Ігри в стилі стімпанк на ПК: список кращих

232 0 Новини високих технологій

Для початку варто розповісти про те, що таке стімпанк. Даний напрямок є відгалуженням наукової фантастики, в якій парові технології і техніка поєднується з барвистим декоративно-прикладним мистецтвом. В основу даного стилю ліг зовсім інший шлях розвитку людства, який передбачає, що прогрес пішов у бік альтернативних механізмів і застосування парових машин. Саме на цьому побудована будь-яка всесвіт і її дизайн незалежно від того, чи йдеться про книзі, фільмі чи грі. Як раз про ігри в стилі стімпанк і розповість наша стаття. Варто сказати, що представлений список не є рейтингом, а лише знайомить читача з кращими представниками стилістики та напрямки. Ми зібрали проекти різних часових проміжків, а також відрізняються по бюджету. Будь-який геймер, який любить стімпанк, зможе підібрати розвагу на свій смак.


Серія Bioshock

Перше, що приходить в голову будь-якому затятому геймеру, знайомому з даним стилем і напрямком - це серія шутерів від першої особи Bioshock. Проект включає в себе 2 оригінальні частини, пов'язані один з одним персонажами і місцем дії, а також Bioshock Infinite, яка вражає глибоким сюжетом, зачаровує небесним містом і чудовими персонажами. Дія перших двох ігор проходить в підводному місті, який навіває моторошну атмосферу. В дизайні рівнів поєднується класичний стиль і стімпанк, який простежується на зброї, предметах та інших дрібних деталях. Особливо вражає костюм "великого татка", який рясніє дрібними деталями, його голова схожа на кришку батискафа, на броні розташовані вентилі, а в руці знаходиться величезний бур. Додає атмосфери вигляд, який періодично відкривається гравцям через скляні перегородки. На тлі гравець бачить вогні затопленого стимпанковского міста.


Ігри в стилі стімпанк на ПК: список кращих
Bioshock Infinite спливає з дна океану і відправляється прямо на небеса в Колумбію. При світлі дня робота дизайнерів помітна ще більше. Всюди літають парові машини, переміщення між платформами здійснюється по рейках, сильними супротивниками виступають величезні роботи з безліччю механізмів, шестерень, гвинтиків і так далі. Апогеєм цієї гри в стилі стімпанка стає величезна механізована птиця, яка відіграє важливу роль в сюжеті, але обійдемося без спойлерів.

Серія Dishonored

Ця гра відрізняється від попередньої в багатьох аспектах: інший жанр (RPG і стелс від першої особи), інший движок, графіка і більш приземлений сюжет. Гравцеві розповідається історія охоронця по імені Корво, який звинувачується у вбивстві королеви. Дія відбувається в англійському місті Дануоллі. Тут поєднуються естетика промислового мегаполісу, стімпанк, бідність і політичні змови. Головний герой збирається знайти справжнього вбивцю королеви і помститися йому. Геймплей в основному розрахований на непомітне проходження. Цікаво, що всесвіт не гребує змішувати жанри і напрями. Гра Dishonored російською мовою може похвалитися відмінним дизайном стімпанка і домішкою магії. Саме за допомогою чарівництва і технічних "фішок" Корво успішно ховається від ворогів і безшумно знищує їх протягом гри.
Ігри в стилі стімпанк на ПК: список кращих

Dishonored 2

Darksiders 2 - пряме продовження, в якому продовжується історія першої гри в стилі стімпанк. Дія відбувається у вигаданому острівній державі, а історія розповідає про Корво або його дочку, яка пішла по стопах батька. В ході проходження ви відвідаєте вже знайомий по першій частині міста, а також нову локацію Корнака. Геймплей обзавівся новими механіками і "фішками". Тепер RPG пропонує велику варіативність в плані проходження місій - приховані вбивства і відкритий бій не відрізняються за складністю. Єдине, що псує враження від даного проекту - це погана оптимізація.

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura

Відволічемося від сучасних екшенів і шутерів в бік легендарної класики. Список ігор в стилі стімпанк на ПК продовжує Arcanum - ізометрична RPG в дусі оригінальних Fallout. Якщо у серії Fallout основною темою є ядерна зброя і пост-апокаліпсис в стилістиці ретро-футуризму, то Arcanum є ідеальним прикладом всесвіту стімпанка. Що цікаво, світ Арканум спочатку був під управлінням магії і надприродних сил. Проте після винаходу парової машини і швидкого розвитку технологій виник конфлікт двох світів.
Ігри в стилі стімпанк на ПК: список кращих
На тлі цієї проблеми розвиваються події оригінальної Arcanum. Вам доводиться поєднувати магію з технікою, вибирати чари або ігнорувати його. Світ населений людьми та безліччю фентезійних рас. Незважаючи на стару ізометричну графіку, дизайн локацій і інтер'єрами можна насолоджуватися досі. Усі текстури і фони намальовані вручну - саме так у минулі часи створювалися RPG.
Якщо вас не відштовхують застаріла графіка і складність в освоєнні, а також ви давно шукайте гру в стилі стімпанк з класики 90-х років, то Arcanum буде ідеальним варіантом.

Syberia

У нашому списку вже є шутер, RPG від першої особи і ізометрична rpg гра. Тепер зупинимося на представника жанру квест - серія Syberia. Даний проект можна однозначно віднести до категорії кращих ігор в стилі стімпанк. Тут добре буквально все: дизайн рівнів, головоломки, персонажі та сама історія. Syberia оповідає про пригоду дівчини Кейт Уокер, яка спочатку відправляється в ділову поїздку. Головна героїня виявляється втягнутою в таємничу історію, що розповідає про єдиному спадкоємці фабрики заводних іграшок. Геймплей в Syberia - це медитативний квест point-and-click. Саме із-за статичних і неспішно мінливих локацій з'являється можливість розглянути всі будівлі і техніку стімпанка. Хоч на перше місце в грі виходить саме людська історія і герої, не можна не захоплюватися місцевим дизайном. Якщо вам сподобається цей квест, то рекомендуємо ознайомитися ще з двома іграми в стилі стімпанк - це Syberia 2 і Syberia 3 продовжують історію Кейт.
Ігри в стилі стімпанк на ПК: список кращих

Machinarium

Ще один представник жанру квестів, але менш реалістичний і серйозний. Гра розповідає історію світу роботів. Головний герой відправляється в небезпечну подорож, щоб врятувати свою подругу з рук робо-бандитів. По дорозі йому доведеться вирішити безліч головоломок і загадок.

Гра виділяється своїм візуальним стилем і атмосферою. З одного боку забавні персонажі, а з іншого - безвихідну настрій і похмурі локації гри в жанрі стімпанка.
Ігри в стилі стімпанк на ПК: список кращих

Fable 3

Торкнемося жанр RPG від третьої особи. Одним з світових проектів є Fable 3 - казкова рольова гра, де вперше в серії з'являється стімпанк. Дія починається через 50 років після подій перших двох частин. Саме в цей момент в казковому Альбіоні настає промислова революція, що призводить до активного поширення парових машин і відповідної техніки. Незвичайної техніки в грі дійсно багато, дизайнери постаралися на славу. В іншому Fable 3 не відступає від канону попередніх ігор серії - великий казковий світ, історія персонажа від народження до становлення дорослою людиною, відмінне почуття гумору, озвучка. Геймплей дозволяє поєднувати вогнепальну зброю з магією та мечами, що дозволяє прокачати гібридного персонажа.
Ігри в стилі стімпанк на ПК: список кращих

Ascent: Infinite Realm (AIR)

Тепер поглянемо на онлайн-гри в стилі стімпанк. Тут варто виділити крупно-бюджетну і відому MMORPG Ascent: Infinite Realm, створенням якої займаються розробники Tera Online. Вже за першим скріншотам і трейлерів стало зрозуміло, що в грі буде поєднання магічного світу і дирижаблів, на що і зробили наголос творці. У кожного гравця і фракції є парове, повітряне судно, яке є їх основною базою. На ній зберігаються ваші речі, точки для активації завдань, а також корабель є бойовою одиницею. Якщо вплетення стімпанка в механіку і дизайн недостатньо, то творці приготували для досвідчених гравців масштабні повітряні бої, в яких беруть участь величезні фортеці, збройні стилізованими гарматами.

Guns of Icarus

Ще одна гра, але з упором на кооперативний сесійної геймплей. В основу лягли повітряні бої на стімпанк-кораблях. Команда з трьох гравців вручну керує своїм судном і б'ється з супротивниками. Кожен герой відповідає за певні дії на кораблі, тому тільки злагоджена взаємодія може привести до перемоги над супротивниками. Відмінний кооперативний геймплей "приправлений" безліччю механізмів, парових машин, гармат і стилю, які сподобаються шанувальникам стімпанка.
Ігри в стилі стімпанк на ПК: список кращих

Висновок

Перерахований список ігор не відображає загальна кількість проектів в стилі стімпанк. Ви також можете знайти безліч більш дрібних квестів, інді-платформер і так далі. Найбільш популярні та великі з них (Bioshock і Dishonored) ми розглянули. Також була порушена класика у вигляді ізометричної RPG Arcanum, яка підійде далеко не всім з-за свого віку і специфіки освоєння. Найбільш багаті стилізованими іграми саме квести і платформера. Серед них можна виділити такі проекти, як Amnesia, Ironcast, Vessel, Sublustrum.

Популярі новини
Загрузка...