Кращий чистильник для Windows 7: список, опис та відгуки

224 0 Новини високих технологій

Операційна система Windows 7 є одним з найкращих релізів компанії "Майкрософт". Вона швидка, збалансована і володіє необхідним набором опцій для комфортної роботи. Однак, як і всі ОС сімейства Windows, "сімка" часто накопичує в собі мотлох, який потім заважає їй нормально працювати. Це пов'язано з самою архітектурою операційної системи. Немає різниці, наскільки дбайливо людина її використовує. Вона все одно буде накопичувати зайве. Тому і були придумані найрізноманітніші програми для очищення "сімки" від непотрібних елементів . Зараз нам належить вибрати кращий чистильник для Windows 7. Але спочатку розглянемо, як і чим захламляется ОС.

Кращий чистильник для Windows 7: список, опис та відгуки

Від чого потрібно очищати Windows 7

Обсяги непотрібних файлів, програм та іншого іноді досягає жахливих розмірів. Саме тому користувачеві завжди потрібен під рукою хороший очищувач для Windows 7 російською мовою. Комп'ютерний сміття в ОС може бути різних видів.


 • Хвости у реєстрі. Якщо програму видалити стандартним способом, то вона стовідсотково залишить в системному реєстрі деякі дані про себе. Розмір їх невеликий, але кількість таких записів може перевалити за тисячу. Тоді це завдасть відчутної шкоди реєстру.
 • Тимчасові файли оновлень. Вони викачуються центром оновлень на комп'ютер для подальшої інсталяції. Однак після виконання цього процесу вони не видаляються, а висять на системному диску мертвим вантажем. При цьому вони займають дуже багато місця. Рахунок може йти на десятки гігабайт.
 • Продукти роботи програм. Тимчасові файли, які створюються багатьма додатками під час роботи, теж нікуди не діваються. Вони так і продовжують лежати мертвим вантажем на системному диску до тих пір, поки їх обсяг не досягне критичної маси, а ОС не почне дуже сильно гальмувати.
 • Захламление автозавантаження. З часом в автозавантаженні ОС накопичується величезна кількість програм, яких там бути не повинно. У підсумку ОС стартує непристойно довго. Також ці програми нещадно "їдять" RAM. За час роботи ОС користувач встановлює купу програм, не звертаючи уваги на те, що багато з них прописуються в автозапуску. До цього питання потрібно підходити більш уважно.
 • Кеш браузерів. Сучасні браузери кешируют зображення і цілі сторінки для того, щоб мати можливість миттєво завантажити їх по мірі необхідності. Здається, що це дрібниці. Але цей самий кеш іноді може досягати в обсязі десятків гігабайт. Все це зберігається на системному диску. Робіть висновки.
 • Це тільки основні джерела захаращення ОС. Є й інші, але не настільки очевидні. Тому цілком логічно, що користувачеві може знадобитися кращий чистильник для Windows 7 російською мовою. А тепер ми розглянемо найцікавіші програмні продукти, створені спеціально для очищення Windows від усього непотрібного. Варто відразу попередити, що далеко не всі з цих утиліт (чистильників) є безкоштовними.


  Кращий чистильник для Windows 7: список, опис та відгуки

  Програма номер один - CCleaner

  Це універсальна утиліта для оптимізації і очищення ОС Windows від компанії Piriform. Цей чистильник сміття Windows 7 має багатий набір інструментів на всі випадки життя. З його допомогою можна почистити і оптимізувати реєстр, видалити поклади непотрібних файлів на жорсткому диску, почистити кеш браузерів і зробити багато чого іншого. Програмний продукт складається з наступних компонентів:
 • Інструмент для очищення. Він видаляє продукти функціонування різних додатків (включаючи і системних), чистить файли, пов'язані з додатками Метро (актуально для Windows 8-10) і кеш браузерів.
 • Інструмент для очищення реєстру. Видаляє всі помилкові записи і сліди від програм, яких більше немає. Може справити глибоке очищення системного реєстру, а також його повну дефрагментацію.
 • Модуль керування автозавантаженням. Дозволяє користувачеві раз і назавжди видалити з області автозавантаження програми, яким там не місце. Також перешкоджає появі там нових програм.
 • Компонент для видалення дублікатів. Шукає на системних дисках дублікати файлів (а вони точно є), видаляючи їх швидко, якісно і назавжди. Також може перевіряти і інші розділи жорсткого диска.
 • Модуль відновлення системи. Допоможе повернути Windows в працездатний стан, використовуючи контрольні точки, створені заздалегідь. Справляється краще, ніж штатний засіб відновлення ОС.
 • Завдяки всім перерахованим вище модулів даний чистильник системи для Windows 7 ідеально підходить для комплексного обслуговування ОС. Потрібно тільки все робити вчасно. Тоді жодних проблем не буде. Однак з CCleaner забути про очищення неможливо. Програма постійно висить в треї і повідомляє користувача, що пора користуватися її послугами. Однак утиліта не безкоштовна. За її використання доведеться викласти пристойну суму.
  Кращий чистильник для Windows 7: список, опис та відгуки

  Auslogics BoostSpeed

  Якщо ви шукаєте кращий чистильник для Windows 7 то можна вважати, що ваші пошуки закінчені. Auslogics BoostSpeed від - це не просто банальна програма для очищення сміття. Це потужний набір інструментів для максимальної оптимізації ОС. В числі сильних сторін продукту знаходиться можливість управління службами і опція по оптимізації інтернет-з'єднання. Цей додаток складається з наступних компонентів:
 • Disk Defragger. Потужний компонент для дефрагментації системного диска (і не тільки його). Миттєво визначає фрагментовані файли і робить все для того, щоб усунути проблему.
 • Disk Cleaner. Потужна утиліта для очищення системного диска від різного непотребу. Успішно справляється з тимчасовими файлами ОС, файлами інсталяції оновлень і іншим непотрібним мотлохом.
 • Registry Cleaner. Використовується для очищення реєстру від помилкових записів, хвостів віддалених програм та іншого. Швидко і якісно справляється зі своєю роботою.
 • Registry Defrag. Інструмент для дефрагментації реєстру. Не дивуйтеся, там теж можуть бути фрагментовані записи, що негативно впливає на продуктивність всієї операційної системи. Починає свою роботу після перезавантаження машини.
 • OS Optimizer. Сканує запущені служби і рекомендує користувачеві відключити найбільш шкідливі з них, щоб підняти продуктивність системи.
 • File Shredder. Видаляє файли швидко і якісно. Головне, це робить конфіденційно. Ніяких слідів від них не залишається. Підходить для знищення файлів, які не повинні потрапити в чужі руки.
 • Це основні можливості програми Auslogics. Насправді функцій у цього продукту набагато більше. Є навіть спеціальна версія, оптимізована для Windows 7. Тому дане додаток користується великою популярністю. Це чудовий чистильник для Windows 7 який допоможе не тільки звільнити місце в ОС, але і оптимізувати її по всіх фронтах. Однак безкоштовно користуватися цим додатком не вийде. Доведеться заплатити за ліцензію. А тепер розглянемо не менш цікаві, але більш прості програмні продукти.
  Кращий чистильник для Windows 7: список, опис та відгуки

  Wise Care 365

  Ця програма програми вже простіше, ніж два вищеописаних монстра. Але це не означає, що вона не може вважатися найкращим чистильником для Windows 7". Це додаток може швидко і якісно почистити Windows від непотрібного контенту. Немає нічого страшного в тому, що у неї досить мініатюрні розміри. Розробники постаралися зробити просте і якісне додаток для очищення системи. І це у них чудово вийшло. Перерахуємо, що вміє програмний продукт:
 • Очищення реєстру. Утиліта швидко і якісно прибере з системного реєстру всякі хвости від встановлених і віддалених програм, помилкових записів та іншого сміття.
 • Налаштування приватності. Програма проаналізує функції безпеки системи і запропонує користувачеві заходи щодо посилення безпеки комп'ютера і підвищення конфіденційності.
 • Оптимізація системи. Програмний продукт проаналізує загальний стан ОС і видасть певну кількість рекомендацій по підвищенню продуктивності і оптимізації ОС в цілому.
 • Контроль автозавантаження. З допомогою цієї опції користувач може прибрати з автозавантаження все зайве і перешкоджати появи там нових програм, яким там не місце.
 • Дефрагментація. Функція, яка допоможе тримати системний диск в актуальному стані. Швидко визначає фрагментовані файли і усуває проблему.
 • Відновлення файлів. Програма має у своєму складі модуль, який дозволяє з високою часткою ймовірності відновити випадково видалені файли.
 • Глибоке очищення. Якщо включити цю опцію, то Wise Care перевірить кожен куточок ОС на наявність сміття і тут же усуне його. Рекомендується виконувати раз в місяць.
 • Отже, корисність Wise Care 360 - виразно краща програма-чистильник для Windows 7 в своєму класі. Звичайно, CCleaner і Auslogics здатні на більше, але вони не мають настільки компактними розмірами. Зазначимо, що у цій утиліти є дві версії. Одна з них (Free) дозволяє використовувати програму без обмежень. Лише деякі функції не будуть доступні. Але є версія Pro, за використання якої доведеться заплатити. Однак цей факт ніколи не зупиняв наших співвітчизників.

  Кращий чистильник для Windows 7: список, опис та відгуки

  Glary Utilities Free

  Вже з назви зрозуміло, що дана утиліта абсолютно безкоштовна. Як чистильника сміття Windows 7 вона майже ідеальна. При своїх компактних розмірах програма володіє багатим функціоналом. Наприклад, цей скромний продукт має у своєму складі шреддер, який швидко, якісно і безпечно видалити конфіденційні файли. Зазначимо, що це завжди було прерогативою більш серйозних продуктів, наприклад, Auslogics або CCleaner. Приємно, що еталонні опції починають з'являтися в безкоштовних і невеликих за розмірами продуктах. Пояснимо, що може запропонувати користувачеві це додаток:
 • Набір інструментів для роботи з реєстром. Утиліта вміє чистити, дефрагментувати, створювати резервну копію (для різних позаштатних ситуацій) і відновлювати. Вражаючий набір опцій.
 • Інструменти для роботи з дисками. Програма легко впорається з очищенням, дефрагментацией, пошуком і видалення дублікатів (і порожніх папок), видаленням неактуальних ярликів та іншими завданнями.
 • Оптимізація ОС. Ця невелика програма вміє оптимізувати оперативну пам'ять комп'ютера і будь-який з браузерів, які встановлені в системі. Справді, потрібна опція.
 • Інструмент видалення вірусів. Це здасться неймовірним, але додаток має вбудований інструмент для виявлення і видалення різного шкідливого програмного забезпечення.
 • Інструменти для управління системою. У цю категорію входять опції керування автозавантаженням, службами, планувальником, диспетчером завдань і іншими компонентами ОС.
 • Компоненти для управління драйверами. Програма перевіряє драйвера на актуальність, шукає в Мережі нові версії. Також вона може зробити резервну копію драйверів (на всякий випадок).
 • Інструментарій для видалення програм. Утиліта допоможе правильно деінсталювати програми, встановлені на комп'ютер. При цьому вона зробить це так, що не залишиться ніяких хвостів.
 • Набір опцій в Glary Utilities Free вельми вражаючий. Вона має всі шанси стати кращим чистильником сміття в Windows 7. Такий набір опцій характерний для безкоштовного додатку. Однак усе це реально. Дана утиліта цілком може змагатися з потужними і дорогими програмними продуктами (зразок Auslogics). По функціоналу вона не дуже їм поступається. Завантажити програмний продукт можна абсолютно безкоштовно з офіційного сайту розробника. Для багатьох користувачів ця програма стане номером один.
  Кращий чистильник для Windows 7: список, опис та відгуки

  Windows Cleaner

  Невелика утиліта, яка цілком справляється з роллю чистильника файли для Windows 7. Найнеймовірніше полягає в тому, що її створили російські розробники. Тому і проблем з перекладом не буде (як у багатьох інших програмах такого плану). Продукт абсолютно безкоштовний, але він не має настільки багатого функціоналу, як всі перераховані вище програми. Однак він з успіхом може застосовуватися для очищення Windows 7 від непотрібних файлів, програм та іншого. Що вміє дана утиліта? Ось список її можливостей:
 • Очищення реєстру. Це невеликий додаток швидко і якісно прибере з ОС помилкові записи, залишки видалених програм, невірні ключі та інший мотлох, який завантажує реєстр.
 • Очищення системного диска. Програма відмінно справляється з пошуком непотрібних файлів і їх подальшим видаленням. Вміє також шукати дублікати і масиви файлів.
 • Опція розширеної очищення. Застосовується в тому випадку, якщо потрібне глибоке очищення. У цьому режимі програма здатна знайти усі, включаючи те, що заховане глибоко в надрах ОС.
 • Очищення кеша браузера. Утиліта успішно працює з кешем таких веб-оглядачів, як "Мозілла Файрфокс", "Гугл Хром", "Опера" і "Сафарі". Також підтримується горезвісний "Експлорер".
 • Ось, в принципі, і всі її можливості. Функціонал не дуже багатий, але як чистильник диска для Windows 7 цю програму цілком можна використовувати. Вона працює швидко і якісно. Є безкоштовною. Для підтримки ОС в чистоті і порядку її можливостей цілком вистачить. Якщо включити опцію розширеної очищення, то у непотребу не буде жодного шансу. Розглянемо ще кілька додатків того ж класу.
  Кращий чистильник для Windows 7: список, опис та відгуки

  WinUtilities Free

  Чергова невелика програмка з багатим функціоналом. Відрізняється надзвичайно високою швидкістю роботи і розширеним набором додаткових опцій. Продукт цілком може удостоїтися звання "кращий чистильник для Windows 7". Відгуки про нього виключно позитивні. Незважаючи на свій безкоштовний статус, програма здатна на багато що. Ось список основних її можливостей:
 • Інструменти для роботи з дисками. Програма вміє чистити, дефрагментувати і оптимізувати класичні механічні жорсткі диски. Процес можна запустити за допомогою одного кліка.
 • Набір інструментів для оптимізації ОС. Сюди входять компоненти для дефрагментації реєстру, оптимізації служб, налаштування оперативної пам'яті і утиліти для роботи з автозавантаженням.
 • Компоненти для роботи з файлами. Набір інструментів для видалення дублікатів і великих масивів, повного, а також конфіденційних даних.
 • Утиліти для управління системою. Інструменти для роботи з планувальником, диспетчером завдань, монітором ресурсів, налаштування автоматичного вимикання комп'ютера.
 • WinUtilities Free відрізняється високою швидкістю роботи, може очистити і оптимізувати практично всі. При цьому програма абсолютно безкоштовна і має досить компактні розміри. Російська мова в інтерфейсі є, що обов'язково обрадує вітчизняних користувачів. Саме тому це найкраща програма-чистильник для Windows 7 в своєму класі.

  Advanced System Care Free

  Хороша утиліта від компанії IObit. Володіє пристойним набором функцій і при цьому абсолютно безкоштовна. Продукт потрапив у список кращих очисників реєстру для Windows 7 тому що відмінно виконує свою роботу. Крім того, утиліта має цілком сучасним дизайном з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Російська мова теж присутня. Що вміє програма? Ось список основних можливостей:
 • Оптимізація ОС. Програма має набір інструментів для управління опціями завантаження, станом оперативної пам'яті, дефрагментації реєстру, швидкістю інтернет-з'єднання, налаштуваннями автозапуску.
 • Очищення ОС. У цю категорію входять інструменти для очищення системного диска, реєстру, видалення битих ярликів, непотрібних масивів файлів і різноманітних дублікатів.
 • Захист ОС. Додаток володіє потужним інструментарієм для пошуку і видалення різноманітного шкідливого програмного забезпечення. Відмінно справляється з не особливо крутими вірусами.
 • Безпека ОС. Сюди входять такі інструменти, як "Доктор дисків" (для пошуку і усунення битих кластерів) і "Шреддер файлів" (застосовується для безслідного видалення конфіденційних файлів).
 • В цілому, Advanced System Care Free - відмінна утиліта для повної оптимізації і очищення системи Windows. Також програма відмінно вміє працювати в автоматичному режимі. Користувачеві потрібно лише натиснути одну кнопку для запуску всього комплексу заходів з чищення і оптимізації ОС. Ця програма - кращий чистильник файлів для Windows 7 що працює повністю в автоматичному режимі.

  InfoMan

  Мабуть, сама маленька програма. На жорсткому диску в установленому вигляді вона займає усього кілька мегабайт. Крім того, вона неймовірно проста. Саме тому утиліта занесена в рейтинг чистильників для Windows 7. За набором опцій (при таких розмірах) їй немає рівних. На що здатна ця "дюймовочка"? Список можливостей буде коротким:
 • Очищення реєстру. Дуже швидко і якісно InfoMan видаляє хвости програм, помилкові записи та інший непотріб з реєстру.
 • Очищення дисків. Виконується в рекордні терміни. Видаленню підлягають тимчасові файли програм, настановні файли оновлень і інший непотрібне сміття.
 • Зберігання паролів. А ось це несподівано. Але програма має у своєму наборі інструментів непоганий менеджер паролів, які будуть надійно захищені. Дуже зручна опція.
 • Це всі можливості InfoMan. Продукт також вважається одним з кращих очисників для Windows 7 в своєму роді. Програма має зручний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс російською мовою і працює дуже швидко.

  Думки користувачів

  Згідно відгуками, найкращий чистильник для комп'ютера для Windows 7 є мультифункціональний комбайн від компанії Auslogics. Це справжній монстр в своєму роді. З безкоштовних додатків кращим можна вважати Glary Utilities Free. Теж досить якісний продукт. Однак і програму Wise Care 365 рекомендують практично всі користувачі, вказуючи, що для чистильника такого рівня у неї немає недоліків. Згідно відгуками, краще мініатюрне додаток - це InfoMan. Мінусами програми CCleaner користувачі вважають те, що дана програма може видалити паролі, важливі файли, прийнявши їх за непотрібні. Крім того, вона не оновлюється автоматично, тобто нові версії доводиться встановлювати заново.

  Популярі новини
  Загрузка...