Як повністю видалити додаток з комп'ютера: способи та рекомендації

197 0 Новини високих технологій

Дуже часто трапляється так, що комп'ютер починає працювати повільно, виникають помилки при відкриванні різних програм, а місце на жорсткому диску стрімко закінчується. Для того щоб не виникало проблем з роботою пристрою, потрібно своєчасно і правильно видаляти невикористовувані програми. Як повністю видалити додаток з комп'ютера, докладно розглянемо в цій статті.

Як повністю видалити додаток з комп'ютера: способи та рекомендації

Навіщо потрібно видаляти програми?

У пам'яті комп'ютера з часом накопичується величезна кількість найрізноманітніших даних. Зазвичай ми завантажуємо різноманітні додатки, які якийсь час використовуємо, а потім забуваємо про них, як тільки відпадає необхідність в їх використанні. Будь-яка програма залишає в реєстрі комп'ютера і різних директоріях залишкові дані. Коли таких даних накопичується велика кількість, це може серйозно сповільнити роботу ПК, не кажучи про те, що на жорсткому диску залишається зайнятим досить багато місця, через що рано чи пізно його може не вистачити для дійсно потрібних файлів.


Тому потрібно періодично проводити ревізію всіх невикористовуваних програм і знати, як правильно видаляти програми з комп'ютера.

Видалення програм в Windows

Недостатньо просто видалити папку, в якій лежать файли додатки — це не дає необхідного результату, все одно залишаються файли, які так чи інакше були задіяні у роботі програми. Щоб розібратися, як повністю видалити додаток з комп'ютера, спочатку зайдемо в панель управління. Зробити це можна через меню "Пуск", зайшовши в нього і вибравши відповідний пункт. Якщо у вас Windows 7 перейдіть в режим відображення за категоріями і знайдіть у списку пункт "Видалення програм". Подивіться, як це буде виглядати на скріншоті. Потрібне меню виділено жовтим кольором.
Як повністю видалити додаток з комп'ютера: способи та рекомендації
Як тільки ви зайдете в цей підрозділ, то побачите список всіх встановлених програм і додатків. Виберіть програму, яку потрібно видалити, натисніть на нього і підтвердіть видалення. Готове. Таким чином можна видалити програми на комп'ютері Windows. Як ще можна очистити пристрій від непотрібної інформації?


Реєстр Windows

В реєстрі накопичуються записи про роботу всіх програм та програм, які встановлені на комп'ютері. З часом їх стає настільки багато, що це починає серйозно впливати на швидкодію ПК. Очищення реєстру потрібно, щоб усунути непотрібні записи та підвищити продуктивність пристрою. До того ж, коли потрібно назавжди видалити програму з комп'ютера, як відомо, недостатньо просто позбутися файлів, потрібно також очистити реєстр і упевнитися, що всі компоненти програми усунені. Для початку на клавіатурі натисніть комбінацію клавіш WIN + R. З'явиться рядок "Виконати". В ній необхідно ввести наступну команду regedit. Перейдіть в меню реєстру натисканням клавіші Enter або кнопки ОК.
Як повністю видалити додаток з комп'ютера: способи та рекомендації

Резервне копіювання даних

Спочатку потрібно зробити копію наявних даних на той випадок, якщо очищення реєстру зашкодить роботі ПК або додатків. Експорт з реєстру обов'язково потрібно зробити перш, ніж стирати дані і повністю видалити додаток з комп'ютера. Як бачите, системою передбачена функція резервного копіювання інформації, щоб у разі виникнення критичної помилки можна було відновити.
Зверху в меню виберіть команду Export, далі виберіть директорію, в яку буде збережений файл даних, вкажіть його назву і збережіть. Якщо щось піде не так, тепер ви зможете повернутися до попереднього робочого варіанту. Якщо ж вас турбує відсутність вільного місця на комп'ютері, то в разі успішної очищення даних у реєстрі, скопійовані файли можна видалити. Не вносьте в реєстр змін без збереження копії даних — в ньому не передбачена функція відміни.

Очищення реєстру

Сам реєстр ділиться на дві частини — ліворуч знаходиться дерево об'єктів, а праворуч безпосередньо самі записи. Необхідно у лівій частині знайти директорію з назвою HKEY_CURRENT_USER, розгорнути її та перейти до папки Software. Подивіться на скріншот нижче — кольором виділено папку, в яку потрібно зайти.
Як повністю видалити додаток з комп'ютера: способи та рекомендації
Тут ви побачите повний список програм, які були встановлені на комп'ютері. Знайдіть потрібну програму, і ви побачите записи, що відповідають їй. Тепер достатньо просто виділити запис мишкою і натиснути Delete. Таким чином, ви можете бути впевнені, що тепер знаєте базову інформацію про те, як видалити непотрібні програми на комп'ютері. Якщо ви не впевнені, чи варто видаляти будь-який запис щодо тієї чи іншої програми, спробуйте пошукати цю інформацію, щоб не робити помилкових дій.

Особливості видалення програм в Windows 10

Процес видалення додатків в цій операційній системі практично аналогічний описаному вище, однак є ще один спосіб, дозволяє видалити програми з комп'ютера на Windows 10.
Для цього увійдіть в розділ "Параметри" через "Пуск" і знайдіть там меню "Програми та можливості". Відкриється список доступних вам додатків, з якого можна вибрати те, яке підлягає видаленню і натиснути відповідну кнопку праворуч внизу. У Windows 10 є ще одна дуже оперативна можливість видалення: в самому меню "Пуск" відображається список програм. Досить правою кнопкою миші натиснути на будь-яку і вибрати "Видалити". Можна розглянути цей спосіб на прикладі видалення однією з найпоширеніших програм від "Яндекс" — голосового помічника "Аліса". Щоб видалити додаток "Аліса" з комп'ютера повністю, як було показано вище, знайдіть її в меню додатків або в списку програм і компонентів через панель управління. Для видалення потрібно буде вибрати його, виділити мишкою і натиснути "Змінити/Видалити" або просто "Видалити".

Ще один спосіб видалення програми

Як правило, у більшості програм, ігор і додатків функціонал для їх видалення закладений безпосередньо в саму програму. Для того щоб розібратися, як повністю видалити програму або гру, знайдіть іконку програми, яка вам зараз не потрібно, натисніть на неї правою кнопкою миші і виберіть пункт "Розташування файлу". Відкриється директорія з встановленими файлами.

Серед них потрібно знайти файл, званий Uninstall. Його потрібно запустити його і слідувати інструкціям на екрані. Як правило, потрібно декілька разів натиснути "Далі" і просто дочекатися, поки програма, буде стертий з комп'ютера.
Як повністю видалити додаток з комп'ютера: способи та рекомендації

Використання різних утиліт

Видалення програм та очищення комп'ютера можна проводити не тільки вбудованими стандартними засобами операційної системи Windows, але і за допомогою різноманітних сторонніх утиліт, які допомагають навести порядок у файловій системі і видалити непотрібні програми. Принцип роботи більшості цих програм ідентичний, тому розберемо на прикладі найпопулярнішою з них - Revo Uninstaller. Ця утиліта допомагає справитися з видаленням програм, вона має кілька режимів для видалення:
 • вбудований — звичайнісінька деінсталяція;
 • безпечний — допоможе розібратися з прихованими файлами і записами в реєстрі;
 • середній — поєднує фукционал безпечного режиму з пошуком у общедостуных місцях;
 • розширений — як зрозуміло з назви, в цьому режимі представлений найбільш повний функціонал, перевірка записів на диску, так і в реєстрі і прихованих папках.
 • Для того щоб почати користуватися цією утилітою, досить завантажити і встановити собі на комп'ютер (portable версії не потрібно навіть установка). Запустіть програму, і ви побачите список програм, доступних для видалення. В цілому функціоналу таких програм цілком достатньо, щоб у користувача не виникало більше питань, як повністю видалити додаток з комп'ютера.
  Вибирайте з списку, видаляйте — і готово! Подібних програм дуже багато — спробуйте, і ви зможете визначитися, яка саме програма найкраще підходить для ваших потреб.

  Видалення компонентів операційної системи

  Не всі програми будуть відображатись в розділі "Видалення програм" в командному рядку. Деякі з них є системними компонентами Windows і не підлягають видаленню таким же способом, як інші програми. Їх можна тільки включити або вимкнути через спеціальне меню. Для того щоб виконати відключення компонентів Windows, зайдіть в панель управління, в ній перейдіть до пункту "Програми". Повинно відкритися вікно, як на фото нижче.
  Як повністю видалити додаток з комп'ютера: способи та рекомендації
  Кольором виділено потрібний розділ. Переходимо в нього і спостерігаємо можливість за допомогою галочок включати або вимикати компоненти Windows. Відповідно, для того щоб включити компонент назад, достатньо буде точно так само зайти в меню і знову проставити галочки на тих програмах. Важливо пам'ятати, що цей спосіб, як і очищення реєстру, про яку згадувалося вище, вимагають обов'язкової наявності прав адміністратора облікового запису, на якій виконуються дії.

  Видалення антивірусу

  Варто згадати про те, що видалення антивірусних програм стандартні методи не завжди приносять бажаний результат. Тому дамо пораду: при видаленні антивірусів краще дізнатися в технічній підтримці постачальника, існує спеціальна утиліта, написана конкретно для цього вірусу — як правило, такі програми виробляють якісну очистку від компонентів антивірусної програми. В такому випадку зазвичай достатньо запустити дєїнсталлятор і чекати, при необхідності слідувати інструкціям на екрані.
  Як повністю видалити додаток з комп'ютера: способи та рекомендації

  На закінчення

  Отже, ми розглянули основні способи, що дозволяють видалити будь-яку програму з комп'ютера. Базове правило — чим менше даних залишають за собою програми, тим швидше може працювати ПК.

  Популярі новини
  Загрузка...