Скинути БІОС: як витягнути батарейку на різних пристроях

87 0 Новини високих технологій

Часом виникають ситуації, коли улюблений ноутбук відмовляється працювати без збоїв і помилок. Іноді це відбувається з вини користувача — недостатність знань часто компенсує просте цікавість «а що буде, якщо» Частина проблем, які порушують роботу ноутбука, можна вирішити таким банальним способом, як витягнути батарейку БІОС або скидання налаштувань. Робиться це досить просто, головне — граничне увагу. А якщо ноутбук при кожному включенні просить ввести пароль? Це вже більш складний випадок і вимагає акуратності при проведенні маніпуляцій. Якими простими способами можна усунути багато труднощів при роботі з ПК? Спробуємо розібратися, що необхідно знати і якими навичками володіти.

Терапія: скидання налаштувань BIOS ноутбука

Чому терапія? Тому що ми не будемо втручатися в «тіло» ноутбука, а будемо домагатися результату штатними засобами. На цьому етапі питання «як витягнути батарейку Біоса» нас не цікавить.


Для початку включаємо ноутбук і вивчаємо стартове вікно. У більшості випадків увага повинна привертати нижня частина екрану. Саме в цій області виробник вказує назви клавіш, які дозволяють на даній моделі ПК увійти в БІОС. Якщо інструкція від ноутбука або стаціонарного комп'ютера збереглася — можна звернутися до документації. Цю інформацію завжди друкують для допитливих користувачів. Найчастіше використовуються клавіші F2 або Delete, в деяких випадках F10. Повної сумісності немає, на жаль, так як всі обчислювальні пристрої різні і застосовуються різні фірмові стандарти. Після з'ясування застосовуваних клавіш, для входу в БІОС потрібно виконати їх натискання в певний момент. Сигналом до маніпуляції є поява екрану завантаження. Якщо операція пройшла вдало — з'явиться синій екран з різними пунктами меню та розділами. Саме так виглядає БІОС.


Скинути БІОС: як витягнути батарейку на різних пристроях
На наступному етапі шукаємо вкладку з назвою Exit. Практично всі виробники використовують єдине найменування. Вкладка розташована у верхньому меню. Переходимо до розділу і вибираємо рядок, назва якої Load Setup Defaults (завантаження заводських налаштувань), на наступному кроці шукаємо рядок Exit Saving Changes (вийти, зберігши зміни). Якщо знання англійської мови не дозволяють отримати самостійний переклад — можна скористатися Google Translate на мобільному пристрої. У переважній більшості можливих проблем, після проведення цих маніпуляцій ноутбук починає справно працювати.

Хірургія: скидання налаштувань BIOS ноутбука у разі вимоги пароля

Чому хірургія? Ситуація складніша, тому і хірургія — доведеться використовувати метод невеликого втручання у внутрішнє пристрій комп'ютера. Для успішного результату потрібно акуратність, хороше освітлення і хрестова викрутка. Як виглядають симптоми? При включенні ноутбука або стаціонарного варіанту пристрою виводиться пропозицію про введення пароля. Завантаження операційної системи в цьому випадку навіть не починається.
Скинути БІОС: як витягнути батарейку на різних пристроях
Хто винен? Найчастіше подібна ситуація виникає, коли користувач самостійно встановлює пароль на BIOS. У сучасному світі нас оточує величезна кількість кодової інформації, тому забути цілком легко. Є й інший варіант — жарт з боку друзів або знайомих, хто мав доступ до комп'ютера останнім часом. Для виключення подібних випадків рекомендується встановити пароль і не ділитися цією інформацією з третіми особами. Для збереження пароля знайдіть надійне місце: хмарне сховище, файл або замітка на мобільному пристрої з подальшою установкою захисту інформації.
А тепер наведемо послідовність дій для ноутбука і стаціонарного ПК.

Як витягнути батарейку Біоса з ноутбука

При такій проблемі без зняття задньої кришки ноутбука не обійтися. Тому прийміть всі міри безпеки:
 • Від'єднайте від пристрою всі шнури — живлення, мишки, навушники тощо. Без сумнівів вийміть і флешки з модемом.
 • Вийміть акумуляторну батарею з ноутбука.
 • При деякому везінні достатньо буде зняти кришку, що закриває оперативну пам'ять і жорсткий диск. Але є ймовірність, що доведеться знімати всю задню кришку. Все залежить від конструктивних особливостей пристрою конкретного виробника.
 • Витягуємо жорсткий диск і модуль оперативної пам'яті.
 • Під ними повинні бути контакти з написом JCMOS (або схожа, ключове позначення CMOS). З їх допомогою можна скинути БІОС: замкніть їх, підключіть до ноутбука блок живлення, увімкніть ноутбук на 30 сек.
 • Вимкніть пристрій.
 • Також на контактах можуть бути встановлені джампер-перемички, які потрібно переставити для замикання необхідних контактів. У цьому випадку черговість останніх дій зберігається.
  Щасливчикам може пощастити трохи більше — деякі материнські плати мають непомітну кнопочку або отвір в корпусі. Досить довше (4-5 секунд) утримувати цю кнопку натиснутою. У якості підручних матеріалів можна використовувати олівець, ручку або скріпку. Збираємо ноутбук в початковий стан. Включаємо пристрій і заходимо в БІОС. Всі налаштування повернулися до заводських, пароль скинутий. В іншому випадку шукаємо місце установки батарейки і витягуємо її.

  Як витягнути батарейку Біоса на стаціонарному ПК

  Скинути БІОС: як витягнути батарейку на різних пристроях
  У випадку з «великим братом», черговість дій мало відрізняється. Всі також відключаються всі пристрої з задньої і передньої панелі. Відкручувати слід одну з бічних стінок корпусу. Всередині всі маніпуляції повторюються, як і в попередньому варіанті. Але скидання відбувається за рахунок виймання батарейки. Для цього на материнській платі шукається круглий блискучий п'ятачок, який вистрибує сам, якщо акуратно підчепити спеціальний зачіп. У новачків виникне питання: «Для скидання пароля Біоса на скільки виймати батарейку»? Для повної впевненості можна почекати хвилин 20 налаштування скинуться гарантовано. Після цього слід вставити батарейку назад.

  Популярі новини
  Загрузка...