Навіщо заклеювати камеру на ноутбуці. Припущення та факти.

193 0 Новини високих технологій

До недавнього часу користувачів сучасних портативних пристроїв мало цікавило, навіщо заклеювати камеру на ноутбуці або планшеті. Тепер же, коли з'явилася загроза викрадення особистих даних, деякі все ж схиляються до того, щоб скористатися цим варіантом перестраховки. Але чи так це необхідно?

Захист від цифрових нападів

Навіщо заклеювати камеру на ноутбуці. Припущення та факти.
Найцікавіше, що, почувши слова директора ФБР про те, навіщо заклеювати камеру на ноутбуці, багато американці, і не тільки, стали заклеювати і пристрій відеозв'язку, і мікрофони. Насправді тут простежується певна логіка, адже з ростом технологій еволюціонували і хакери. Даний тип людей ділиться на два види: ті, хто просто бешкетує в мережі, роблячи невинні витівки, і ті, кому насправді потрібна особиста інформація користувачів інтернету.


Так хто і навіщо заклеює камеру на ноутбуці? На одному з своїх фото, яке він представив, коли розповідав про успіхи "Інстаграму", Марк Цукерберг заклеїв камеру і мікрофон свого ноутбука. За деякими даними відомо, що багато співробітників великих державних і приватних організацій також проробляють цю процедуру.

Мета хакерів

Навіщо заклеювати камеру на ноутбуці. Припущення та факти.
Більшість хакерів нешкідливі і займаються зломом чужих комп'ютерів тільки для того, щоб взяти під своє управління портативний пристрій і вдосталь повеселитися над розгубленим користувачем. Є і така категорія людей, які займаються зломом заради шантажу. Наприклад, вони можуть скористатися камерою або мікрофоном для збору компромату, а потім вимагати суму за те, щоб дані не були розголошені.


Ще є категорія хакерів, які бажають отримати паролі від таких важливих сайтів, як банківські. Те ж саме стосується і електронних грошових сховищ. Навіть якщо вхід захищений мобільним підтвердженням, є програми, які обходять цю перешкоду. Саме із-за таких ситуацій зрозуміло, навіщо заклеювати камеру на ноутбуці.

Як це працює?

Навіщо заклеювати камеру на ноутбуці. Припущення та факти.
Найпоширенішим способом потрапляння вірусу у будь-який пристрій є неуважність при скачуванні файлів з інтернету. Не має значення, наскільки популярний або захищений сайт, звертати увагу потрібно на закінчення назви файлів. Якщо користувач завантажує музичні файли, фільми або книги, то закінчення повинно відповідати формату. Якщо ж файл має розширення ".ехе", то там, швидше за все, міститься вірус. Другий спосіб змусити користувача відкрити доступ до своїх даних - це використання програм-контролерів, які дозволяють контролювати пристрій іншим користувачем. Таким чином можна отримати доступ в будь-яку частину системи, в тому числі і до камери. Це одна з причин того, навіщо люди заклеюють камеру на ноутбуці. Багато сучасні віруси здатні активувати запис з веб-камери, але при цьому вона не буде підсвічувати індикатор роботи. Це одна з безлічі причин того, навіщо заклеювати веб-камеру на ноутбуці.

Як уникнути злому?

Навіщо заклеювати камеру на ноутбуці. Припущення та факти.
Спочатку варто звернути увагу на операційну систему - вона підкаже, яке обладнання потребує оновлення програмного забезпечення. Завантажувати драйвери краще з офіційних джерел, так як на інших сайтах може зберігатися не тільки потрібний драйвер, але і такий неприємний додачу до нього, як вірус.
Наступним бар'єром захисту повинен бути антивірус. Якщо ліцензійна версія антивіруса, то хвилюватися не про що. У разі сторонньої установки антивіруса варто подбати про активації ключа. Антивірус рекомендується оновлювати не рідше одного разу на рік, так як зловмисники знаходять способи обходити новітню захист. Ще один спосіб убезпечити себе - це встановити пароль для входу в систему. Також важливо вимикати вручну функцію роботи веб-камери після відеодзвінка, так як в програмі може бути не активна дана функція. Зрозуміти, що камера вимкнена, можна, якщо подивитися у вічко - індикатор червоного кольору повинен перестати горіти. Останній метод пояснює, навіщо потрібно заклеювати камеру ноутбука. Даний спосіб може здатися трохи параноїдальним, але багато хто стверджує, що він ефективний. Треба прибрати будь-які поверхні, що відбивають, і компрометуючі матеріали звідти, куди падає погляд веб-камери. Те ж саме стосується і користувачів - при розмовах з додатків, що використовують камеру, краще уникати наявності очок, значків або будь-яких інших відображають аксесуарів.

Хто більше схильний до ризику?

Найчастіше зазнають нападів хакерів державні структури. Наступними у групі ризику опиняються медійні особи, які ведуть активне соціальне життя. Сучасні соціальні мережі рясніють ежеминутными звітами зірок про виконану тому чи іншому дії, а видеоблогеры не упускають шансу засвітитися з незвичайною історією або фотографією. Однак, навіть якщо не вести свій блог і дотримуватися закритого способу життя, то можна стати випадковим постраждалим від злому. Так що тепер стає зрозуміло, навіщо заклеювати камеру ноутбука.

Популярі новини
Загрузка...