CONFIG.SYS — особливості, вимоги та рекомендації

126 0 Новини високих технологій

Раніше єдиний спосіб отримати користувальницькі налаштування при завантаженні комп'ютера, складався з двох файлів, що зберігаються в головному каталозі завантажувального диска AUTOEXEC.BAT CONFIG.SYS. Ці файли все ще потрібні для нового оновлення MS.DOS і Win, але вважається, що у нових версіях Windows вони більше не потрібні. Це було б так, якби Microsoft змінила спосіб роботи з DOS, але поки що все залишилося як і раніше. Таким чином, вони продовжують працювати з пакетним файлом автоматичного виконання (AUTOEXEC) і конфігураційним файлом початкового завантаження (CONFIG), які редагуються командним файлом MS-DOS. Для цього в командний рядок вводять edit c:autoexec.bat або c:config.sys.

Трохи теорії

CONFIG.SYS — особливості, вимоги та рекомендації
Пакетні файли - це просто списки команд. Багато користувачів ПК, які не мали проблем з завантаженнями, не дуже добре їх знають і плутають файли CONFIG і AUTOEXEC між собою. CONFIG - це набагато більше, ніж просто SYS. Однак він являє собою такий же список команд у вигляді текстового файлу з інструкціями для комп'ютера. Два файлу дійсно схожі між собою, у них є багато спільного.


Коли ПК включається, він перевіряє всі диски, периферійні пристрої та наповнює пам'ять. CONFIG.SYS робить велику частину цієї роботи. Деякі функції можуть оброблятися пакетним файлом. Але є важливі завдання, які може обробляти тільки CONFIG. Він завжди на передовій лінії", коли комп'ютер завантажується.

Вбудовані процедури BIOS

Після того як ПК запускає свої вбудовані процедури BIOS, код в базовій системі вводу/виводу шукає CONFIG, щоб дізнатися, що робити далі. Це відбувається дещо по-різному на старих і нових комп'ютерах, але принцип той же. CONFIG.SYS отримує можливість виконати свою задачу до того моменту, як DOS зможе завантажити свій командний процесор. Частина DOS - це всього лише тонни коду для роботи з дисками і екраном, а інша частина являє командний процесор. Коли користувач або пакетний файл вводить команду, процесор виконує роботу.


CONFIG.SYS може повідомити комп'ютера, коли завантажувати менеджерів пам'яті або драйвери CD-ROM до того моменту, поки DOS отримає можливість дізнатися, що відбувається. Якби ПК спробував завантажити такі речі після завершення завантаження DOS, багато з них не спрацювали б, а CONFIG.SYS може вивести командний процесор DOS і завантажити заміну:
CONFIG.SYS — особливості, вимоги та рекомендації
Дуже небагато користуються заміною командного процесора на своєму ПК, але це можна зробити дуже просто, прописавши повний шлях відразу ж після інструкції shell =.

Реорганізація файлів

Оскільки CONFIG SYS dos має всі пускові функції, він отримує перший сигнал, перш ніж DOS буде проводити запуск. Тому завжди краще додавати команди в CONFIG, а не в пакетний файл, якщо користувач має можливість виконувати редагування. Багато програм, які зазвичай записуються на комп'ютер в AUTOEXEC, дійсно можуть бути поміщені тільки в CONFIG. Наприклад, можна поставити інструкцію PATH в пакетний файл, що майже завжди виконується за замовчуванням, але найкращий спосіб вказати PATH – це прописати його в конфігураційному файлі.
CONFIG.SYS — особливості, вимоги та рекомендації
З одного боку, шлях буде створений до того моменту, коли командний процесор почне працювати, а з іншого боку, оператор PATH займе трохи менше пам'яті, коли буде поміщений в команду CONFIG SYS. Те ж можна сказати про функції SET. Майже усі користувачі, у яких є AUTOEXEC, розташовують її інструкції в неправильному місці. Краще перемістити їх у CONFIG.

Переваги оптимізованого запуску

Одна з переваг пакетного файлу в тому, що він працює тільки тоді, коли командний процесор займе позицію і може запускати програми. Мало хто знає, що конфігураційний файл теж може це робити. Він не буде запускати Microsoft Word або веб-браузер, але здатний виконати таку роботу з утилітами, які потрапляють в пам'ять і залишаються там. Насправді будь-яка програма, завантажена CONFIG.SYS, як правило, залишається в пам'яті. Це роблять команди INSTALL або INSTALLHIGH. Остання краще використовує пам'ять. Типові програми, які можуть бути завантажені в конфігураційний файл, включають FASTOPEN і SHARE, обидві у Windows 95 не працюють. Але багато хто інші невеликі програми будуть добре завантажуватися в CONFIG. Якщо користувач запускає утиліту в пакетний файл за допомогою команди LOAD або LOADHIGH, щоб подивитися, чи працює вона в CONFIG.SYS це поганий експеримент. Це не спрацює, може відбутися збій. Якщо потрібен експеримент, то спочатку завантажують і тестують прості операції, потім роблять що-небудь серйозне.
Щоб перевірити команду INSTALL або INSTALLHIGH в конфігураційному файлі, просто ставлять знак питання перед рядком, що містить цю команду. Коли комп'ютер завантажиться, користувача запитають, чи хоче він активувати команду в цьому рядку. Якщо що-то піде не так, перезавантажують ПК, пропускають цю рядок, коли вона з'явиться, а потім редагують файл CONFIG SYS і прибирають поставлений знак.

Таблиця функціональних значень

Для тих користувачів, які працюють з програмою CONFIG, дуже часто вимагається знання значень функцій. Ми їх винесли в таблицю:

ФункціяЗначенняBREAKУстановка та очищення, з розширеною перевіркою CTRL + CCD і CHDIRЗміна каталогу або відображення чинногоCHCPВідображення діючих наборів символівCLSОновлення екрануCOPYКопіювання файлів в необхідному місціCTTYУправління комп'ютером через зміну термінального пристроюDATEВстановлення цієї датиDELВидалення файлівDIRВідображення списку розташування поточної папкиEXITВихід з COMMAND і повернення до попередньої програміLH і LOADHIGHЗавантаження утиліти в верхню пам'ятьLOCKВключення прямого доступу до сховища для зберігання та вилучення даних з нього без участі процесораMDФормування папки або папкиPATHУточнення папок Windows 95 будуть шукати виконують документиPROMPTЗміна зовнішнього вигляду рядки командRD і RMDIRЗнищення папкиREN і RENAMEРедагування назви файлівSETВідображення установки середовищTIMEВідображення або установка поточного часуTYPEВідображення текстового документаUNLOCKВідключення прямого доступу до дискаVERВідображення номера версії ОСVERIFYНапрямок ОС на те, щоб файли були записані на диск вірно з відображенням статусу перевірокVOLВідображення мітки томи і серійного номера для диска

Перевірка конфігурації

Оскільки конфігурації розрізняються, на практиці рекомендується перевіряти, яка версія DOS використовується. Порядок дій:
 • Натиснути Windows-R, щоб відкрити меню «Виконати».
 • Введіть команду cmd і натисніть Enter для командного рядка.
 • Ввести cd і натиснути Enter.
 • Ввести edit config.sys в командному вікні, щоб відкрити редактор для конфігураційного файлу.
 • Ввести параметри конфігурації для Config.
 • Himem являє собою диспетчер високою пам'яті, в який завантажується DOS і EMM386. Підтримка розширеної пам'яті, відключається командою noems.
 • Додають всі пристрої, які необхідно завантажити в конфігураційний файл за допомогою команди DEVICEHIGH.
 • Вводять LASTDRIVE = S, де S - це остання буква диска, яку потрібно використовувати для DOS.
 • Додають команди файлу CONFIG SYS, щоб змінити меню конфігурації і завантаження[MENU]MENUITEM STARTUP. Це відображає меню при запуску з елементами Startup і Network.
 • Далі у файлі ввести[STARTUP]разом з будь-якими командами для запуску під цим елементом, наприклад, базова конфігурація в попередньому прикладі, яка дозволяє вказувати команди для різних конфігурацій на основі майбутніх завдань.
 • Натискають на Alt-F, а потім S, щоб зберегти файл, далі вибирають «Зберегти».
 • Натиснути Alt + F, потім X, щоб вийти або вибрати «Вихід» з меню.
 • Отримання додаткової пам'яті

  Наступні команди допомагають комп'ютера завантаження програми в пам'ять більш ефективно, дозволяючи мати більше місця для програм та ігор MS-DOS. Попередньо переконуються, що є такі обов'язкові три рядки на початку файлу config.sys:

  CONFIG.SYS — особливості, вимоги та рекомендації
  Якщо помістити DOS = HIGH, UMB на другий рядок, це допоможе економити місце, оскільки буде завантажувати DOS у верхню пам'ять перед завантаженням диспетчера пам'яті. Нижче наведено приклад того, як може виглядати пакетний файл:
  CONFIG.SYS — особливості, вимоги та рекомендації
  Наступні команди для зручності сприйняття інформації ми також винесли в таблицю:

  Команда  Пояснення  @echo off  Повідомляє DOS, щоб читати рядки, але не виносити їх назад на екран  SET SOUND=C:PROGRA~1CREATIVECTSND  Встановлений звук повідомляє комп'ютера відправляти всі звукові події, які комп'ютер може помістити в цей каталог  SET BLASTER=A220 I5 D1 H5 P330 E620 T6  Повідомляє комп'ютеру про настроювання параметрів Sound Blaster, що є хорошою лінією для ігор або інших програм, що потребують звуку (якщо є ця рядок у autoexec.bat і всі налаштування для звукової карти). A220 - це адреса порту 220 I5 - IRQ 5 а D1 - DMA 1. Ці настройки є типовими для більшості звукових карт.  SET PATH=C:Windows;C:  Встановлює комп'ютер для пошуку в каталозі C: Windows або root, якщо команда, використовувана в запрошенні, не знайдено  LH C:WindowsCOMMANDMSCDEX.EXE /D:123  Лінія, використовувана для CD-ROM. Windows 95+, MSCDEX завжди буде в C: Windows COMMAND. В Windows 3.x або DOS цей файл знаходиться в каталозі C: DOS або C: Windows. /D: 123 - ім'я драйвера, яке завантажується в верхню пам'ять. Зазвичай /D: MSCD0001. Потрібно мати на увазі, що це не драйвер, а його ім'я. Якщо змінити цю рядок, її також необхідно коригують у config.sys на лінії CD-ROM. Якщо ці два значення не збігаються, привід CD-ROM не завантажується.  LH C:MOUSEMOUSE.EXE  Завантажує драйвер миші в пам'ять. Однак не усі миші використовують одні й ті ж драйвери. Це може бути mouse.exe або mouse.com, а також mouse.sys, яка завантажується в config.sys.  C:DOSSMARTDRV.EXE /X  Завантажує утиліту кешу smartdrive disk в пам'ять. Додаткова інформація про цій утиліті розташована на сторінці команди smartdrv.  DOSKEY  DOS для завантаження DOSKEY в пам'ять  CLS  MS-DOS для очищення екрану  WIN  Потрібна користувачам, працюючим в Windows 3.x. Ця рядок автоматично завантажує Windows.

  Настройка конфігурації мобільних телефонів

  CONFIG.SYS — особливості, вимоги та рекомендації
  З міркувань конфіденційності та безпеки іноді потрібно вимкнути MTP і PTP на мобільному пристрої. Наприклад, коли в рядку стану показано, що смартфон підключений, як камера з PTP. Це може трапитися з будь-яким USB-концентратором. Користувач не буде знати про збої, поки не підключиться до нього. Цю операцію проводять з використанням config. Наприклад, для запуску Android 502 на Samsung виконують наступне:
 • Включають налагодження USB.
 • Підключаються до USB.
 • Укорінюють апарат, і підтверджують результат.
 • Перевіряють в емуляторі setprop sys usb CONFIG: $ su sh -c 'cat /data/property/persist.sys.usb.config' adb.
 • Від'єднують кабель Rebooted.
 • Підключаються до USB.
 • Після цього апарат автоматично буде підключений як медіа, параметри залишаються за замовчуванням з параметрами setprop sys usb CONFIG diag adb:$ su sh -c 'cat /data/property/persist.sys.usb.config' mtp.
 • Після відключення налагодження USB буде перезавантажений і пройде процес відновлення mtp, adb.
 • Відключення несанкціонованих файлів на XP

  CONFIG.SYS — особливості, вимоги та рекомендації
  Дуже часто під час завантаження комп'ютера включаються програми у фоновому режимі, що впливає на його продуктивність. Перегляд списку програм допоможе вирішити, включити або вимкнути ці файли. У меню «Пуск XP» розташований редактор системної конфігурації, який відображає програми. Крім того, вікно «Конфігурація системи» реєструє ці програми на вкладці «Запуск». Редакція конфігурації системи CONFIG SYS Windows XP:
 • У меню «Пуск» вводять sysedit.exe, а потім натискають «ОК», щоб відкрити вікна «Редактор конфігурації системи».
 • Натискають C:config, щоб відкрити вікно.
 • Натискають «Пуск», потім «Виконати».
 • Вводять msconfig, а потім натискають «ОК», щоб відобразити вікно «Конфігурація системи».
 • Переходять на вкладку «Запуск», щоб переглянути ці завантажувальні файли і редагують їх роботу.
 • Перезавантаження комп'ютера без завантаження функцій

  Цей приклад складено 24 МБ ОЗУ домашнього комп'ютера з декількома конфігураціями завантаження і пакетним файлом, які завантажують сканер тільки при необхідності, коли це потрібно користувачеві. Таким чином ПК залишає місце в звий оперативної пам'яті. Звичайний користувач використовує цю функцію для завантаження периферійних пристроїв тільки тоді, коли це необхідно. Порядок дії:
 • Спочатку завантажують все програмне і апаратне забезпечення.
 • Потім змінюють файли config і autoexec.
 • Більшість процедур установки не знають, як поводитися з налаштуванням декількох конфігурацій. Тут будуть показані всі змінні середовища конфігураційного файлу. Перед тим як починати, виконують BACKUP. Таблиця операцій:

  [MENU]  Починають файл за допомогою команди[MENU]. Слідують за ним з допомогою різних пунктів меню  menuitem=Games  У рядку menudefault вказується, який пункт меню вибрати, час у секундах. Якщо користувач не вибрав, то ігри будуть запускатися через 10 секунд  menuitem = Network  Конфігураційний файл повинен мати TAG для кожного елемента меню, який користувач встановив. Якщо у нього немає нічого в config, а тільки в пакетному файлі, він теж повинен бути налаштований.  menuitem=Games & Network  Ігри та мережа  menudefault=Games,10  Тег[COMMON]є необов'язковим і може використовуватися для команд, які будуть розділені кожної конфігурацією. Замість повторення однієї і тієї ж команди в кожному тезі слідують всім тегам з допомогою[COMMON]і додають загальні команди  [Games]  Поміщають все тут, щоб відповідати вимогам гри  [Network]  Поміщають тут що-небудь для мережі  [Scanner]  Поміщають тут що-небудь для сканера  [Games & Network]  Поміщають тут що-небудь як для ігор, так і для мережі. В більшості випадків буде повторюватися кожен з розділів вище. Прописують наступний код.

  CONFIG.SYS — особливості, вимоги та рекомендації

  Розміщення користувальницьких завантажень

  Для цього проводять коригування файл Autoexec.bat, враховуючи, що NO повертається після SET PATH. Покажчик шляху повинен бути в одному рядку. Щоб дізнатися, чи перевищує довжина шляху обмеження, з командного рядка DOS вводять: path, за яким слід ENTER, він поверне оператор шляху. Так можна переконатися, що все включено в пакетний файл.
  CONFIG.SYS — особливості, вимоги та рекомендації
  Перед будь-якими змінами попередньо виконують BACKUP. rem multiple configuration. Таблиця важливих команд:

  rem multiple configuration  Починають з rem.  PROMPT=$P$G  Команда PROMPT повідомляє, що використовувати для командного рядка. У цьому випадку $ P $ G зробить командний рядок a:  Шлях команди  C: > Поміщають тут все, що доступно для всіх конфігурацій. Іноді можна вказати деякі загальні речі, що залежить від того, як їх потрібно завантажувати  IF %CONFIG%==Games & Network GOTO Games  У цьому випадку завантажують матеріал Soundblaster. Якщо у ПК мало пам'яті, може знадобитися, щоб soundblaster був відключений для певних примірників і включати його окремо  GOTO %CONFIG% :Games rem here you would load your joysticks, and/or whatever is necessary for your games. IF %CONFIG%==Games & Network GOTO Network GOTO END  Якщо тег конфігурації, вибраний користувачем в конфігураційному файлі, дорівнює Games & Network, можна повідомити про це GOTO Games. Після завершення ігор знову перевірити і направити, щоб він перейшов у Мережу.  :Network rem here load your network commands. I prefer keeping my network commands in a separate .bat file and calling that .bat file from here. GOTO END  Це позбавить користувача від необхідності дублювати інформацію в тезі: Games & Network. Команда GOTO% CONFIG% наказує файлу .bat перейти до TAG для конфігурації, вибраної користувачем файлу config.sys.  :Scanner rem load your scanner stuff here GOTO END :END  Тепер можна помістити свої теги. Розміщують COLON, за яким слід тег, точно так само, як і вхід у конфігураційний файл.  SET PATH = C:;C:avjEABjdkbin;C:avjEABbin;C: avjEABodbc32;C:D2BIN;C:D2FUNCTION ;C:D2SNASYSTEM;C:AJ1BIN;C:AZIP;c: CORELOFFICE7SHAREDTRUEDOCBIN  Після завершення кожного розділу тега використовують GOTO END для виходу з нього і переходять до тегу END нижче.

  Як бачимо, два знакових файлу грають ролі старого світу MS-DOS, проте вони і сьогодні не втратили свою актуальність. Якщо у користувача є програмний або апаратний пристрій, яким необхідний драйвер, не міститься у файлі IO.SYS або у реєстрі Windows, йому потрібно буде використовувати команди, наявні у файлі CONFIG і AUTOEXEC.

  Популярі новини
  Загрузка...