Що таке Season Pass в іграх?

159 0 Новини високих технологій

У сучасному світі творці комп'ютерних ігор прагнуть якомога більше заробити на великому проекті і випустити різні доповнення до однієї гри. Якщо раніше концепція періодичних доповнень застосовувалася до ігор онлайн, то зараз подібне можна зустріти і в поодиноких проектах. Деякі компанії навіть випускають свої творіння за епізодами. З одного боку це дозволяє гравцям насолодитися грою і продовженням, а з іншого - втрачається інтерес і знижується якість таких проектів. Зараз з'явилася тенденція випуску наборів Season Pass, які дають доступ до ігрового контенту, ще не випущеному до релізу гри. Це можуть бути сюжетні доповнення, спін-оффы, предмети і так далі. Гравець проходить основну сюжетну лінію і отримує доступ до оновлень.


Що таке Season Pass?

Щоб читачі могли зрозуміти, що ж мають на увазі під собою сезонні пропуски, розглянемо простий приклад. Почнемо з одиночних ігор (хоч у них і є мультиплеер, але акцент робиться на проходження компанії). Far Cry 5 розроблений і виданий компанією Ubisoft, продається на ПК і консолях за 2 і 4 тисячі рублів відповідно (СНД). За цю суму гравець отримує повноцінну сюжетну лінію, відкритий світ, мультиплеер, редактор карт - тобто закінчену гру Far Cry 5 якою можна насолоджуватися і без додаткових придбань. Але разом з цим Ubisoft пропонують геймерам придбати перепустку на додатковий контент, який буде випущений через кілька місяців.
Що таке Season Pass в іграх?

Що дає сезонний пропуск Far Cry 5?

Сезонний комплект у даному шутере різноманітний, а також відрізняється тим, що до нього додається повноцінна гра, випущена тієї ж Ubisoft. Заплативши 2 тисячі рублів за Far Cry 5 Season Pass, ви отримаєте наступний вміст:


 • Кілька великих сюжетних доповнень. До них відносяться "Бранець Марса" про битви на іншій планеті з арахнидами і "Темний час", що розповідає про військових діях під Вьетконге. Як видно, обидва DLC кардинально відрізняються від основної гри, чим і приваблюють шанувальників серії. Подібний підхід вже був використаний розробниками в Far Cry 3 Blood Dragon, яка пародіювала фантастичні бойовики 80-х.
 • До речі про третьої частини серії - її копію ви також отримуєте з Season Pass. На жаль, вам дістається основна гра без усіх додатків, але і це добре, адже її повна ціна становить 2 тисячі рублів донині.
 • Набір "Турбота". У цей комплект входить три тематичних набору - "Вижівальщік", American Muscle і "Поза законом". Кожен з них відрізняється унікальним автомобілем, костюмом та особистою зброєю.
 • Додаток "День лютих зомбі" - це фінальне DLC, яке гравці Far Cry 5 отримали пізніше, вже вдосталь насолодившись оригінальним контентом і усілякими зовнішніми кастомизациями. Дане розширення являє собою кооперативну кампанію на двох гравців. По сюжету та геймплею додаток нагадує класичний шутер про зомбі: вбивати монстрів в місті, фермах, військових базах і інших цікавих локаціях. Сюжет розділений на декілька глав.
 • В якому вигляді можна придбати?

  Ми розібралися, що таке Season Pass для Far Cry 5. Про те, як його можна отримати, читайте нижче.
  Придбати доступ до сезонного пропуску можна навіть до виходу основної гри. Для цього достатньо зробити передзамовлення на повну версію Gold Edition, яка буде включати в себе сам шутер, пропуск і приємні бонуси. Оскільки Far Cry 5 вже вийшла, варіант з передзамовленням вже неактуальний, але працює для інших проектів. Що стосується даної гри, то ви можете придбати перепустку окремо в будь-який момент часу і насолодитися додатковим контентом. Або не купувати набір зовсім - це ніяк не вплине на гру, яка у вас вже є. Тепер ви знаєте, що таке Season Pass на наочному прикладі. Розглянемо ще одну одиночну гру на проходження з вбудованим мультиплеер.

  Sniper Ghost Warrior 3: Season Pass Edition

  Насправді, концепція сезонного пропуску для даної гри майже повністю повторює Far Cry 5. Гравець купує або основну гру, або розширене видання, яке входить доступ до додатків, або набуває пропуск вже після покупки основної гри. Тактичний шутер від першої особи, акцент в якій ставиться на перестрілки з дальньої відстані і стелс-механіку, пропонує покупцям наступні варіанти комплектації:
 • Окрема гра Sniper Ghost Warrior 3. Ви отримуєте доступ до повної сюжетної кампанії і мультиплееру. Вам доступний весь контент, який розробники планували показати в повній версії шутера.
 • Варіант Sniper Ghost Warrior 3 Season Pass Edition. Ви отримуєте повний набір контенту, який був створений студією за час розробки.
 • Окремий Season Pass. Працює в тому випадку, якщо у вас вже є оригінальна гра. Восени 2018 року його можна отримати безкоштовно в Microsoft Store після покупки цифрової копії Sniper Ghost Warrior 3. В магазині Steam трохи інша політика: за сезонний пропуск все одно доведеться платити, але ви можете не купувати весь набір, а тільки потрібну частину.
 • Що таке Season Pass в іграх?

  Що входить в комплект?

  Тепер розглянемо, що отримує гравець при придбанні Season Pass Edition на Sniper Ghost Warrior 3. У повний комплект входить наступне:
 • Два сюжетних доповнення до одиночній грі. До них відносяться місії: The Rise of Lydia і The Sabotage.
 • Нові карти для багатокористувацької гри в кількості двох штук.
 • Нові транспортні засоби, серед яких є унікальний баггі.
 • Нова снайперська гвинтівка і композитний лук.
 • Всі перелічені предмети, які додаються з сезонним пропуском, можна використовувати як в одиночній грі, так і в мультіплеере.
  Що таке Season Pass в іграх?

  Сезонний пропуск в онлайн-іграх

  Тепер ви знаєте, що таке Season Pass в одиночних проектах. Однак повністю мультиплеєрних іграх даний підхід до контенту має дещо іншу форму. Спочатку розглянемо його на прикладі шутера Destiny 2 який вийшов на ПК і консолях нового покоління.
  Що таке Season Pass в іграх?
  Стандартна версія гри включає в себе основну сюжетну компанію, ряд рейдів, PvP режими і подібний контент. Поступово гравці вивчають весь світ Destiny 2 і їм стає нудно: всі пройдені місії, карти в мультіплеере набридли, круті гармати отримані. У цей момент творці починають випускати по одному доповнення, які розширюють ігровий світ і вводять нові заняття для гравців. Ви можете придбати Season Pass на перший рік, який за планом входили два великих оновлень. Без них основний геймплей в грі стає неактуальним, оскільки більш круте зброю, нові рейди і місії доступні лише в Season Pass. До другого року гри розробники представили другий сезонний пропуск з таким же доступом до двом великим оновленням і ряду дрібніших івентів. Таким чином, можна зробити висновок про те, що таке Season Pass в MMO проектах - це стандартні оновлення контенту, які виходять протягом терміну дії перепустки. Необхідність придбання носить добровільно-примусовий характер: можна грати і в стандартну версію, але в цей час інші гравці будуть підкорювати нові рейди і радіти місій.
  Що таке Season Pass в іграх?

  Season Pass в сесійних проектах

  У випадку з різними MOBA і онлайн-шутерами сезонні пропуски носять дещо інший характер. Наприклад, Battle Pass в Dota 2 випускається перед великими змаганнями. Він включає в себе завдання, які можна проходити безпосередньо під час матчів, і один окремий режим.
  Що таке Season Pass в іграх?
  Те ж саме і в популярній Fortnite. Основною перевагою таких перепусток є зовнішня кастомізація героїв у вигляді нагороди за проходження завдань. Тепер ви знаєте, що таке Season Pass в самих різноманітних ігрових проектах.

  Популярі новини
  Загрузка...