіх представлених рекомендацій ви зможете підняти кількість ФПС до 30-40 що вже є відмінним результатом і цілком комфортним значенням для геймплея!

  Популярі новини
  Загрузка...