Температура материнської плати: допустимі норми, максимальна температура, причини підвищення

240 0 Новини високих технологій

Материнська плата - це основа для всієї системи, так як тільки від неї залежить, які комплектуючі частини будуть встановлені на комп'ютер. Перегрів плати трапляється рідко, тому пересічному користувачеві буде корисно знати, яка температура материнської плати вважається нормальною.

Визначення перегріву

Отже, при нормальній температурі материнської плати комп'ютер буде нормально функціонувати тільки в тому випадку, якщо інші комплектуючі не піддалися перегріву. Щоб виключити перегрів материнської плати, потрібно звернути увагу на характер дестабілізованого роботи.
Температура материнської плати: допустимі норми, максимальна температура, причини підвищення
У разі самовільного завершення роботи варто насторожитися, так як проблема може критися як в блоці живлення, так і у підвищеній температурі материнської плати. Системну плату також варто перевірити при неодноразових спробах запуску комп'ютера.


Виключення

При мимовільної перезавантаження і "викиданні" з програм на робочий стіл, піддається перегріву процесор. Якщо зображення на моніторі проявляється некоректно (з'явилися кубики, не завантажується до кінця картинка або в іграх з'явилися "артефакти"), то проблема полягає в перегріві графічного процесора.
Температура материнської плати: допустимі норми, максимальна температура, причини підвищення
Сині екрани з примусовою перезавантаженням можуть означати перегрів оперативної пам'яті, що трапляється вкрай рідко. Такі екрани можуть бути і при некоректній роботі відеокарти. Всі ці випадки не можуть вважатися однозначними, тому варто уважно розглянути кожен, щоб упевнитися в тому, що справа не в материнській платі. Однак саме від стану цих комплектуючих залежить те, яка температура материнської плати буде відображено.


Причини перегріву

На роботу материнської плати впливає багато, в тому числі і температура. Причиною ненормальною температури материнської плати може бути:
 • Неякісна система охолодження.
 • Неправильно розташовані вентилятори.
 • Запилене стан обладнання.
 • Вибір охолодження

  Практично кожне важливе комплектуючий потребує якісного охолодженні - процесор, відеокарта, оперативна пам'ять і так далі. Однак окремої системи охолодження для материнської плати немає, але в цих цілях можуть використовуватися кулери, вбудовані в корпус.
  Температура материнської плати: допустимі норми, максимальна температура, причини підвищення
  При їх виборі слід звернути увагу на кількість роз'ємів на материнській платі, призначених для них, і на енергоспоживання. Важлива і фірма, яка виробляє кулери, адже відомі бренди можуть забезпечити кращу якість, ніж дешевий аналог.

  Розташування вентиляторів

  У деяких корпусах вже є вбудовані вентилятори, а в деякі доводиться встановлювати їх самостійно.
  Температура материнської плати: допустимі норми, максимальна температура, причини підвищення
  Самим оптимальним варіантом буде, якщо встановити один вентилятор на вихід теплого потоку біля процесора. Далі, щоб температура мостів материнської плати було в порядку, потрібно на кожен встановити по одному кулеру. Таке розташування вентиляторів дасть можливість охолодження материнської плати і її чіпсету.

  Чистка від пилу

  Нормальна температура материнської плати може бути під загрозою, якщо всередині системного корпусу блоку буде накопичено багато пилу. Для її усунення знадобиться пензлик або спеціальний пилосос. Справа в тому, що велике скупчення пилу сприяє порушенню роботи не тільки комплектуючих, але і системи охолодження.
  Коли пил накопичується на лопатях вентиляторів, це погано позначається на якості системи охолодження і нагрівання комплектуючих частин відбувається все частіше, а стабільна цифра температури швидко зростає.
  Температура материнської плати: допустимі норми, максимальна температура, причини підвищення
  Щоб не допускати подібної неприємності, варто раз на півроку проводити чищення системи, або віднести системний блок в сервісний центр, де фахівці зможуть провести цю операцію.

  Процесори і материнські плати - виробник має значення

  Виробники материнських плат з підтримкою процесорів INTEL випускають плати, які демонструють стабільну і низьку робочу температуру. Що стосується материнських плат з підтримкою процесорів від AMD, то їх температурні показники значно вище при навантаженні, що негативно позначається на стабільності роботи всіх комплектуючих.

  Програма для визначення температури

  Щоб переконатися в тому, що некоректна робота комп'ютера не криється в материнській платі, потрібно знати, яка повинна бути температура материнської плати. Для визначення нормальної температури використовується безліч програм, але найкращою вважається AIDA64. Стаціонарна версія програми доступна в безкоштовному вигляді тільки тридцять днів. Цього буде цілком достатньо, просто надалі її можна скинути на комп'ютер. Портативна версія не вимагає установки, що позитивно позначається на кешах системи.
  Отже, після установки необхідно запустити програму, де відкривається вікно з усіма доступними опціями утиліти. Далі потрібно натиснути на зображення з написом "Комп'ютер" і вибрати пункт "Датчики". Термальне стан материнської плати буде відображено навпаки значення "Системна плата". Таким чином можна зрозуміти, як подивитися температуру материнської плати, а також її модель.
  Температура материнської плати: допустимі норми, максимальна температура, причини підвищення
  Ще один спосіб дізнатися термальне стан материнської плати, так і інших комплектуючих комп'ютера - це використання програми BIOS. Для цього слід при запуску натиснути необхідну клавішу для запуску даної програми. Далі потрібно пройти у вкладку H/W Minitor, де відображена температура процесора і материнської плати. Цей спосіб не вважається самим практичним, але підійде у випадку відсутності спеціальної програми для виміру температури. Самою оптимальною температурою материнської плати вважається 25-45 градусів за Цельсієм. Максимально допустима температура не повинна перевищувати 65 градусів за Цельсієм, інакше багато комплектуючі будуть зіпсовані, а комп'ютер буде демонструвати некоректну роботу.

  Поради фахівців

  Багато фахівців радять приділяти температурного режиму особливу увагу в літній період, так як в цей час року йде велике навантаження на систему охолодження. Потрібно стежити не тільки за температурою материнської плати, але і за градусами іншого обладнання, так як при його нагріванні теплової атаці піддається і системна плата. Грамотне охолодження корпусу і своєчасна чистка допоможуть уникнути перегріву системної плати і корпусу в цілому. Не варто встановлювати і запускати вимогливі ігри, якщо система на це не розрахована, оскільки саме це може стати причиною перегріву устаткування. Максимально допустима температура залежить ще і від виробника материнської плати і її функціоналу, так як максимальний показник у ігрового сегмента буде набагато вище, ніж у офісного варіанта. Тому навантажувати слабку систему не варто. Згідно із законом фізики, холодне залізо працює стабільніше і краще, ніж гаряче.

  Популярі новини
  Загрузка...