Wallet - що це таке і як ним користуватися?

499 0 Новини високих технологій

Фанати "яблучної" продукції відмінно знають, що iPhone - не тільки іміджеве (і дуже дороге) пристрій, але і чудову захищене сховище для різної фінансової інформації. Збереження забезпечує фірмову додаток Wallet. Що це за штука і як нею користуватися? Спробуємо дати відповіді на ці питання.

Wallet - що це таке і як ним користуватися?

Що таке Wallet?

Варто відзначити, що раніше додаток Wallet називалося Passbook. Воно вперше з'явилося в iOS в 2012 році і призначалася для зберігання карт лояльності, посадкових талонів, квитків у кіно в електронному вигляді. Доступна така краса була виключно в США. На вітчизняні терени така опція вийшла тільки через пару років. Однак і Apple не дрімала. До 2014 року в США запустили сервіс Apple Pay (можливість оплати покупок за допомогою iPhone). І Wallet-passbook отримав опцію для додавання карт оплати. Також в додатку зберігалися дані про платіжні реквізити.


Wallet - що це таке і як ним користуватися?
Не варто згадувати про те, що до Росії Apple Pay і оновлений Wallet дісталися тільки до 2016 року. Краще пізно, ніж ніколи. Однак і тепер далеко не скрізь є можливість оплатити покупку за допомогою айфона. А з картами лояльності ситуація взагалі критична. Але деякі опції Wallet для iPhone доступні і у нас. Тому треба їх розглянути і описати. Варто почати з самого простого і очевидного.

Робота з платіжними картками

Отже, у попередній главі ми розглянули основні опції програми Wallet. Що це - вже зрозуміло. Тепер розберемося з найактуальнішою (на даний момент) опцією програми. Мова йде про можливості оплачувати покупки за допомогою Apple Pay і Wallet. Перше являє собою "інноваційну" систему оплати, а другий зберігає у своїй базі необхідні платіжні реквізити. Включаючи дані банківської картки. Однак спочатку потрібно вставити платіжну картку в базу Wallet. Але тут є нюанси. Далеко не всі банки в РФ підтримують таку можливість.


Wallet - що це таке і як ним користуватися?
Якщо ваша карта відноситься до підтримуваним, то додати його у додаток Wallet - пара дрібниць. Досить натиснути на кнопку "Додати платіжну картку". А далі доведеться тільки слідувати інструкціям. Всі вони гранично прості. Та ще й російською мовою. Так що проблем не виникне. Після додавання можна буде використовувати сервіс Apple Pay "на повну" в тих місцях, де він підтримується. Тепер варто розглянути й інші можливості Wallet. Що це за додаток всього з однією можливістю? Приблизно так подумали в Apple і додали більше функціоналу.

Придбання квитків у кіно

Мало хто знає, але, придбавши квитки на якому-небудь популярному онлайн-сервісі, можна додати їх у Wallet і спокійно використовувати їх електронні копії для проходу в кіно. Поки в Росії не особливо багато сервісів підтримують цю опцію. Але "Киноход", Rambler, Parter, Tickets, "Яндекс.Каса", "Кинопоиск" точно підтримують. Можна сміливо купувати квитки в кіно, на концерти та інші заходи та використовувати їх електронні копії з Wallet при вході.
Wallet - що це таке і як ним користуватися?
Однак не варто забувати, що далеко не у всіх містах нашої неосяжної Батьківщини працівники розважальних закладів знають, що таке Apple Wallet і з чого це раптом їм замість квитка пхають телефон з якоїсь незрозумілої інформацією на екрані. В глибокій провінції такі нововведення поки ще викликають шок. Так що не варто нервувати людей. В провінційний кінотеатр поки ще краще ходити, маючи при собі класичний паперовий квиток. Так буде надійніше і не виникне дурних і неприємних питань.

Робота з неплатіжними картами

Так звані карти лояльності надаються різними магазинами та іншими торговельними точками. З допомогою цих карт можна накопичувати бонуси, отримувати знижки та інші приємності. Але далеко не всі представники вітчизняного бізнесу підтримують карти для Wallet. Точно можна сказати, що найближчим часом дана технологія буде впроваджена практично скрізь. Але поки список екстремально короткий. Зазвичай торгові мережі повідомляють своїх клієнтів про можливості створити бонусну картку в Wallet за допомогою СМС-повідомлень. Тому варто стежити за такими розсилками. Часто з'являється можливість зробити карту. І не варто її упускати.
Wallet - що це таке і як ним користуватися?

Квитки на літаки та поїзди

Мало хто знає, але за допомогою сервісу Apple Pay в зв'язці з Wallet (що це таке, ми розібрали трохи вище) можна купувати квитки на потяги та літаки і легко використовувати їх електронні версії для посадки. Це дуже зручно і вже досить давно використовується в Європі і США. У Росії ж така можливість з'явилася відносно недавно. Тим більше треба її спробувати. "Аерофлот" і інші перевізники вже можуть порадувати клієнта новою опцією. Те ж саме і з поїздами. Хоча деякі провідники все ще выпучивают очі на смартфон при спробі сісти у вагон. Але це ненадовго. Скоро все прийде в норму.

Інші можливості Wallet

Якщо розібратися, то Wallet - унікальне додаток. Нічого подібного в ОС "Андроїд" і близько немає. Хоча в "Гугл" намагалися створити копію гаманця від "яблучників". Але оригінальний Wallet володіє складною багатоступеневою захистом і приємним інтерфейсом. В принципі, всі основні опції програми були розглянуті вище, але є ще кілька функцій, які з'явилися відносно недавно в Wallet. Огляд був би неповним без згадки. Наприклад, студенти можуть зробити електронний студентський квиток і використовувати його замість паперового або пластикового. Однак така крута фішка поки доступна тільки студентам зі Штатів. І то не всім. А про те, коли така функція прийде в Росію, історія замовчує. У 2018 році в Wallet була додана можливість безконтактного використання всіх карт (платіжних, бонусних, різних квитків, студентських пропусків і так далі). Але знову ж таки. Дана опція Доступна тільки жителям Сполучених Штатів Америки, використовують Wallet. Що це? Відгомони санкцій? Немає. Просто в РФ всі новинки не завжди можна впровадити через відсутність апаратних можливостей. Але незабаром нові опції гаманця айфона будуть доступні користувачам з Росії. Правда, у Wallet до цього часу з'являться нові. Ось так і живемо.

Висновок

Отже, ми розібрали додаток Apple Wallet. Що це таке? Це своєрідний електронний гаманець, в якому можна зберігати електронні версії карт і з успіхом використовувати їх. Гаманець вміє працювати з платіжними картами, бонусними картами, студентськими квитками, квитками в кіно, на поїзд і літак. Так набагато зручніше, ніж вічно тягати з собою туго набитий гаманець. Не варто нехтувати можливостями цього сервісу.

Популярі новини
Загрузка...