Режим інкогніто "Мозілі": як користуватися?

96 0 Новини високих технологій

Браузер Mozilla Firefox-на даний момент є одним з найпопулярніших веб-оглядачів. Він швидкий і безпечний. Також є велика кількість плагінів і розширень для браузера. Не дивно, що його використовують багато юзери. Деякі чули про такої опції, як режим інкогніто "Мозілі". Який це режим і що він здатний запропонувати пересічному користувачеві? Про це ми зараз і поговоримо.

Що таке режим інкогніто?

Режим інкогніто в "Мозілі" передбачає приватний перегляд сторінок у Мережі. Це означає, що історія відвідувань в цьому форматі не зберігається. Також зачистці підлягають файли cookie та списків закачувань. Загалом, приватний перегляд актуальний для тих, хто використовує комп'ютер паралельно з іншим юзером і хоче приховати сліди своєї життєдіяльності в Мережі. Однак не варто думати, що приватний режим приховає історію відвіданих сайтів від провайдера або компетентних органів. Приватність можлива виключно у межах одного комп'ютера. Як би це сумно звучало.


Режим інкогніто "Мозілі": як користуватися?
Режим інкогніто "Мозілі" може запускатися за допомогою гарячих клавіш. Але також можна активувати вручну за допомогою графічного інтерфейсу. Які переваги дає приватний режим "Мозілі"? Другий користувач комп'ютера ні за що не дізнається, які сайти ви відвідували і навіщо це робили. Приватний режим також не відображає список закачувань. Однак, дані зберігаються в системному каталозі завантажень. Тому достатньо буде зайти туди для того, щоб зрозуміти, що ви качали.

Як включити режим за допомогою графічного інтерфейсу?

Тепер зрозуміло, для чого існує режим інкогніто "Мозілі". Як включити його за допомогою графічного інтерфейсу? Дуже просто. З цим впорається навіть новачок. Особливо якщо врахувати, що в "Мозілі" повністю російський інтерфейс. Отже, відкриваємо меню браузера (кнопка з трьома горизонтальними смужками) і клацаємо пункт "Нове приватне вікно". Це в тому випадку, якщо для роботи вистачить лише одного вікна. "Мозила" відкриє його. Тепер потрібно буде в адресному рядку вписати сайт, на який хочемо потрапити. Він відкриється в режимі інкогніто. Взагалі, все, що відкриється у цьому вікні, в приватному режимі.


Режим інкогніто "Мозілі": як користуватися?
Мало хто знає, але режим інкогніто "Мозілі" можна включити і для кожної вкладки. Для цього достатньо буде активувати захист від відстеження. Ця опція з'являється після включення приватного режиму. І вона дозволяє не зберігати куки, історію відвідувань, логіни, паролі та іншу інформацію.

Як включити режим інкогніто за допомогою гарячих клавіш

Є ще один спосіб включити режим інкогніто "Мозілі" - гарячі клавіші. Принадність цього браузера полягає в тому, що їм майже повністю можна керувати за допомогою відповідних клавіш. Отже, як включити приватний режим за допомогою гарячих клавіш? Дуже просто. Спочатку потрібно відкрити нову вкладку, а потім натиснути відразу три кнопки на клавіатурі Ctrl, Shift і P. Ця комбінація відповідає за включення формату приватного перегляду. Якщо потрібно вимкнути режим інкогніто, то слід просто закрити приватне вікно.
Режим інкогніто "Мозілі": як користуватися?
Альтернативний спосіб для включення режиму інкогніто в "Мозілі": поєднання клавіш для виконання цієї дії можна призначити власноруч. Адже далеко не всіх задовольняє стандартне. Для призначення нової комбінації потрібно відкрити меню (кнопка з трьома смужками) і перейдіть в пункт "Налаштування". У загальних налаштуваннях буде пункт "Додаткові параметри". А вже там знаходяться відповідні параметри у блоці "Гарячі клавіші". Можна призначити для запуску режиму інкогніто будь-який зручний для вас поєднання клавіш, і все буде працювати.
Режим інкогніто "Мозілі": як користуватися?

Приватний режим в інших браузерах

Як би те ні було, "Мозила" - далеко не єдиний браузер, який дозволяє використовувати приватний режим для перегляду різних сторінок. Така опція є в "Опері", "Хромі" і "Сафарі". Ймовірно, вона є і в інших, не таких популярних браузерах. У "Хромі", "Опері" і "Сафарі" є відповідні гарячі клавіші для запуску режиму приватного перегляду. Але більше про них можна дізнатися тільки у налаштуваннях цих браузерів. Універсальної інструкції для всіх веб-оглядачів не існує. Потрібно вивчати супутню документацію для того, щоб зрозуміти, як вмикається режим інкогніто в інших браузерах. Але головне те, що він хоча б є. Це вже досягнення.

Висновок

Отже, режим інкогніто "Мозілі" - це спеціальний формат приватного перегляду веб-сторінок. При його використанні не зберігаються cookies, історія відвідин, список закачувань, логіни і паролі. Включити цей режим в браузері "Мозила Файерфокс" можна декількома способами: за допомогою графічного інтерфейсу і за допомогою певних комбінацій клавіш. Однак приватний режим зовсім не означає, що ваша історія відвідувань веб-сайтів не буде доступна провайдера або компетентним органам. Вся приватність поширюється виключно на один комп'ютер. Для більш прихованого веб-серфінгу доведеться використовувати методи сучасніше.

Популярі новини
Загрузка...