Не працює "Яндекс.Диск": можливі причини, прості способи вирішення проблеми і рекомендації фахівців

146 0 Новини високих технологій

Хмарних сервісів, що дозволяють зберігати необхідні файли і папки на віддалених серверах, сьогодні у Всесвітній павутині представлено досить багато. У Росії (і не тільки) одним з найпопулярніших і затребуваних є сервіс, пропонованої компанією «Яндекс». Але багато хто користувачі досить часто скаржаться на те, що «Яндекс.Диск» не працює. З чим пов'язане таке явище і як позбутися можливих проблем, спробуємо розібратися, описавши найбільш часто зустрічаються ситуації та методи усунення можливих помилок синхронізації доступу максимально детально.

Чому не працює «Яндекс.Диск»: найпоширеніші ситуації

В принципі, всі основні проблеми, що описуються більшістю користувачів, не так катастрофічні, як можна було припустити. В основному спостерігаються збої при спробі доступу до самого сховища і, як наслідок, неможливість здійснення синхронізації його вмісту з папкою в «Провіднику» (якщо хто не знає, каталог «Яндекс.Диск автоматично вбудовується в оболонку «рідного» файлового менеджера Windows, що позбавляє користувача від необхідності прямого доступу до сервісу через браузер). Однак в якості найбільш частих ситуацій, коли «Яндекс.Диск» не працює, називаються наступні:


 • відсутня синхронізація і в «Провіднику», і в браузері;
 • відсутній доступ внаслідок некоректної авторизації;
 • проблеми з інтернетом;
 • блокування сервісу сторонніми додатками;
 • заняття виділених для роботи сховища портів іншими програмами або відсутність відкритих портів;
 • неможливість збереження окремих файлів і папок;
 • проблеми налаштувань самої операційної системи.
 • Відразу варто звернути увагу на те, що навіть перевстановлення Windows з подальшою активацією доступу до описуваного сервісу дуже часто позитивного ефекту не дає, незважаючи навіть на те, що користувач правильно вводить зареєстровані логін та пароль для використання сховища. Що ж можна вжити для усунення проблем у всіх вищезазначених випадках?


  Усунення проблем з синхронізацією

  Отже, для початку будемо відштовхуватися від того, що в «Яндекс.Диску» не працює синхронізація. Оскільки доступ до сховища здійснюється за допомогою спеціально встановлюється для цього аплету, насамперед необхідно перевірити стан синхронізації, використовуючи для цього звичайне меню, яке викликається через іконку служби в системному треї.
  Не працює "Яндекс.Диск": можливі причини, прості способи вирішення проблеми і рекомендації фахівців
  Якщо там буде вказано, що синхронізація вимкнена, просто включіть її, натиснувши на відповідне посилання. Цілком можливо, що це вирішить проблему, а заодно і з'явиться доступ до сервісу через звичайний «Провідник».

  Перевірка доступу до інтернету

  Дуже часто рядові і початківці, скаржачись на те, що «Яндекс.Диск» не працює, абсолютно не звертають уваги стан інтернет-з'єднання. Найсумніше полягає в тому, що в треї начебто і видно, що підключення для обраної мережі активно, а насправді його може і не бути.
  Не працює "Яндекс.Диск": можливі причини, прості способи вирішення проблеми і рекомендації фахівців
  Насамперед спробуйте просто відключитися від Мережі, а потім виконати підключення заново. Для вирішення аналогічної проблеми при використанні бездротового зв'язку на основі Wi-Fi такий підхід може не спрацювати, тому бажано виконати повне відключення маршрутизатора (роутера або модема) від електромережі, витримати паузу приблизно в 10-15 секунд, включити пристрій, дочекатися його повного завантаження і перевірити синхронізацію знову. Такі дії дозволяють виконати скидання налаштувань маршрутизатора і іноді виявляються вельми ефективними.

  Перевірка місця в сховищі

  Ще одна важлива причина того, що «Яндекс.Диск» не працює, криється в тому, що в самому сховище просто закінчилося вільне місце, і помістити в нього файли або папки, не представляється можливим.
  Не працює "Яндекс.Диск": можливі причини, прості способи вирішення проблеми і рекомендації фахівців
  Як вже можна здогадатися, в такій ситуації слід видалити все непотрібне, хоча в якості альтернативного рішення можна замовити і виділення (придбання) додаткового дискового простору.

  Блокування з боку захисного ЗА

  Особливу увагу слід приділити всіляких стаціонарним антивірусів і файрволам, встановленим в системі. Вони з великою часткою ймовірності можуть просто блокувати використання даного сервісу.
  Не працює "Яндекс.Диск": можливі причини, прості способи вирішення проблеми і рекомендації фахівців
  Для початку просто виконайте відключення антивіруса, встановивши мінімальний проміжок часу, і спробуйте увійти в сховище. Якщо вхід виявиться можливим, внесіть аплет в список виключень. Те ж саме стосується і налаштувань вбудованого в Windows брандмауер, який може не дозволяти використання інтернет-з'єднання цією службою. Крім того, в тому ж брандмауері, виходячи з порад фахівців компанії «Яндекс», непогано б перевірити стан портів 443 і 5222.
  Не працює "Яндекс.Диск": можливі причини, прості способи вирішення проблеми і рекомендації фахівців
  Якщо вони заблоковані або не відкриті взагалі, створіть для цих портів нове правило і для вхідних і вихідних підключень, після чого перевірте можливість синхронізації. Примітка: іноді кидок портів потрібно буде виконати не в файрвол, а безпосередньо на роутері.

  Що робити, якщо не синхронізуються окремі файли?

  Проблеми з синхронізацією або спробою збереження окремих файлів і папок присутні теж можуть. Зазвичай про це свідчать збої з вказівкою на помилку читання. В цій ситуації слід звернути увагу на максимально допустимий розмір завантажуваного або синхронизируемого контенту. Іноді і самі файли можуть бути відкриті в іншій програмі, тому їх всі попередньо потрібно закрити. Дуже частими можна назвати і проблеми, коли самі файли мають некоректні назви, які містять символи, які не підтримують Unicode. В цьому випадку файли або папки потрібно просто перейменувати, указавши імена.

  Перестав працювати «Яндекс.Диск» в Україні: як обійти блокування?

  Нарешті, розглянемо одну з найбільш гострих проблем, пов'язаних з блокуванням сервісу на державному рівні, що, зокрема, спостерігається в Україні. «Яндекс.Диск» не відкривається якраз з цієї причини, але обійти такі обмеження можна досить просто. У разі входу в сервіс через браузер встановіть для браузера додаткове розширення у вигляді VPN-клієнта. У браузері Opera нічого не потрібно інсталювати, оскільки клієнт є вбудованим, його потрібно тільки включити. Для здійснення синхронізації в «Провіднику» такий метод не підходить, тому необхідно використовувати програми загального призначення.

  Не працює "Яндекс.Диск": можливі причини, прості способи вирішення проблеми і рекомендації фахівців
  Наприклад, досить непогано в цьому відношенні виглядає додаток SafeIP, яке змінює зовнішній адресу комп'ютера не тільки в браузері, але і для всієї системи в цілому.

  Що робити, якщо нічого не допомогло?

  Усунути розглядувану нами проблему («Яндекс.Диск» не працює) в Windows 10 можна за рахунок пошуку папки сервісу в системному розділі серед встановлених програм шляхом створення для сервісу нового ярлика і приміщення його з заміною в каталог поточного користувача. Але саму власну директорію потрібно шукати на диску «С» в папці Users. Якщо ж жоден з вище запропонованих варіантів ефекту не дав, ніхто не заважає вам звернутися в службу підтримки «Яндекса», авторизувавшись в сервісі і заповнивши невелику форму для відправки із зазначенням персональних даних та описом виниклої проблеми.

  Популярі новини
  Загрузка...