Кейв Джонсон: історія персонажа з всесвіту «Портал»

292 0 Новини високих технологій

Особистість Кейва Джонсона повинна бути добре знайома всім шанувальникам всесвіту серії «Портал». Цей вигаданий персонаж стояв у витоків всього дії, яка розгортається в основний одиночній кампанії двох частин. Детальніше про нього можна прочитати в статті. Тут викладена коротка біографія, а також цікаві факти.

Перші згадки

Кейв Джонсон вперше дав про себе знати в 1943 році, коли отримав звання кращого продавця душових фіранок в компанії Aperture Fixtures. Другий раз його ім'я спливло у газеті штату Мичган. На півночі півострова він викупив соляну шахту, яка давно була закрита через відсутність ресурсів. Цю подію висвітлили ЗМІ, назвавши Кейва підприємцем. Він змінює назву компанії Aperture Science і починає застосовувати наукові методи при створенні душових фіранок. Це дозволило запустити величезний оборот товарів і вибитися компанії в лідери ринку, а пізніше стати однією з найвпливовіших організацій США. Такий прорив зробив Джонсона мільйонером, дав можливість заручитися потрібними знайомствами і зв'язками.


Кейв Джонсон: історія персонажа з всесвіту «Портал»

Спроби освоїти науку

Ім'я Кейва Джонсона знали по всій країні, хоч сам він віддавав належне своїй секретарці Керолайн. Підприємець вважав, що успіх компанії повністю заслуга її геніального розуму. У 50-х роках організація налагодила постачання в Міністерство оборони США. Вже тоді завдяки душових фіранок Aperture Science визнали кращим постачальником у всій державі. У всесвіті «Портал» Кейв Джонсон був великим шанувальником науки, але сам він не розумів її. Його компанія регулярно виділяла кошти на вивчення найрізноманітніших аспектів. Основним напрямком стали портали, а випробовували їх дія відомі спортсмени, астронавти і інші люди. Багато з них загинули при цьому, але Джонсон не зупинявся. Він продовжував проводити шалені експерименти, намагаючись схрестити людину з богомолом, а пізніше шукав ресурси для знищення з'явилися мутантів. Глава компанії спонсорував експеримент по впровадженню мікросхем в людський мозок, вивчення дії реактивного двигуна на тіло людей: подібних ідей була маса.


Кейв Джонсон: історія персонажа з всесвіту «Портал»

Божевільні вчинки

Кейв Джонсон у своєму прагненні до науки почав діяти нерозсудливо. Він не брав до уваги людські жертви, якими закінчувалися різноманітні експерименти. Якщо ж хтось із компанії виступав проти таких дій, його негайно звільняли, а ім'я цього співробітника заборонялося згадувати. Для Джонсона безпека була останньою справою, вона його ніколи не турбувала. Коли будувалися різноманітні лабораторії по випробуванню порталів, було використано багато азбесту, токсичного гелю та інших небезпечних речовин. Це призвело до появи жертв ще серед будівельників. У 60-х роках минулого століття стався різкий спад продажів, компанія Aperture Science збанкрутувала. Кейв ставав все більш похмурим, його ідеї більше не здавалися йому настільки геніальними. Продукцію фірми визнали небезпечною, її довелося відкликати з ринку. В ході судових розглядів конкуренти з компанії «Чорна Меса» викрали частину напрацювань, і на цьому світле майбутнє Aperture Science більше таким не здавалося.
Кейв Джонсон: історія персонажа з всесвіту «Портал»

Останні експерименти

Навіть після всіх негараздів Кейв Джонсон не перестав вірити в свою компанію. Деякі лабораторії продовжували існувати, і обладнання в них було відповідним. Замість відомих особистостей до експериментів залучали сиріт, бездомних людей, бідняків. Їм платили 60 доларів, але незабаром навіть цих коштів не було. Тоді в обов'язковому порядку випробуваними ставали співробітники організації Aperture Science. Джонсон в умовах убогості зумів роздобути 70 мільйонів і купив місячний грунт. З його допомогою на будь-якій поверхні ставало можливим відкриття порталу: цей момент присутній в грі Portal. При роботі з грунтом виявилося, що ця речовина дуже токсична, але було пізно. Джонсон отримав смертельну дозу опромінення і до кінця 80-х років XX століття помер. Він ще раніше ініціював проект з оцифрування особистості, але до моменту його смерті він не був завершений. Своєю спадкоємицею псевдоученый зробив Керолайн, яку й повинні були оцифрувати.
Кейв Джонсон: історія персонажа з всесвіту «Портал»

Зв'язок з іграми

Засновник величезної наукової компанії любив гучні висловлювання. Серед цитат Кейва Джонсона слід зазначити: Наука не вирішує питання «Чому?», вона вирішує питання «А чому б і ні?» Якщо закони фізики у вашому майбутньому більше не діють, хай допоможе вам Бог. Перші його появи зафіксовані в оригінальній грі «Портал». Якщо знайти притулок Раттмана, то там є кілька фотографій Кейва. На одній підпис про заснування компанії Aperture Science, друга свідчить про його смерть. Голос персонажа присутній у продовженні серії, де зустрічаються записи його реплік. Він звертається до людей, над якими проводилися експерименти за його життя. Часто Кейв Джонсон спілкується сам з собою, обговорюючи досягнення і результати випробувань. Якщо у користувачів виникає бажання їх прослухати, то слід уважно досліджувати рівні у шостій і сьомій главі «Порталу 2». Джонсон є важливою фігурою у всесвіті, побудованої розробниками Valve. При цьому в самих іграх цього не відчувається. Можливо, вихід третьої частини щось змінить в цьому плані.

Популярі новини
Загрузка...