Як Power Bank зарядити ноутбук: особливості зарядки, характеристики, поради

485 0 Новини високих технологій

Ноутбук - дуже зручний пристрій: легкий, мобільний, потужне. Однак заряд акумулятора випаровується буквально на очах при інтенсивному використанні. На що тільки не йдуть власники лептопів для того, щоб продовжити термін роботи пристрою від батареї. Самий простий і логічний спосіб - використання портативних акумуляторів (Power Bank). Але потрібно знати, як Power Bank зарядити ноутбук. До того ж не кожен портативний акумулятор підійде для здійснення цього процесу. Як і що потрібно робити? Відповідь на питання чи буде в даному матеріалі.

Як Power Bank зарядити ноутбук: особливості зарядки, характеристики, поради

Який пауэрбанк вибрати?

Відповідь на питання про те, чи можна зарядити ноутбук від Power Bank, залежить від характеристик останнього. Далеко не кожен портативний акумулятор підійде для цих цілей. Номінальний струм для зарядки лептопа повинен складати 2 ампера з напругою 19 вольт. Більшість портативних акумуляторів мають набагато менші показники, так як розраховані на зарядку смартфонів і планшетів. Тепер про ємності пристрою. Мінімальна ємність акумулятора ноутбука - 6000 мАч. У той час як стандартні портативні акумулятори володіють ємністю від 3000 до 5000 мАч. Природно, такого пристрою не вистачить для повноцінної зарядки батареї ноутбука. Доведеться придбати що-небудь з ємністю від 10000 ма * год і вище. І тільки потім можна буде вирішувати, як від Power Bank зарядити ноутбук.


Тепер про роз'ємах. Для зарядки лептопа потрібно провід з певним типом роз'єму. Причому у різних виробників вони можуть відрізнятися. Тут не вгадаєш. Але деякі пауэрбанки (спеціально призначені для зарядки ноутбуків) мають в комплекті повний набір роз'ємів. З цими пристроями проблем точно не буде. А середньостатистичний портативний акумулятор використовувати не вийде. Не вистачить ні сили струму, ні напруги. Не кажучи вже про те, що підключити такий пристрій до лептопу вельми проблематично. Однак перейдемо до відповіді на питання про те, як зарядити ноутбук через Power Bank.
Як Power Bank зарядити ноутбук: особливості зарядки, характеристики, поради

Етап 1. Зарядка самого портативного акумулятора

Отже, перейдемо до опису процесу зарядки. Для початку потрібно запам'ятати, що перед тим як думати, як заряджати ноутбук від Power Bank правильно, потрібно спочатку зарядити сам портативний акумулятор. Якщо він тільки що придбаний, то варто залишити його заряджатися на ніч. Так він набере повну ємність. Навіть якщо індикатор заряду покаже повну ємність раніше, не варто відключати пауэрбанк від мережі. Ця інформація цілком може бути недостовірною. Проте все вищесказане справедливо лише для портативних акумуляторів з пристойною ємністю 20000 маг. Якщо ємність менше, то акумулятор може бути заряджений і раніше. У цьому випадку варто ознайомитися з інструкцією по експлуатації пристрою.


Як Power Bank зарядити ноутбук: особливості зарядки, характеристики, поради

Етап 2. Зарядка ноутбука

Отже, як від "повер банк" зарядити ноутбук? Якщо портативний акумулятор спеціально призначений для зарядки таких пристроїв, то нічого складного в цьому немає. Алгоритм до смішного простий. Спочатку потрібно почекати, поки ноутбук повністю розрядиться. Потім слід під'єднати пауэрбанк до гнізда зарядки лептопа з допомогою спеціального перехідника або окремого кабелю. Далі потрібно включити портативний акумулятор. Зарядка почнеться автоматично. Варто відзначити, що користуватися ноутбуком в цей час не рекомендується, так як вся потужність портативного акумулятора буде витрачатися на підтримку роботи пристрою, а не на зарядку його батареї. Варто дочекатися завершення процесу зарядки і тільки потім починати використовувати ноутбук за призначенням.
Як Power Bank зарядити ноутбук: особливості зарядки, характеристики, поради

Наскільки ефективна така зарядка?

Отже, як ми з'ясували зарядити ноутбук від Power Bank можна. Але не менш актуальним є і питання про те, наскільки ефективна така зарядка. І чи не шкодить вона акумулятору лептопа? Скажімо так, напруга, що застосовується в сучасних портативних акумуляторах (19 вольт), точно таке ж, як і при поповненні батареї ноутбука за допомогою штатної зарядки. Це означає, що ніякої шкоди в цьому плані батареї лептопа не буде. Єдине, що може підвести - швидкість зарядки. Далеко не всі портативні акумулятори забезпечують достатню силу струму. Цілком можливо, що при силі струму в 2 ампера ноутбук буде заряджатися набагато повільніше, ніж при використанні штатного адаптера зарядки. Однак потрібно чимось жертвувати. Все і відразу отримати неможливо. Тим не менш ефект від зарядки пауэрбанком досить непоганий. Можна зарядити лептоп в будь-який час і в будь-якому місці.
Як Power Bank зарядити ноутбук: особливості зарядки, характеристики, поради

А якщо напруга Power Bank менше?

Що робити, якщо напруга портативного акумулятора менше необхідного? Як від такого Power Bank зарядити ноутбук? 12 вольт - це дуже мало. Але і з такою напругою можна що-небудь зробити. Однак доведеться придбати спеціальний перетворювач. Він допоможе конвертувати недостатні 12 вольт в прийнятні 19 вольт. Однак цей перетворювач - досить-таки дороге задоволення. Набагато простіше і дешевше буде придбати хороший портативний акумулятор. Та й зарядка безпосередньо через пауэрбанк набагато краще, ніж використання "милиць" різного типу. Мало що може трапитися. Так буде надійніше. І скачки напруги не будуть турбувати.
Як Power Bank зарядити ноутбук: особливості зарядки, характеристики, поради

Позитивні відгуки про портативних акумулятор для ноутбуків

Що кажуть власники портативних пристроїв для зарядки ноутбуків? Багато хто відзначає, що такі гаджети не раз виручали їх в самих різних ситуаціях. Приміром, пауэрбанки дуже популярні серед тих, хто любить подорожувати. Користувачі стверджують, що немає нічого простіше, як від Power Bank зарядити ноутбук. І це дійсно так. Дуже зручно використовувати такі портативні акумулятори в поїздах і літаках. Адже далеко не скрізь є розетки на 220 вольт. Працювати пауэрбанк може в різних умовах. А деякі з цих пристроїв ще й захищені протиударним і водонепроникним корпусом. Це чудова перевага. Однак і ціна таких пристроїв досить висока. Але це не так важливо. Головне, що можна зарядити ноутбук в будь-якому місці і в будь-який час.

Негативні відгуки про портативних акумулятор для ноутбуків

Як не дивно, але є і ті, хто знайшов недоліки в таких корисних пристроях. Перше, що не сподобалося користувачам - розміри портативних акумуляторів. Дійсно, габарити особливо ємних пристроїв досить великі. В кишеню джинсів такі точно не вмістити. Також багатьох не обрадував цінник розглянутих акумуляторів, призначених для зарядки лептопів. Але це нормально. Адже далеко не всі на це здатні. Ще один недолік (на думку багатьох користувачів) - недостатня сила струму. З-за цього ноутбук заряджається недозволено довго. А користуватися ним в процесі зарядки не можна, інакше акумулятор так і не зарядиться. Але це нормальний стан речей. В портативному акумуляторі просто фізично не можна зробити пристойну силу струму. Доводиться жертвувати швидкістю зарядки. Зате заряджати можна скрізь. І це головна перевага.

Висновок

Отже, вище ми розібрали питання про те, як від Power Bank зарядити ноутбук. Зробити це дуже просто. Але тільки в тому випадку, якщо портативний акумулятор призначений для зарядки таких пристроїв. Звичайні пауэрбанки для такої задачі не підійдуть. Вони чисто фізично не зможуть повністю зарядити акумулятор лептопа, так як не володіють достатньою ємністю, мають дуже малу силу струму і не зможуть забезпечити прийнятне напруга. Так що використовувати потрібно тільки спеціально призначені для цієї справи пристрою. По-іншому ніяк не вийде.

Популярі новини
Загрузка...