Що таке ДМ, або Основи рольової гри в SAMP

395 0 Новини високих технологій

Багато починаючі гравці в SAMP на рольових серверах зустрічаються з незрозумілими абревіатурами, такими як ДМ, ДБ, СК, МГ, ТК, РП, ЗЗ, РК, але не знають, що це означає. Сьогодні ми зупинимося детальніше на даних абревіатурах, дізнаємося, що вони позначають, а також розберемося з питаннями, які можуть виникнути при відвідуванні roleplay серверів. В основному за порушення подібних покарань вас позбавляють гри на невеликий проміжок часу. Найчастіше це 15 хвилин (в залежності від тяжкості проступку).

Основні поняття RP-ігри

Давайте розберемо, що таке ДМ, ДБ, СК, МК, РП та інші скорочення, для багатьох новачків незрозумілі:
 • ДМ - вбивство гравця без ґрунтовної причини.
 • ДБ - вбивство гравця з водійського місця машини. За це порушення йде покарання, тому що стрільба з машини є великою перевагою.
 • СК - вбивство гравця на місці його спавна (відродження).
 • ТК - вбивство союзників.
 • РП - гра по ролях, де потрібно обігрувати свого персонажа. Також існує поняття nonRP - це гра без ролі.
 • ПГ - наліт на велику кількість гравців. За подібне порушення дають варн.
 • МГ - перенесення інформації з реального життя в ігровий чат.
 • БХ - пересування по місцевості з використанням стрибків.
 • ГМ - чит, завдяки якому гравець стає безсмертним.
 • РК - вбити гравця за те, що той вбив тебе.
 • ВХ - чит на перегляд крізь стіни.
 • Всі ці поняття досить прості і не вимагають довгого заучування та переказів.


  Покарання за порушення таких правил на серверах різні, але частіше всього ви потрапляєте в деморган - місце для відбування терміну за порушення РП-правил, але за чіти ви будете забанені. З тим, що таке Дм, СК і т. д., ми розібралися, перейдемо до наступного.
  Що таке ДМ, або Основи рольової гри в SAMP

  Інші поняття

  OOC - інформація з реального життя. IC - інформація, яка стосується отыгровки ролі і ніяк не повинна стосуватися реальному житті.

  Основні команди для РП-ігри

  Що таке ДМ, або Основи рольової гри в SAMP
  Давайте перейдемо до основним командам, які вам знадобляться для ігри на таких серверах. Їх небагато, але вони дуже важливі. /me - гра дій свого персонажа. Наприклад, /me дістав паспорт із задньої кишені джинсів і передав людині навпаки.
  Що таке ДМ, або Основи рольової гри в SAMP
  Початок дій персонажа має починатися з маленької літери, а закінчуватися крапкою. /do - гра від третьої особи. Наприклад, /do В руці поліцейського був пакет з написом "Вещ. доки". Гра обставин за допомогою даної команди повинна починатися з великої літери, в кінці крапка не обов'язкова. /b - чат з інформацією з реального життя (OOC). У подібних чатах заборонені матюки і образи. /todo - подібна команда присутня не на всіх серверах, проте є дуже корисною. Вона використовується з текстом, а також з деепричастием. Наприклад, /todo А ну, підняв руки вгору! *направляючи пістолет на людину навпаки.


  Пряма мова в отыгровке пишеться з великої літери, крапка в кінці не ставиться. А деепричастный оборот починається зі знака *. Пишеться з маленької букви, а в кінці ставиться крапка. /try - діяння, яке може бути вдалим або невдалим. Наприклад, /try дістав застряглу в оці смітинку. Відіграється дана команда так само, як і /me, починається з маленької літери, а закінчується крапкою. /coin - підкидання монети, яке видає орел чи решка. Може використовуватися, коли на вас надіта каска, але вам потрапили в голову.

  Що таке нубо-РП, лайт-РП, фул-РП?

  Дані терміни можна з легкістю зрозуміти, якщо у вас англійську мову хоча б на мінімальному рівні. Нубо-РП - такі сервери роблять люди з маленьким бюджетом і мізерним досвідом гри на подібних ресурсах. У них погано практично все, починаючи від гравців і ігрових систем, закінчуючи адміністрацією. Такі сервери заходити не рекомендується через витрачених у майбутньому нервів і поганого враження про розвагу в цілому. Адже більшість учасників, які грають на таких серверах, навіть не знають, що таке ДМ. Однак остаточне рішення залишається особисто за вами.
  Що таке ДМ, або Основи рольової гри в SAMP
  Лайт-РП - найпоширеніший вид серверів, створених для гарного проводження часу. Тут, як можна було здогадатися, все на середньому рівні. На таких серверах можна розслабитися і не особливо заморочуватися на рахунок отыгровки. Однак більш досвідчені гравці будуть робити вам зауваження, якщо ви, працюючи лікарем, лікуєте зламану руку аспірином. Такі сервери підійдуть для новачків, мало розбираються в відіграванні своїх ролей. Фул-РП - гра на таких серверах не для новачків. Тут все дуже серйозно. Вам потрібно відігравати все, однак на таких серверах можна зустріти людину, яка не буде знати, що таке ДМ, СК і так далі. Якщо ви хочете грати на таких ресурсах, то доведеться набратися досвіду на лайт-РП і пройти шлях від новачка до професіонала.

  Як? І це все?

  Так, на цьому поки все. У даній статті ми детально дізналися про поняття рольової гри, розібрали, що таке МГ, ДМ і т. д, і дізналися, що подібні правила краще не порушувати. Якщо ж ви все-таки порушили вимоги, будьте готові до покарання. Якщо адміністрація проекту вас дивом не помітила, то це всього лише везіння, не більше. Також ми детально розглянули команди для відігравання ролі та обміну з гравцями OOC і IC інформацією. Дізналися типи серверів, розібралися, на яких варто грати, а на яких ні.

  Популярі новини
  Загрузка...