СЦП-173: опис. SCP: Containment Breach

391 0 Новини високих технологій

SCP розшифровується як Special Containment Procedures, що дослівно перекладається як "Особливі умови утримання". Це назва вигаданої компанії, яка займається вивченням і змістом незвіданих істот, аномалій, дивних явищ. Всі істоти або предмети, що знаходяться під суворим наглядом, називаються SCP-об'єктами. У російській версії організація носить назву Фонд. Користувачі інтернету самостійно створили таку історію, в яку може повірити досить вразлива людина. База істот постійно поповнюється і наразі нараховує тисячі об'єктів. По монстрам з цієї всесвіту створюються гри в стилі хоррор. Одним з популярних проектів є SCP: Containment Breach, в якому одним з діючих осіб є СПЦ-173. Нижче даний об'єкт буде розглянуто детально з точки зору ролі в грі і по окремим статтям з описом.


СЦП-173: опис. SCP: Containment Breach

Коротка характеристика

Об'єкт з номером 173 відноситься до групи Евкліда. У цю категорію заносяться істоти або явища, принцип дії або поведінка яких не до кінця зрозумілий. Їх зміст пов'язано з труднощами, але прямої загрози людству вони не несуть. Об'єкти класу Евкліда можуть застосовуватися на благо розвитку суспільства, але при належному рівні вивчення. Неофіційна назва проекту - статуя або скульптура. Примітно, що саме ця істота стала основоположником руху SCP. Зовні СЦП-173 являє собою нерухому ляльку або статую, яка вище середнього людського зросту. У неї є дві руки, дві ноги і непропорційно велика голова. Спереду, де очі, в SCP-173 розташовані червоні плями. Інші риси обличчя не простежуються.


Умови утримання

Об'єкт потребує постійного контролю, проте в повністю закритому і ізольованому контейнері він безпечний. Правила відвідування істоти свідчать, що одночасно всередині клітини повинно знаходитися не менше 3 осіб. При цьому два співробітники повинні постійно дивитися на об'єкт - це пов'язано з його здатністю. До виходу останнього з людей повинен підтримувати зоровий контакт з монстром, щоб той не почав рухатися поза полем зору. У додаткових умовах або підготовки до транспортування не потребує. Періодично у контейнері зберігання з'являється червона суміш на стінах і підлозі, але причину появи встановити не вдається. Чистка камери від бруду проводиться один раз в два тижні. На цей час статуя переміщається в резервний контейнер під суворий нагляд співробітників SCP.
СЦП-173: опис. SCP: Containment Breach

Здібності

Природа і пояснення унікальних можливостей об'єкта SCP-173 залишаються загадкою. Моторошна скульптура цілком безпечна і нерухома, поки на ній сфокусовано хоч один людський погляд. Інші учасники експерименту можуть відводити очі убік. В той момент, коли всі люди припиняють дивитися на об'єкт, він моментально їх знищує. Процес вбивства не може зафіксувати жоден учасник досліджень, оскільки встежити за діями монстра неможливо. Працівники Фонду стверджують, що періодично з контейнера доносяться страшні крики і скрегіт в той час, коли там нікого немає. Як тільки об'єкт з'являється в полі зору людини, ніяких дій не робить.
Проблемою у взаємодії з СЦП-173 стає навіть необхідність моргати. Учасники досліджень заздалегідь домовляються про те, в якій послідовності вони будуть закривати очі, і попереджають про це безпосередньо в клітці. Інші зовнішні подразники не роблять впливу на піддослідного. Під час атаки на людей, імовірно, користується задушливими прийомами або ламає шию.
СЦП-173: опис. SCP: Containment Breach

Історія появи

Історія SCP-173 починається в 1993 році, коли на базу Фонду привезли дана істота. З тих пір вченим так і не вдалося визначити походження об'єкта. Згідно з дослідженнями, з'ясувався дивний склад матеріалів, з яких складається монстр - це арматура і бетонні блоки, а також сліди від аерозольної фарби. У мережі існує поширена історія про те, як істота було знайдено і спіймано. В операції брав участь спеціальний загін агентів Фонду на чолі з генералом. Сигнал надійшов із старої занедбаної села, в якій творяться дивні речі - всі жителі були вбиті безшумно і непомітно. На одній з вулиць члени загону помітили непримітне ляльку, яка стояла біля стіни будинку, але не надали цьому особливого значення. Тільки через деякий час співробітники виявили скульптуру в одному з будинків і застали страшну картину: SCP-173 нерухомо стояв і дивився в бік людей, спершись руками на стіну. Зовні він був схожий на ляльку немовляти, виконану з бетону. Агенти вже знали, за яким принципом вбиває об'єкт, тому моргали тільки по черзі. Вийти з приміщення разом було неможливо, тому тільки один з агентів відправився за підмогою, а другий дивився на ляльку ще тривалий час.
Тільки до 6 ранку SCP-173 був витягнутий з будівлі і поміщений в сталевий контейнер. Його відправили на базу Фонду з допомогою військового вертольота. В 23:30 того ж дня істота помістили в окрему камеру для подальших досліджень. Учасників операції довго допитували, а керівництво SCP вимагало повернутися в селище і знайти скульптора за залишеними слідами. Однак було прийнято рішення знищити поселення килимовій бомбардуванням для більшої надійності і безпеки.
СЦП-173: опис. SCP: Containment Breach

Роль у грі

Об'єкт СЦП-173 - це перший ворожий персонаж, який з'являється в грі SCP: Containment Breach. Гравця приводять в камеру до суті разом з двома співробітниками класу D. Клас D представляється собою нижчий рівень персоналу організації. Вони обслуговують вкрай небезпечні об'єкти категорії Кетер і виконують небезпечні завдання. Для поповнення персоналу D-класу наймають ув'язнених або добровольців. Однак експеримент не вдається з-за того, що об'єкт SCP-079 зламує систему освітлення. У повній темряві статуя встигає знищити співробітників D класу, після чого включається світло. Гравець залишається один на один зі скульптурою. У персонажа є індикатор, який відраховує час до необхідності моргати. Ви можете робити це достроково, натиснувши клавішу Пробіл.

Проходження

Після вбивства в контейнері істота тікає через вентиляційний люк. Поки гравець подорожує по комплексу та підземної лабораторії SCP-173 може зустрітися йому в абсолютно будь-якому кабінеті чи коридорі. Виявити наближення об'єкта досить просто, оскільки при переміщенні він видає гучний скрегіт. Якщо ви впевнені, що в одній із сусідніх кімнат буде СЦП-173 то рекомендуємо заздалегідь моргнути. Віддаляючись від монстра, необхідно протягом деякого часу йти обличчям до ляльки.

Поради

Ви можете користуватися деякими хитрощами. По-перше, якщо дивитися на скульптуру через стіну, то вона буде нерухомою. Щоб визначати розташування в сусідніх кабінетах, знайдіть карту комплексу. По-друге, ви можете ховатися за дверима, яка захищена кодовим замком або ключ-картою. Решта дверей об'єкт здатний долати.
СЦП-173: опис. SCP: Containment Breach

Цікаві факти

Ми ознайомилися з описом СЦП-173 і його роллю в комп'ютерній грі. Нижче представлено кілька цікавих моментів, які стосуються даної істоти:
 • Перше офіційне зображення об'єкта було створено японським художником, який відновив зовнішній вид ляльки, по розповідям.
 • SCP-173 не вбиває інших гуманоїдних об'єктів.
 • За час моргання монстр здатний переміщатися на 6 метрів за 1 секунду.
 • Вважається, що даний об'єкт був придуманий на основі серії "Не моргай" серіалу "Доктор Хто". У фільмі брали участь Ті ангели, які володіють схожими здібностями з СЦП-173.
 • СЦП-173: опис. SCP: Containment Breach
  SCP-173 можна назвати родоначальником всього жанру, який з часом перетворився в окрему інтернет-культуру.

  Популярі новини
  Загрузка...