Cold Fear: проходження, опис ігри, керівництво, коди

187 0 Новини високих технологій

Що являє собою сюжет гри Cold Fear (PS2 PC і Xbox)? Співробітники берегової охорони США отримують сигнал про дивну російському китобійний судні, на якому відсутні будь-які ознаки життя. Вивчити корабель доручають рятувальному загону, однак, прибувши на місце, команда втрачає зв'язок з базою і таємничим чином зникає з ефіру. Остання передача, спіймана радіостанцією, шокувала всіх моторошними криками і звуками безладної стрілянини. Тоді на корабель вирушає Тому Хансен — співробітник штату охорони, для якого ця операція стає першою рятувальною місією за довгий час роботи. Саме йому належить з'ясувати, що ж насправді сталося на російському судні і чому зник зв'язок з пошукової командою.


З цього моменту і починається проходження Cold Fear — гра в жанрі action-horror, що вийшла в далекому 2005 році під керівництвом студій Darkworks і Ubisoft. Незважаючи на те що з моменту релізу пройшло вже достатньо часу, проект, як і раніше користується популярністю у певного кола геймерів. Сьогодні ми підготували докладний проходження гри Cold Fear, в якому зібрали найбільш важливі і корисні поради для кожного рівня. Але для початку, трохи технічної інформації.

Що важливо знати перед початком гри?

Проект вийшов на всіх основних платформах, а це значить, що ми зможемо запустити Cold Fear на Xbox, PS2 і PC. Так як гра, за технічним мірками, вважається "старої", запустити її без будь-яких проблем вдасться тільки на старих системах. Насолодитися Cold Fear на Windows 10 навряд чи вийде, так як проект залишається не оптимізованим.


Отримати доступ до грі можна кількома способами: придбати її на одній із цифрових торгових майданчиків (наприклад, в Steam) або ж скачати ріпак Cold Fear від "Механіків". При цьому часто саме викачані з торрентів версії мають додаткові патчі, які допомагають додатком працювати без помилок. Що стосується кодів або читів до Cold Fear, то про це ми розповімо в самому кінці нашого гайда. Також є можливість завантажити на свій ПК емулятор гри. Якщо гарненько пошукати в інтернеті, то можна знайти як версію Cold Fear для PS2 так і для Xbox. Після запуску гри можна зіткнутися з ще однією проблемою — розтягнуте зображення. Зазвичай таке відбувається з-за некоректної передачі картинки на сучасних моніторах. Виправити ситуацію допоможе налаштування дозволу Cold Fear через простий Widescreen Fix, який можна завантажити з інтернету.
Cold Fear: проходження, опис ігри, керівництво, коди

Частина 1. На палубі

Висаджуємося на палубу судна і першим ділом підбираємо замітку. Взагалі, протягом усього проходження Cold Fear нам будуть зустрічатися різноманітні листи, документи і нотатки. Радимо підбирати і читати їх всі, так як в них міститься цікава інформація про сюжеті гри. Йдемо до самого кінця палуби, піднімаємося на верхню площадку і рухаємося в напрямку до протилежної частини судна. Попереду ми зіткнемося з невеликими труднощами, такими як раскачивающие шківи і накочуються хвилі. Доходимо до трупа і обшукуємо його на предмет наявності боєприпасів.
Йдемо далі по коридору і знаходимо кілька бочок з горючою рідиною. Стріляємо з ним і спостерігаємо за потужним вибухом, в якому гинуть два моряка. Далі доходимо до синього вентиля і перекриваємо його — тепер ми зможемо пройти в перекритий раніше коридор.

Частина 2. Від збройового складу до кімнати відпочинку

Продовжуємо наш гайд на Cold Fear. 2 локація цікава тим, що тут можна заповнити наш боєзапас. Обшукавши шафку і труп, виходимо зі складу та спускаємося на нижній рівень. На головній палубі нас чекає чергова замітка, присвячена електричних коробок. Далі спускаємося ще нижче і доходимо до трюму, на якому розташовані морозильні камери. Посеред кімнати, у воді, буде лежати якась безформна купа — підходимо ближче і бачимо черговий труп моряка. Якщо його обшукати, то можна знайти ключ, який відкриває двері на верхню палубу. Після цього моменту гра дасть можливість заповнювати витрачений ХП через медкиты. Знаходяться такі аптечки не тільки у випадкових місцях, але і в спеціальних кімнатах, які можна відшукати по дверям з намальованими на них червоними хрестами. Перша можливість використовувати медкит буде вже на верхній палубі. Продовжимо наш рух по коридорах локації, попутно підбираючи боєприпаси і щоденники. Доходимо до кімнати відпочинку і расправляемся з двома моряками, які знаходяться всередині. Виходимо з приміщення.

Частина 3. Від камбуза до верхньої головної палуби

На кухні нас чекає невеликий сюрприз у вигляді вываливающегося мерця з холодильника. Не звертаємо особливої уваги і йдемо до виходу. Опинившись на передній палубі, рухаємося в бік ящиків, прикритих тентом. Підбираємо чергову записку, патрони і йдемо на вузький місток. Там ми зіткнемося з ще кількома супротивників — вбиваємо їх і спускаємося на нижній рівень. Як тільки ми дійдемо до контейнерів, на шляху з'явиться черговий моряк — расправляемся з ним і продовжуємо наш шлях у бік кубрика.
Cold Fear: проходження, опис ігри, керівництво, коди
У приміщенні немає ніяких ознак життя. Повільно просуваємося кубрика, попутно обшукуючи трупи і збираючи записки. У ванній знаходимо мертвого Лансінга. Виходимо назад у головний відсік кубрика і бачимо наступну картину — нерухомі трупи перетворилися в кровожерливих зомбі! Пробиваємося до виходу, вбиваючи всіх на своєму шляху. Радимо цілитися в голову, інакше мерців не перемогти. Нарешті, опиняємося на передній палубі і зустрічаємося з тим, хто вижив, отбивающимся від трьох зомбі — расправляемся спочатку з мерцями, а потім і з самим моряком. Добираємося до нижньої палуби. Тепер потрібно скористатися вентилем, щоб загасити розгорілася пожежа. Минаємо палаючого зомбі і біжимо вперед, до дверей, що ведуть на верхню головну палубу. Минаємо збройовий склад і заглядаємо в одну з кают, куди раніше забіг вижив.

Частина 4. Від трюму № 5 до капітанського містка

Стріляємо по огнетушителю і вбиваємо вибухом моряка, що ховається за однією з колон. Забираємо колесо від дверей, медкит і біжимо назад у коридор. По дорозі до сходів на нас нападе зомбі — вбиваємо його і спускаємося вниз. Скористаємося колесом, щоб відкрити двері в рибний трюм. Опинившись всередині, проходимо в відсік, призначений для оброблення китів. Збираємо записки, аптечки й патрони, потім обходимо обробний стіл і підбираємо ключ від дверей у радіорубку. Остання дія активує поява дрібних монстрів, які почнуть вилазити з мертвої касатки. Расправляемся з ними, вдаючись до допомоги вогнегасників різних вентилів, і залишаємо приміщення.

Добираємося до нижньої палуби, вбиваємо монстрів і знаходимо сходи, відкриває прохід до капитанскому містку. Піднімаємося наверх, вбиваємо двох мерців, обшукуємо місток на предмет наявності боєприпасів. Після зачистки сміливо проходимо в Радіорубку.

Частина 5. Від радіорубки до машинного відділення

В кутку приміщення розташовується радіовузол — використовуємо його, щоб передати всю зібрану нами інформацію. Після цього нам доручать відшукати полковника Дмитра Юсупова, який, згідно з даними ЦРУ, повинен знаходитися на цьому ж кораблі. Виходимо з рубки, попередньо захопивши з собою записку, присвячену гарпунам, і спускаємося на нижній рівень. Перед цим моментом радимо зберегтися. Проходимо через кілька дверей і опиняємося на передній палубі судна. У лівого борту, там, де знаходиться склад, нас буде чекати парочка зомбі — расправляемся з ними і заходимо всередину приміщення. Підбираємо лежить на підлозі автомат і розстрілюємо з його допомогою прибулих мерців. Не забуваємо захопити чергову записку перед зворотним виходом.
Спускаємося на задню палубу — ту саму локацію, на якій ми виявилися на початку гри. Наше завдання — дійти до самого кінця. Серед перешкод на палубі нам зустрінуться: один зомбі, бурхливі хвилі і раскачивающие на канатах шківи. Минаємо все це і піднімаємося по сходах на верхню площадку. Вбиваємо одного з членів екіпажу і забегаем в задню рубку. Всередині ми зустрінемося з пораненим Юсуповим. На жаль, врятувати його не вдасться, так як відразу після нашого з ним діалогу, персонажа вбиває невелика тварина, що сидить у нього на тілі. Швидко розбираємося з нею, а потім оглядаємо панель управління, де лежить гарпунна гармата. Хапаємо нову зброю, підбираємо з тіла Юсупова патрони і записку з його щоденника, після чого залишаємо кімнату.
Cold Fear: проходження, опис ігри, керівництво, коди
Спускаємося назад на задню палубу і вбиваємо парочку мерців. Продовжуємо наш шлях, минаючи палаючі бочки і розгойдується тюк, також охоплений полум'ям. Проходимо в чергову двері і стикаємося з незвичайним зомбі, з тіла якого з'явиться ще одна мерзенна тварюка. Після цього спускаємося вниз до машинного відділення. Всередині буде вхід в приміщення гвинтового вала, закритий на ключ. Проходимо вперед до того місця, де розташована електрична коробка, а потім выстреливаем в неї. Піднімаємося на майданчик і розбираємося з прибулими мерцями. Тепер нам потрібно стрельнути по бочках, в яких знаходиться пальне. Від отриманого вибуху загине жахлива матка, що виробляє тих самих мерзенних тварюк, що зустрічалися нам раніше. Зачищаємо приміщення від монстрів, забираємо ключ і йдемо назад у кімнату.

Частина 6. Від кімнати гвинтового валу до морозильного трюму

Піднімаємося на верхній рівень, де знаходимо дробовик. Доходимо до пульта управління і натискаємо на одну з кнопок — тепер ми зможемо перетнути гребні вали по спеціальному містку. Продовжимо наш шлях, попутно відстрілюючись від випадкових зомбі і підбираючи цінні припаси. Біля дальньої стіни, на одному з ящиків, буде лежати колесо від дверей, що ведуть в рибний трюм — хапаємо його і біжимо сходами. Стріляємо по електричній коробці і проходимо всередину наступного приміщення. Через верхній поверх спускаємося назад в машинне відділення. Проходимо через кілька коридорів, останній з яких веде в вантажний трюм. По дорозі наведаемся в морозильну камеру № 3 — там на підлозі буде лежати частина щоденника загиблого Юсупова, а також кілька боєприпасів. Ще більше амуніції разом з аптечкою можна знайти в морозильній камері № 4 так що радимо завітати туди теж. Повернувшись в коридор, піднімаємося на майданчик, розташовану зліва, і заходимо в приміщення, призначене для забою китів. Перетинаємо місток, на якому знаходяться три зомбі, і прямуємо до виходу. Всередині трюму невелика повінь і перешкода у вигляді електричного розряду. Почекаємо трохи, поки шлях не стане безпечним, а потім швидко біжимо в бік сходів.

Частина 7. Від головної палуби до насосної станції

Минаємо склад зі зброєю і звертаємо спочатку направо, а потім наліво. Проходимо в двері, на якій розташована червона панель, і зустрічаємося з персонажем на ім'я Анна — інформацію про неї ми отримали раніше від покійного Юсупова. Ганні необхідно дістатися до радіорубки, тому хапаємо боєприпаси, аптечку і вирушаємо в дорогу. Виходимо назад на головну палубу і тримаємо курс за напрямом до збройового складу. Як тільки ми підійдемо ближче, всередині приміщення пролунає сильний вибух, який вишібет двері. Не звертаємо уваги і продовжуємо наш шлях. Спускаємося до нижній палубі і проникаємо в рубку.
Cold Fear: проходження, опис ігри, керівництво, коди
Ганна пошле сигнал на бурову платформу і вийде з ними на зв'язок. Після завершення розмови дівчина вирішить залишитися в рубці, а нам належить відшукати радіокод. Тримаємо курс на передню палубу. Як тільки ми опинимося на місці, на нас тут же нападуть кілька мерців. Розбираємося з усіма супротивниками, збираємо з них припаси і йдемо до містка. Далі, дотримуючись лівої сторони, продовжуємо йти вперед, поки не натрапимо на двері з табличкою "Склад". Через цю кімнату можна дістатися до задньої палуби. Акуратно перетинаємо частина судна, що омивається хвилями і піднімаємося на верхній поверх. Двері, ведуча в насосну станцію, що знаходиться неподалік від палаючих бочок — заходимо всередину і зачищаємо приміщення від монстрів. Оглянемо кімнату на наявність цінних і цікавих речей. На одному з ящиків буде лежати записка, присвячена насосів — її необхідно прочитати. Потім скористаємося рубильником і включимо помпу, яка позбавиться від води в трюмі з потопом і електрикою.

Частина 8. Від машинного відділення до капітанської каюти

Продовжуємо ділитися секретами Cold Fear. Спускаємося на нижній рівень і опиняємося на вже добре знайомому приміщенні. Расправляемся з кількома монстрами і спускаємося ще нижче. Йдемо на майданчик з одним-єдиним виходом, заходимо всередину і перетинаємо коридор, що веде в трюм. Опинившись у кімнаті, швидко стріляємо спочатку електричної коробці, яка розташовується на стовпі, а потім по бочці, що стоїть поруч з коробкою. Вбиваємо залишилися мерців, збираємо припаси і піднімаємося нагору. Йдемо довгим коридором до морозильної камери № 2. Всередині нам зустрінеться зомбі, який ніяк не реагує на холодну температуру — вбиваємо його і оглядаємо закоченевший труп капітана корабля. Поруч з ним буде лежати записка з важливою сюжетною інформацією, присвяченій мутацій, а також ключ, яким можна відкрити капітанську каюту. Хапаємо все це добро разом з боєприпасами для нашого дробовика і виходимо назад у коридор. Тепер нас цікавить морозильна камера № 1. Заходимо всередину і забираємо чергове паперове послання від Юсупова, присвячене протиотруті. Після цього йдемо назад в коридор і піднімаємося сходами, яка веде на головну палубу. Скористаємося наступній дверима і ще однією драбиною, щоб потрапити на верхню головну палубу. Минаємо коридор, спускаємося трохи нижче і слідуємо по лівій стороні до капітанської каюти. Знищимо декількох мерців, преградивших нам шлях, і зайдемо всередину приміщення. Йдемо прямо до письмового столу — на ньому лежатиме журнал, який потрібно прочитати. Після цього скористаємося металевої дверима, щоб залишити каюту.

Частина 9. Від доків до головного бурового модуля

Забираємося на спостережну вишку і оглядаємося. Попереду можна помітити круглу вежу, на дверях якої написано "Підйомник" — це і є наша нова мета. Стіни вежі час від часу омивають сильні хвилі, тому йти потрібно обережно. Радимо притиснутися лівого боку і обходити підйомник по колу до тих пір, поки персонаж не добереться до дверей. Опинившись всередині, подивимося направо — неподалік буде розташовуватися зелена кнопка, яку потрібно натиснути. Через якийсь час підйомник повинен зупинитися і навколо стане темно. Прямуємо в бік виходу, зазначеного кривавим слідом. Виходимо назовні й одразу ж отбегаем в ліву сторону, так як в цей момент на нас побіжить гарячий зомбі. Чекаємо кілька секунд і йдемо далі.
Cold Fear: проходження, опис ігри, керівництво, коди
Незабаром ми повинні будемо дістатися до збройового складу, в якому можна заповнити боезапасы. Беремо все необхідне і йдемо до медпункту. Всередині нас зустріне тутешній лікар, який поділиться з нами корисною інформацією про те, що відбувається на платформі. Поговоривши з нами, доктор піде, а ми зможемо поповнити наш інвентар гарпунною гарматою і кількома медичними документами. Виходимо з кабінету і натикаємося на тіло доктора, з яким ми щойно розмовляли. Поруч з ним буде лежати ключ від складного приміщення — підбираємо його і йдемо далі. По дорозі нам зустрінеться ще кілька трупів — обшукуємо їх і збираємо корисний інвентар. Вбиваємо декількох зомбі і, нарешті добираємося до складу.

Частина 10. Від закритого складу № 1 до технічного коридору

Обходимо ряд контейнерів, за якими знаходиться сходи, і піднімаємося на верхній рівень. Вбиваємо одного зомбі (він з'явиться у нас за спиною) і доходимо до пульта управління — з його допомогою можна відкрити нижні ворота. Виконуємо необхідні дії, хапаємо гранатомет і спускаємося до виходу. Справа має бути вхід в радіорубку, який можна побачити тільки в світлі ліхтарика. Всередині рубки нас зустрінуть озброєні люди, які відразу ж відкриють вогонь. Розбираємося з усіма противниками і піднімаємося вгору за щоденником, зупиненим доктором Камським. Виходимо з рубки назад в освітлений коридор. Десь на півдорозі нас атакує якась потвора, спрыгнувшее зі стелі — стріляємо в нього з дробовика (так ефективніше) і йдемо далі. В кінці коридору знаходиться широка драбина, по якій ми зможемо піднятися на верхній рівень. Стріляємо по електричній коробці, забираємо медкит і проходимо в найближчу двері. Звертаємо праворуч і потрапляємо в чергову перестрілку. Після цього заходимо в двері з миготливим лампочкою — ми опинимося в технічному коридорі. Йдемо до самого кінця, попутно підбираючи різноманітні припаси, від патронів до аптечок, прибираємо парочку зомбі і забираємося на місток. Далі потрібно минути труби, спуститися трохи нижче і зайти в приміщення під сходами.

Частина 11. Від бурильного обладнання до верхнього коридора

Продовжуємо наше проходження Cold Fear. Обходимо вогонь і рухаємося в бік підйомника. Активуємо панель управління, щоб піднятися на верхній рівень, і дійдемо до містка. Не забуваємо про те, що на кожній новій локації є багато корисних і цінних предметів, тому ретельно оглядаючи кожен закуток під час подорожі. Стрибаємо з містка вниз, щоб опинитися на даху диспетчерської, стрибаємо ще раз, щоб опинитися вже поруч із входом. Заходимо всередину приміщення і відразу ж звертаємо увагу на систему пожежогасіння — активуємо її, виходимо назад і спускаємося на нижню площадку. Сходи закінчується обривом, тому сміливо зістрибує вниз і заходимо в двері, яку раніше приховував вогонь. Оглянемо закритий склад № 1 і зберемо необхідні припаси. Потім повертаємося до верхнього коридору і проходимо в кімнату безпеки (на дверях повинно бути написано "Охорона"). Всередині буде багато різних зомбі і монстрів, тому доведеться з ними розібратися. Обшукуємо кілька трупів і забираємо вогнемет з паливом. Після цього підходимо до моніторів і читаємо записку, в якій описаний принцип роботи магнітного глушника. Виходимо назад в коридор і біжимо до дверей, над якою блимає лампочка. Повертаємо праворуч, доходимо до стіни, на якій зображена цифра "2", і прямуємо до воріт.
Cold Fear: проходження, опис ігри, керівництво, коди

Частина 12. Від вертолітного майданчика до елеватора

Щоб пройти через лазерні промені, треба пригнутися. Акуратно рухаємося вперед, обходячи різні перешкоди і нарешті добираємося до ангара. Зачищаємо нижню частину закритого складу і переходимо наверх. Тепер потрібно стрельнути по бочці з пальним, яка знаходиться біля правої стіни. Добиваємо тих, хто залишився в живих після вибуху і піднімаємося по схилу ще вище. Розберемося з черговими військовими і доберемося до підйомника, де нас чекатиме битва з Аніщенко. Здобуваємо перемогу, після чого вириваємо у Аніщенко очей, який допоможе нам проникнути в кімнату зв'язку. Повертаємося до мосту переходимо на протилежний бік. Скористаємося вогнеметом, щоб швидко розправитися із монстрами. Добираємося до воріт і біжимо в дальній кінець коридору, де знаходиться кімната безпеки. За перегородкою буде ще одні двері, яка приведе нас до кімнати зв'язку. Усередині приміщення, неподалік від мерця в лікарському халаті, знаходимо ключ до підйомника. Повертаємося тією ж дорогою, що й прийшли. Опинившись біля підйомника, оглядаючи труп — знаходимо записку і медкит. Скористаємося зеленою кнопкою, щоб активувати елеватор.

Частина 13. Від житлового модуля до підводного тунелю

Переходимо на іншу сторону моста і доходимо до кімнати відпочинку. Продовжуємо йти вперед, поки не натрапимо на двері, на якій видніється червона слиз. Заходимо всередину приміщення, расправляемся з усіма повзе монстрами і стріляємо по електричній коробці. Тепер йдемо вліво і шукаємо місце, де знаходиться прохід в печеру. Забираємося на верхній рівень і опиняємося в головному коридорі. Доходимо до кімнати, в якій повинна відпочивати охорона — зачищаємо її всередині, забираємо припаси і лист для Юсупова, після чого виходимо назад і повертаємося в самий кінець. Доходимо до підводного підйомника, за допомогою якого ми зможемо опуститися до лабораторій.

Частина 14. Лабораторний комплекс

Продовжуємо наш шлях по підводним лабораторіям, попутно розправляючись з різними супротивниками. В одній з кімнати нам попадеться документ, з якого можна дізнатися докладніше про експерименти, що проводилися на судні. Пробуємо запустити комп'ютер (зазнаємо невдачі), а потім йдемо до моргу. Расправляемся з парочкою ожилих мерців, обшукуємо тіла і підбираємо з підлоги боєприпаси. Після цього проходимо в сусідню лабораторію, де нам вдасться прочитати щоденник Бахарєва. Скористаємося зеленою кнопкою, яка повинна активувати лазерну установку. Спостерігаємо за тим, як один з трупів розрізається червоним променем і з нього з'являється жахливий монстр. Розбираємося з істотою і оглядаємо панель управління — на ній повинна лежати чергова частина щоденника. На цьому цікавому місці ми завершуємо наше проходження та огляд Cold Fear. Поспішаємо порадувати — це ще не кінець гри! На жаль, продовження - Cold Fear 2 - так і не послідувало, проте сюжет першої частини ще не завершено! Попереду головний герой зіткнеться з останнім босом, перемога над яким повинна вирішити результат всієї гри. Щоб не розкривати всіх подробиць, ми радимо завершити проходження Cold Fear самостійно. З цього моменту рівні стають лінійними, тому особливих труднощів з навігацією бути не повинно.

Коди до Cold Fear

Cold Fear: проходження, опис ігри, керівництво, коди
Напевно багатьох геймерів зараз цікавить питання про те, чи передбачені для цієї гри якісь додаткові чіти. На просторах інтернету можна знайти та завантажити наступні файли:
  • Трейнери для Cold Fear (варіанти +4 і +10) — програми, які дозволяють змінювати ігрові параметри (наприклад, хп або запас патронів).
  • Українізатор.
  • Save файли — файли з уже збереженим прогресом (працюють для Cold Fear на PC-версії).
  • Популярі новини
    Загрузка...