Налаштування Wi-fi TP-Link: поради користувачам

241 0 Новини високих технологій

Компанія TP-Link — великий виробник самого різного мережевого обладнання: домашніх бездротових маршрутизаторів, підсилювачів Wi-Fi мережі, адаптерів Wi-Fi і багато іншого. У цій статті ми детально розглянемо процес налаштування WiFi на TP-Link, покроково і зі скріншотами.

Мережеве обладнання TP-Link

Для початку варто кілька слів сказати про самому виробнику обладнання TP-Link. Ця велика компанія вже багато років є постачальником сучасної техніки для доступу в Інтернет. Роутери та адаптери цієї фірми стоять будинки у багатьох користувачів, тому дуже часто виникає питання про налаштування WiFi на TP Link, про те, як зробити це грамотно і домогтися максимальної продуктивності Інтернету на бездротових пристроях.


Виробник пропонує великий асортимент техніки: домашні маршрутизатори, підсилювачі Wi-Fi, ADSL і 3G модеми, Wi-Fi адаптери, обладнання для "розумного будинку", точки доступу, антени і т. д. Для коректної роботи цих пристроїв потрібно їх правильна настройка.

Підключення домашнього роутера TP-Link

Найбільша категорія мережевого обладнання — це роутери, надають доступ до Інтернету по бездротовій мережі. Розглянемо їх налаштування на прикладі однієї з найпопулярніших моделей: TL WR841N. Для того щоб виконати налаштування WiFi на TP Link TL WR841N, нам знадобиться наступне:
 • безпосередньо сам маршрутизатор;
 • комп'ютер або ноутбук (пристрій, що має можливість підключення за допомогою кабелю Ethernet);
 • вита пара;
 • мережевий кабель, по якому провайдер надає доступ до інтернету.
 • Підключіть роутер до мережі електроживлення, переконайтеся, що індикатори на ньому горять (про те, що пристрій коректно підключено до мережі, каже, що горить рівним світлом індикатор POWER).


  Потім підключіть до роз'єму WAN-кабель, що входить в квартиру зовні (це необхідно для того, щоб після налаштування з'явився доступ до мережі). Порти на роутері виглядають як на фото нижче. Роз'єм для кабелю від провайдера виділений іншим кольором.
  Налаштування Wi-fi TP-Link: поради користувачам
  Виту пару підключіть одним кінцем до будь-якого з LAN роз'ємів (жовтого кольору), а іншим — до гнізда мережевої карти комп'ютера. На роутері повинні горіти індикатори WAN і LAN 1.

  Настройка через WEB-інтерфейс

  Після цього потрібно увійти в інтерфейс для налаштування WiFi на TP Link WR841N. Для цього в адресному рядку будь-якого браузера потрібно ввести IP адресу роутера. Зазвичай це 1921681.1 або 1921680.1. Якщо жоден з цих адрес не підходить, вірний можна знайти на інформаційній наклейці на корпусі роутера. Після цього в полі авторизації потрібно ввести логін admin і точно такий же пароль. Знову ж таки, якщо дані не приймаються, потрібно звіритися з наклейкою. У тому випадку, якщо ніякі вводяться значення не приймаються, рекомендується скинути налаштування роутера шляхом натискання кнопки Reset. Отже, після цього ви потрапите в інтерфейс налаштування роутера. Виглядає він таким чином.
  Налаштування Wi-fi TP-Link: поради користувачам
  Варто зауважити, що налаштування WiFi на TP Link зручна тим, що більшість моделей мають стандартизованих веб-інтерфейсом, інтуїтивно зрозумілим навіть для недосвідченого користувача, а офіційний сайт пропонує емулятори для всіх популярних моделей устаткування.
  Для налаштування бездротової мережі зліва в меню виберіть пункт Wireless, у відкритому підменю — Wireless Settings. Відкриється наступне вікно.
  Налаштування Wi-fi TP-Link: поради користувачам
  У ньому і будемо виставляти основні установки точки доступу.
 • У розділі SSID потрібно ввести ім'я (назву) вашої бездротової домашньої мережі. Воно може складатися з латинських букв і цифр.
 • Регіон вибираєте той, в якому знаходитесь.
 • У рядку Channel можна залишити значення "Авто", тоді роутер буде вибирати найбільш розвантажений канал при кожному перезавантаженні, а можна вибрати будь-який інший, проаналізувавши мережі у вашому будинку за допомогою спеціальних утиліт. Важливо звернути увагу на те, що в тому випадку, якщо ви користуєтеся пристроями від Apple, потрібно вибирати канали в діапазоні від 1 до 11.
 • Решта залиште налаштування за замовчуванням і натисніть кнопку Save.
 • Основні налаштування бездротової мережі встановлені.

  Налаштовуємо пароль

  Зайдіть в розділ Wireless Security, то там можна задати пароль для мережі. Для цього достатньо поставити крапку на пункті WPA-PSK/WPA2-PSK і ввести бажаний пароль. Для безпеки краще використовувати максимально складні комбінації рядкових і прописних латинських букв і цифр. Базова настройка WiFi роутера TP Link WR841N на цьому може вважатися завершеною. Досвідчені користувачі можуть скористатися офіційним емулятором на сайті виробника, щоб визначити розширені налаштування у відповідності зі своїми потребами.

  Налаштування бездротової мережі на ADSL-модем від TP-Link

  Багато користувачів інтернету від таких провайдерів, як "Ростелеком", підключаються за технологією ADSL. Сучасні модеми, які використовують цей тип підключення, можуть роздавати бездротову мережу. Розберемося, як виконати налаштування WiFi на TP Link TD W8961ND. Так як налаштування виконується за допомогою телефонного кабелю, переконайтеся, що він підключений до відповідного роз'єму на задній панелі роутера. Це сірий роз'єм, він відрізняється за формою від чотирьох LAN-роз'ємів, виділені жовтим кольором. Ось як це виглядає.
  Налаштування Wi-fi TP-Link: поради користувачам
  Вхід в інтерфейс виконується способом, аналогічним описаному в попередньому пункті, однак візуально екран налаштувань дещо відрізняється. В меню зверху виберіть розділ Interface Setup і перейдіть на вкладку Wireless. Ось що ви побачите:
  Налаштування Wi-fi TP-Link: поради користувачам
  Тут всі налаштування розташовуються на одному екрані. Нас цікавлять наступні пункти:
 • Перевірте, щоб стояла крапка у пункту Access Point (Activated).
 • Із списку країн виберіть Росію, установіть потрібний бездротової мережі. Інші налаштування в цьому блоці змінювати необов'язково.
 • Далі спустіться до нижньої частини сторінки в рядку SSID введіть бажане ім'я мережі, в полі Authentification Type вкажіть WPA/WPA2-PSK, в Encryption повинно бути виставлено TKIP.
 • Пароль введіть свій розсуд.
 • Як бачите, налаштування WiFi на TP Link W8961ND виконати зовсім нескладно. Після того, як усі дані введені, перезапустіть маршрутизатор, знайдіть на бездротових пристроях свою мережу в списку доступних і приступайте до користування Інтернетом.

  Особливості налаштування для "Ростелекома"

  У деяких регіонах пристрої фірми TP Link надаються найбільшим російським провайдером "Ростелеком". Крім цього, модеми та роутери цієї фірми можна придбати самостійно. Налаштування WiFi роутерів TP Link під "Ростелеком" практично нічим не відрізняється від налаштувань для інших провайдерів. Якщо ви використовуєте ADSL-модем, то вводите дані аналогічно попередньому пункту. Крім налаштування бездротової мережі, може знадобитися виставити на модемі тип підключення. Як правило, у "Ростелекома" використовується з'єднання РРРоЕ, логін і пароль для якого можна уточнити в технічній службі.
  Налаштування Wi-fi TP-Link: поради користувачам
  При підключенні за технологією GPON або Docsis роутер використовують в якості допоміжного пристрою. Підключення виконується через термінал або кабельний модем. У цих випадках роутер буде підключатися за допомогою додаткового мережевого кабелю до основного мережного пристрою. Для того щоб виконати налаштування WiFi на TP Link для "Ростелекома", потрібно точно так само зайти у веб-інтерфейс і ввести потрібні дані. Зазвичай провайдер не ставить будь-яких обмежень на роботу бездротової мережі. Порада: якщо настройка виконувалася фахівцем при підключенні послуги, рекомендується змінити стандартне назва мережі і пароль, тому що пристрої з даними, виставленими за замовчуванням, найчастіше піддаються злому.

  Налаштування підсилювача бездротової мережі

  Підсилювач, або репітер, Wi-Fi мережі — це пристрій, що дозволяє користуватися бездротовими пристроями на значно більшій території. Його підключають в тих випадках, коли площа квартири перевищує зону охоплення роутера.
  Розглянемо, яким чином виконується настроювання підсилювача WiFi TP Link. Якщо пристрій підключається перший раз, виконується основна настройка, завдяки якій пристрій дізнається, з яким маршрутизатором буде взаємодіяти в подальшому.
 • З'єднайте репітер з комп'ютером за допомогою мережевого кабелю.
 • У браузері введіть IP-адресу 1921680.254 авторизуйтесь за допомогою введення стандартної пари логіна і пароля.
 • Ви опинитеся в меню швидкого налаштування. Слідуйте рекомендацій на екрані. Як тільки ви виберете регіон, запуститься пошук доступних бездротових мереж. Виберіть свою і натисніть "Далі".
 • Введіть SSID і пароль від вашої мережі, перейдіть на наступний екран, переконайтеся у правильності введених налаштувань і завершіть роботу майстра.
 • Ось так виглядає екран швидкого налаштування ретранслятора TP Link.
  Налаштування Wi-fi TP-Link: поради користувачам
  Через цей веб-інтерфейс після виконання основних налаштувань можна налаштувати інші параметри бездротової мережі, наприклад, задати тип шифрування і ключ до мережі.

  Підключення репітера

  Після того, як налаштування підсилювача WiFi TP Link завершено, увімкніть репітер в електричну розетку в тому місці, де знижується сигнал основного роутера, переконайтеся, що на ньому горить індикація. Натисніть на головному маршрутизаторі кнопку WPS, а протягом 30 секунд після цього — велику кнопку з піктограмою замка на ретранслятор. З'явиться індикатор, який показує рівень бездротової мережі. Два або три поділу на ньому говорять про те, що робота Wi-Fi буде на хорошому рівні.

  Як підібрати Wi-Fi адаптер

  Часто потрібно підключити по бездротовій мережі пристрій, що не має вбудованого Wi-Fi модуля, наприклад, стаціонарний комп'ютер. У таких випадках використовуються спеціальні адаптери, що дозволяють такого обладнання приймати сигнал бездротової мережі. Асортимент таких пристроїв дуже великий, тому в залежності від необхідного функціоналу можна підібрати відповідний адаптер. Якщо ви користуєтеся ноутбуком, який не має вбудованого Wi-Fi модуля або цей модуль пошкоджений, можна скористатися компактним адаптером, наприклад, TP-Link TL-WN725N.
  Налаштування Wi-fi TP-Link: поради користувачам
  У тих випадках, коли працювати по бездротовій мережі потрібно на стаціонарному комп'ютері, розташованому далеко від джерела Wi-Fi, краще придбати адаптер із зовнішньою антеною. Підключатися Wi-FI адаптер може через USB-роз'єм або PCI (внутрішній).

  Покрокова налагодження

  Як виконується настройка адаптера Wi-fi TP Link, розглянемо далі.
 • Спочатку підключіть його до комп'ютера за допомогою відповідного роз'єму. Якщо системний блок розташовується на підлозі, рекомендується скористатися подовжувачем для USB, щоб розташувати адаптер вище для більш якісного сигналу.
 • Далі потрібно установка драйвера. Він може заробити автоматично — тоді ви відразу побачите доступні Wi-Fi мережі, але якщо операційна система не завантажила його відразу, можна поставити його з диску, що йде в комплекті з адаптером, або завантажити з офіційного сайту виробника.
 • Якщо ви завантажуєте драйвер самостійно, потрібно знати його версію — вона вказана на упаковці або етикетці. Існують версії V1 і V2.
 • Викачуємо драйвер, запускаємо його і слідуємо інструкціям на екрані. Достатньо кілька разів натиснути "Далі", не змінюючи ніякі параметри, і драйвер буде встановлено, після цього з'явиться доступ до бездротової мережі.
 • Налаштувавши обладнання за цієї інструкції, ви отримаєте можливість підключатися до Інтернету в будь-якій точці квартири, не захаращуючи простір великою кількістю дротів.
  Налаштування Wi-fi TP-Link: поради користувачам

  Рекомендації для користувачів

  Як бачите, виконання налаштування WiFi на TP Link не представляє для користувачів великих складнощів. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, наявність в загальному доступі емуляторів прошивки і велика кількість доступної інформації роблять цей процес дуже зручним для кожного. Щоб бездротова мережа працювала справно, дамо кілька рекомендацій.
 • Жоден пристрій не може працювати безперебійно тривалий час, тому рекомендується перезавантажувати обладнання не рідше ніж раз на два-три тижні.
 • При використанні великої кількості пристроїв, що підключаються по Wi-Fi, краще всього скористатися маршрутизатором, що підтримує роботу мережі на частоті 5 Ггц. Важливо пам'ятати, що багато бюджетні або старі моделі смартфонів і планшетів можуть не мати можливості підключатися на цій частоті.
 • У багатоквартирних будинках один і той же канал Wi-Fi може бути зайнятий великою кількістю пристроїв. Можна аналізувати мережа спеціальними утилітами і змінювати канал в налаштуваннях, щоб підвищити швидкість Інтернету по бездротовій мережі.
 • Віддаючи переваги бюджетним моделям, потрібно пам'ятати, що вони можуть працювати дуже якісно і стабільно, проте часто підтримують швидкість більш низьку, ніж може бути заявлено вашим провайдером. Тому при покупці нового роутера завжди звертайте увагу на технічні характеристики.
 • Багато користувачів вважають, що бездротові технології значно поступаються підключення по кабельній мережі, але при правильному використанні техніки та виконання основних правил її експлуатації можна досягти дуже хороших результатів.

  Висновок

  Вже дуже важко уявити роботу в Інтернеті без можливості підключення пристроїв по бездротовій мережі. У цій статті ми розглянули основні налаштування WiFi на TP Link. Наші рекомендації дозволять вам завжди залишатися на зв'язку і займатися улюбленими справами в Мережі.

  Популярі новини
  Загрузка...