Графічний адаптер для мобільних пристроїв PowerVR G6430. Характеристики і специфікації

106 0 Новини високих технологій

Графічний прискорювач преміального рівня для смартфонів і планшетів PowerVR G6430 був спроектований компанією-розробником Imagination Technologies і представлений у вересні 2013 року. На той момент це було одне з найбільш швидкодіючих пристроїв такого класу. Саме його параметри, характеристики і характеристики будуть в рамках цього огляду детально та поетапно розглянуто.

Графічний адаптер для мобільних пристроїв PowerVR G6430. Характеристики і специфікації

Спеціалізація прискорювача

Як було зазначено раніше, акселератор PowerVRG6430 на момент початку продажів забезпечував дуже високий рівень швидкодії. При цьому і енергоефективність теж достатньо хороша. Тому таке графічне пристрій знайшов досить велике застосування у флагманських пристроях 2013-2014 років. При цьому дана модель адаптера все ще продовжує бути актуальною і дозволяє смартфонам виконувати різні ресурсомісткі завдання.


Технічні характеристики

Даний акселератор має кодову назву Rogue. Причому так називається не тільки мікропроцесор цього прискорювача, але і архітектура, що лежить в його основі. Чіп ж відеокарти виготовлявся за нормами допуску, які відповідали 28 нм. Характеристики PowerVR G6430 вказували на те, що до його складу входило 4 стандартних потокових процесора і два спеціалізованих шейдерних модуля. Останні в номінальному режимі функціонували на частоті 457 МГц. У разі ж активації режиму автоматичного розгону її значення могло збільшуватися до 640 МГц.
Графічний адаптер для мобільних пристроїв PowerVR G6430. Характеристики і специфікації

Актуальність графічного пристрою. Відгуки

Як було раніше зазначено, швидкодія і продуктивність PowerVR G6430 на сьогоднішній день все ще продовжують залишатися на досить високому рівні. Тому навіть найбільш ресурсомісткі завдання мобільні пристрої з таким графічним прискорювачем всередині здатні вирішувати.


Безліч мобільних процесорних пристроїв комплектувалися відеокартою PowerVR G6430. Intel, наприклад, випустила цілу серію ПРОЦЕСОРІВ лінійки АТОМ, до якої ставилися чіпи моделей Z3530 Z3560 Z3570 і Z3580. Також цей акселератор застосовувався в мікропроцесорі А7 компанії Apple. Останній використовувався в самому популярному смартфоні того часу iPhone 5s. Власники мобільних девайсів з таким графічним адаптером акцентували увагу на таких його плюсах, як продуктивність і енергоефективність. А ось до недоліків можна віднести лише високу вартість. Але якщо врахувати, що такий мікропроцесор використовувався тільки у флагманських смартфонах, то все стає на свої місця. Такі пристрої спочатку не можуть бути доступними.
Графічний адаптер для мобільних пристроїв PowerVR G6430. Характеристики і специфікації

Висновок

Дійсно топової відеокартою в сегменті мобільних пристроїв за мірками 2013 року була PowerVR G6430. На той момент вона досить широко використовувалася у флагманських високопродуктивних смартфонах різних іменитих виробників обчислювальної техніки. І хоч з тих пір модельний ряд стільникових телефонів у кожного з них оновлювався, але рішення на базі героя даного огляду все ще володіють достатньою швидкістю роботи, без особливих проблем можуть впоратися з покладеними на них програмними прикладними завданнями. Єдиний їх недолік – це знос акумуляторної батареї і, відповідно, скорочення часу автономної роботи. Тому власники таких пристроїв вже зараз повинні задуматися про заміну.

Популярі новини
Загрузка...