Як підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7: способи, поради та рекомендації

263 0 Новини високих технологій

З відносно недавніх пір у Windows-системах з'явився досить незвичайний інструмент, що дозволяє визначити так званий індекс продуктивності, який характеризує швидкодію і встановленою ОС, і всіх присутніх «залізних» або віртуальних пристроїв. Але таку оцінку продуктивності комп'ютера з Windows 7 або з системами на борту рангом вище рядовий користувач використовувати для поліпшення швидкодії якості альтернативних рішень для розуміння загальної картини, адже в потрібний момент під рукою їх може і не виявитися.


Оцінка продуктивності комп'ютера з Windows 7: що це таке і для чого потрібна така інформація?

Отже, що ж мається на увазі під таким індексом? Насправді, як вважають переважна більшість фахівців, така інформація є досить умовною, оскільки вихід все більш нових, потужних і постійно удосконалюються комп'ютерних конфігурацій зводить нанівець всі оцінки в плані об'єктивності. У списку результатів оцінки можна зустріти інформацію, що відноситься до процесора, оперативної пам'яті, жорсткого диска, обробці графіки і т. д. Але багато користувачі досить часто дивуються з приводу того, що індекс продуктивності для потужної конфігурації виявляється, м'яко кажучи, надмірно заниженим. Пов'язано це з тим, що загальний бал (причому навіть не усереднений, як цього можна було очікувати) виставляється виключно по самому слабкому показником після тестування кожного окремо взятого компонента комп'ютера. І саме тому ставлення до такої інформації з боку експертів виглядає досить скептичною.

7 на борту потрібно скористатися розділом лічильників і засобів продуктивності, який знаходиться у стандартній Панелі управління». Не дивуйтеся, якщо загальний індекс виявиться нижче того, що ви очікували побачити. Це нормальне явище, оскільки навіть при використанні стандартних параметрів системи після першої інсталяції Windows в самій системі може бути активовано занадто багато компонентів і служб, які не тільки не потрібні користувачу в повсякденній роботі, але і здатні ще дуже сильно навантажувати ресурси будь-якого, навіть самого потужного ПК або ноутбука. За великим рахунком на таку оцінку особливої уваги звертати не варто, але деякі дії, що дозволяють досягти максимального підвищення продуктивності комп'ютера з Windows 7 виконати все ж доведеться. Пропоновані нижче рішення в рівній мірі можна застосовувати і до всіх наступних релізах і зборках, оскільки в основі своїй всі вони практично повністю ідентичні між собою (за винятком деяких незначних параметрів і налаштувань).

Основні напрямки дій для збільшення продуктивності

Отже, як підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7 або в системах, що вийшли пізніше? Для цього необхідно виконати наступні дії:
 • коректне використання віртуальної пам'яті за рахунок налаштування файлу підкачки;
 • своєчасне обслуговування жорсткого диска і т. д.
 • Звичайно, можна навести ще безліч додаткових аспектів, але поки зупинимося на тих, які представлені в основному списку.

  Налаштування інтерфейсу

  Почнемо з самого простого. По всій видимості, немає необхідності говорити, що в інтегрованих відеокарт частково може використовуватися ще і оперативна пам'ять. З-за цього при запуску ресурсномістких ігор може спостерігатися гальмування або зниження FPS, оскільки адаптер просто не в змозі обробити таку величезну кількість інформації. Те ж саме може стосуватися і деякими програмами для обробки медіафайлів. Зокрема, дуже сильно зниження продуктивності помічається при роботі з відео. Таким чином, при розгляді питання про те, як поліпшити продуктивність комп'ютера на Windows 7 або будь-якої іншої аналогічної ОС, відповідь напрошується сам собою: все це непотрібне прикрашення слід відключити.
  Як підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7: способи, поради та рекомендації
  Для цього в самому простому варіанті можете скористатися розділом властивостей системи, що спричиняється через ПКМ будуть показані абсолютно всі компоненти автозавантаження.

  Відключення непотрібних компонентів системи

  Якщо запитати у користувачів, як підвищити оцінку продуктивності комп'ютера з Windows 7 багато хто чомусь відразу згадують про «залізо», а не про програмному середовищі. У Windows спочатку активовано стільки всього зайвого, що просто диву даєшся. Зрозуміло, що розробники постаралися врахувати всі можливі ситуації, але деякі компоненти пересічним користувачам часто просто не потрібні. Заради інтересу зайдіть через «Панель управління» в розділ програм і компонентів і перейдіть до пункту включення і відключення компонентів системи.
  Як підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7: способи, поради та рекомендації
  У представленому списку можете повністю деактивувати служби печатки, якщо тільки на ноутбуках, а спеціальний ігровий режим, з'явився в десятій модифікації системи, в сьомій версії відсутня.
  Як підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7: способи, поради та рекомендації
  Для отримання максимальної швидкодії при проходженні сучасних ігор з їх текстурами і високим рівнем FPS встановлюйте схему високої продуктивності, а не збалансовану. Але при цьому варто пам'ятати, що при роботі, наприклад, з офісними програмами перемикатися в звичайний або економний режим доведеться вручну, оскільки в сьомий модифікації автоматизація просто не передбачена. Зате при використанні схеми високої продуктивності система сама відключить всі непотрібні процеси, виділивши максимум ресурсів виключно під запущене додаток.

  Потрібно задіяти всі ядра процесора?

  Іноді можна зустріти і питання з приводу того, чи можна підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7 за рахунок включення всіх ядер процесора. Треба сказати, що такі дії багато спеціалісти називають вельми спірними, оскільки одна неправильна дія може призвести до повної відмови всієї системи. Тим не менш усіма визнано, що абсолютно вся потужність ЦП не використовується ніколи. І якщо вже виникла така необхідність, можете змінити деякі важливі параметри, але врахуйте, що виконувати такі дії доведеться на свій страх і ризик.
  Як підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7: способи, поради та рекомендації
  Для початку увійдіть в конфігуратор (msconfig), потім на вкладці завантаження натисніть кнопку додаткових параметрів, у новому вікні відзначте пункт встановлення максимального числа процесорів, а з випадаючого списку виберіть найбільше значення. Вказувати максимум ОЗП не потрібно, однак, якщо ви зважитеся на цей крок, встановлювати значення необхідно, виходячи з загального обсягу, але не менше 1024 Мб на кожне ядро. Перед установкою таких параметрів краще почитайте технічну документацію до свого комп'ютера або відвідайте сайт виробника процесора, щоб отримати додаткові відомості про безпечне використання всіх ядер.

  Деактивація зайвих служб

  Тепер подивимося, як поліпшити продуктивність комп'ютера з Windows 7 за рахунок відключення непотрібних служб, деякі з яких вже були деактивовані в розділі автозавантаження і в списку компонентів системи. Доступ до управління службами проводиться з меню «Виконати» командою services.msc. У представленому списку буде занадто багато незрозумілого, однак деякі елементи вибрати можна.
  Як підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7: способи, поради та рекомендації
  Так, ви можете повністю відключити сервіс Superfetch, службу друку, якщо вона не була відключена раніше, і багато іншого. Просто відсортуйте служби за станом і подивіться на ті, які виконуються. Часто деякі користувачі поліпшення продуктивності комп'ютера з Windows 7 намагаються здійснити за рахунок автоматичного відключення оновлення, але це теж можна назвати досить спірним питанням. Так, звичайно, серед пакетів апдейтів саме для «сімки» можна зустріти недороблені або збійні рішення, однак вимкнути установку оновлень цілком і повністю не рекомендується. Якщо вже на те пішло, краще налаштуйте відкладену інсталяцію або використовуйте опції для вказівки часу установки - проміжок бездіяльності, коли за комп'ютером ви не працюєте.

  Оновлення драйверів

  оперативної пам'яті вивантажує компоненти активних програм саме на вінчестер. Але ж швидкість звертання до жорсткого диска в рази нижче, ніж до ОЗП! З одного боку, такий підхід частково розвантажити оперативну пам'ять дозволяє, але при резервуванні занадто великого обсягу на вінчестері може спостерігатися і зворотна ситуація, коли операційна система починає ігнорувати ОЗП, а в якості пріоритетного звернення використовує саме місце на жорсткому диску, внаслідок чого починається навіть гальмування комп'ютера. У цій ситуації довіряти встановленим за замовчуванням налаштувань Windows доцільно не завжди. Так, багато фахівців в області оптимізації Windows-систем рекомендують використання віртуальної пам'яті відключати зовсім. Зазвичай такі поради стосуються тих випадків, коли на комп'ютері є близько 8 Гб ОЗУ і більше, проте, якщо ви працюєте тільки з офісними додатками і не займаєтеся обробкою мультимедіа або не граєте в ігри, відключити задіяння віртуальної пам'яті можна навіть при обсягах ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті на 2 Гб. Підвищення швидкодії буде помітно відразу ж після відключення файлу підкачки і перезавантаження системи.
  Як підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7: способи, поради та рекомендації
  Для виконання таких дій необхідно використовувати додаткові параметри системи, як було описано для візуальних ефектів, але для доступу до налаштувань віртуальної пам'яті необхідно натиснути кнопку зміни розміру файлу підкачки на вкладі додаткових опцій. Спочатку деактивується пункт автоматичного вибору розміру системою (причому для кожного з наявних розділів), а потім зазначається пункт, який відключає використання віртуальної пам'яті. Після збереження встановлених опцій рестарт комп'ютерної системи проводиться в обов'язковому порядку.

  Обслуговування диска

  Нарешті, окремо варто зупинитися на тому, як підвищити продуктивність комп'ютера з Windows 7 в плані забезпечення прискореного доступу до жорсткого диска та звільнення вільного місця. Почнемо з другого пункту. Якщо хто не знає, що для нормальної роботи будь-якої з останніх модифікацій Windows на системному розділі має залишатися вільним не менше 10-15% простору від загального його розміру. Це аксіома! Але як і за рахунок чого вивільнити додаткове вільне місце?
  Як підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7: способи, поради та рекомендації
  Для цього можна скористатися хоча б стандартною очищенням диска, попутно задіявши видалення системних файлів, а потім зазначивши в списку всі компоненти, які будуть знайдені. Таким способом можна позбутися навіть від старих пакетів оновлень або від файлів попередніх збірок. Також не слід забувати і про те, що можна видалити невживані або рідко використовувані програми. Для видалення навіть вбудованих в систему додатків можна скористатися спеціальними деинсталляторами зразок iObit Uninstaller, які не тільки деинсталлируют основні, але і підчищають залишкові елементи віддалених програм без участі користувача. В якості додаткового рішення можна порадити вимкнути режим переведення комп'ютера або ноутбука в режим гібернації, залишивши тільки використання звичайного сну. Такий метод дозволяє видалити файл з даними сохраняемыми hyberfil.sys, який в системному розділі може роздуватися до величезних розмірів. Виконати таку операцію можна виключно через командний рядок, запущену з правами адміністратора, де потрібно ввести команду powercfg –h off» (без лапок), а після її виконання перезавантажити комп'ютер. Файл сну буде не тільки відключений, але і автоматично видалений, чого в ручному режимі система зробити не дасть ні під яким приводом. Говорячи про те, як підвищити продуктивність комп'ютера з Windows 7 не слід забувати і про те, що в множині встановлюються і видаляються програм при постійному відкриття, збереження або видалення якихось файлів всі вони виявляються розкиданими по жорсткого диска. А для того, щоб прискорити доступ до часто використовуваних додатків або документів, що їх потрібно перемістити в найшвидші області жорсткого диска. Але як це зробити?
  Як підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7: способи, поради та рекомендації
  Для цього можна використати вбудований інструмент дефрагментації, або спеціалізовані додатки (наприклад, iObit SmartDefrag), або програми комплексного обслуговування, про які далі і буде сказано.

  Оптимізація системи сторонніми утилітами

  На закінчення подивимося, як перевірити продуктивність комп'ютера з Windows 7 а заодно і домогтися максимального підвищення швидкодії системи з мінімумом витрат. Для таких цілей на сьогоднішній день розроблено дуже багато утиліт. Самими якісними, на думку більшості користувачів і фахівців, є такі відомі програми, як CCleaner, Advanced SystemCare, AVZ, Windows 7 Manager і багато інших. Їх перевага полягає не тільки в повній автоматизації процесів, а ще і в тому, що більшість таких програм дозволяють запросто привести в порядок системний реєстр, видаляючи з нього застарілі або неправильні ключі, що досить сильно прискорює завантаження ОС (при старті будь Windows спочатку виконується сканування реєстру, і чим більше в ньому записів, тим більше часу потрібно на виконання таких дій). Крім того, такі програми постійно відстежують стан комп'ютера, дозволяючи автоматично або на вимогу оптимізувати ті чи інші параметри, включаючи навіть вивантаження непотрібних компонентів програм з оперативної пам'яті. Як прискорити продуктивність комп'ютера в Windows 7 з їх допомогою?
  Як підвищити продуктивність комп'ютера на Windows 7: способи, поради та рекомендації
  Для цього в більшості утиліт передбачений спеціальний режим комплексної оптимізації, при використанні якого слід лише зазначити потрібні модулі, а потім виконати сканування на предмет наявності проблем з подальшим автоматичним їх усуненням. До речі сказати, багато програм такого класу дозволяють виконати описані вище налаштування з управління службами і компонентами системи, але в набагато ширшому діапазоні, ніж при використанні стандартного інструментарію Windows, заодно перевіряючи комп'ютер на наявність вірусів, потенційно шкідливого або небажаного програмного забезпечення.

  Популярі новини
  Загрузка...