Кольори в 16-ричной системі: кількість квітів і порівняння

415 0 Новини високих технологій

Багатьом потрібні кольори в 16-ричной системі числення для різних цілей, починаючи дизайном, закінчуючи версткою або програмуванням. Така палітра нараховує 16777216 найменувань (16 6 ). А вони розташовуються в діапазоні від 00 до FF (Це відповідає 255 в десятковій системі). Як записуються кольору в 16-ричной системі? Кольори в такій палітрі записується за допомогою наступної кодування:

#RRGGBB

Записуються вони не складно, однак запам'ятовувати їх не варто, якщо, звичайно, це не часто використовувані кольори, наприклад, "#ffffff", що відповідає білого тону.

Кодування кольорів

Кодувань квітів у 16-ричной системі дуже багато, і запам'ятати їх неможливо. В основному, використовується всього 147 імен для HTML і CSS. Вони представлені в наступному списку.
Кольори в 16-ричной системі: кількість квітів і порівняння
Таких кольорів цілком достатньо для повсякденних дизайнерських потреб, однак існує багато інших. Також існує 32-бітна палітра глибина, але різниці між кількістю відтінків немає. Відмінність лише в так званому trueColor, який найчастіше використовується для відображення прозорості зображення (або ж просто зайві вісім біт знаходяться в буфері і ніяк не використовуються).


RGB — що це?

Така система трохи простіше, тому що тут немає складних кодувань. Колір в цій системі записується за допомогою трьох чисел - від 000 до 255. (Так наприклад, 000000000" відповідатиме чорному, а 255255255" — білому.) У цій класифікації, майже як і в будь-який інший, всі пов'язано з трьома основними кольорами: червоний, зелений, синій, а відтінок залежить від числа, яке відповідає певному варіанту. Це можна порівняти зі змішуванням фарб. Також варто відзначити, що кольори в 16-ричной системі також є RGB, однак мають іншу запис і найчастіше застосовуються в комп'ютерних технологіях.

Які ще існують колірні системи?

Крім RGB і 16-ричной системи, існує ще й так званий CMYK, що розшифровується як:
 • C — Cyan;
 • M — Magenta;
 • Y — Yellow;
 • K — Key color, або ж BlacK по іншій версії.
 • Проте варто відзначити, що кількість кольорів CMYK помітно менше. Пов'язано це з тим, що у CMYK частота фарб більш низька порівняно з RGB.
  Кольори в 16-ричной системі: кількість квітів і порівняння

  Висновок

  Існує кілька колірних систем, які відображають фарби, однак найчастіше використовується RGB і CMYK. У кожного кольору є своя глибина, яка показує кількість відтінків у палітрі. Однак 32-бітова глибина не відрізняється за кількістю фарб від 16-бітної. У ній присутній лише прозорість, під яку резервується вісім біт. У статті детально розібрані кольору в 16-ричной системі числення, а також розказано про панелях, з якими ви зможете зіткнутися при роботі з зображеннями. Удачі та успіхів у творчих починаннях!

  Популярі новини
  Загрузка...