Танк "Мамонт": всі відомості про вигаданого бойовому транспорті

364 0 Новини високих технологій

Надважкі танки дійсно існували в реальності, їх розробки велися з самого початку появи подібної військової машини і до 60-х років минулого століття. Кожна країна випускала власні моделі в цій категорії, але їх випуск був нерентабельним з-за низької мобільності. Цей недолік не компенсувала висока броня, але різним ігровим проекторів це не завадило скористатися історичними відомостями для створення вигаданих бойових одиниць. Танк «Мамонт» є одним з них, його історія виникнення і згадка в різноманітних ігрових, інформаційних джерелах, а також у художній літературі представлені в статті.

Перші згадки

Танк «Мамонт» вперше згадується у знаменитій повісті братів Стругацьких під назвою «Хижі речі століття». Головний герой Іван Жилін працював космічним льотчиком, а зараз працює в Раді Безпеки. У його завдання входить розповсюдження комуністичної загрози по всьому світу. Саме в його спогадах з'являється назва танк «Мамонт». Цей вид техніки ставився до категорії важкого штурмового транспорту.


Танк "Мамонт": всі відомості про вигаданого бойовому транспорті

Ігрова версія

У серії відеоігор Command & Conquer присутній свій транспорт з такою назвою. Його історія починається з твору моделі «Мамонт-2». Це був крокуюча машина, що завдяки системі просування не міг розвивати досить високу швидкість. З-за цього уряд Глобального Ради Безпеки прийняло рішення зняти його з виробництва і розробити модель «Мамонт-3». Вона повинна була пересуватися на гусеницях, що дозволило б поліпшити показник мобільності без жертвування параметром захисту. Таке рішення сподобалося далеко не всім, Рада Безпеки змінив величезна кількість інженерів, які спеціалізувалися на випуску другої моделі. У будь-якому випадку виробництво танка «Мамонт» все-таки почалося, трійку в назві видалили, і цю модель тепер прийнято вважати єдиною актуальною. Саме в такому вигляді транспорт постає в різних частинах серії.


Танк "Мамонт": всі відомості про вигаданого бойовому транспорті

Проектування і технічні характеристики

Перед подіями Тіберіумні війни Глобальний Рада Безпеки заснував рішення про заміну моделей. Проектування tank Mammoth була проведена в Усть-Урюпінську незадовго до бойових подій, активне виробництво почалося вже після нього. Не дивлячись на те, що перехід на гусениці трохи підвищив пересування, великих швидкостей модель так і не змогла розвивати. На повороти стало йти менше часу, це явний плюс. Головною перевагою танка залишилася потужна броня, яку могли пробити поодинокі знаряддя ворога. Багатофункціональний набір знарядь гарантував можливість влаштовувати протистояння з будь-якою технікою противника. Установка «Бивень Мамонта» присутній в кількості 2 штук, вона стріляє важкими ракетами, які досягають мети неймовірно швидко, роблячи ППО марними. Другий тип гармат має 150 калібр, в деяких лінійках виробництва його замінюють Гаусс-знаряддями.
Танк "Мамонт": всі відомості про вигаданого бойовому транспорті

Деякі додаткові відомості

Гравцям вищеописана військова техніка стає доступна вже в грі Command and Conquer 3: Kene's Wrath. Саме тут постає гусенична модель з вищеописаним типом зброї. Завдяки наявності Гаусс-знарядь і «Бивня Мамонта», що його потужність є однією з найпотужніших серед усіх видів транспорту. З ним можуть зрівнятися тільки різники з повним зарядом, тільки в них він повністю витрачається, після чого надважкий танк «Мамонт» може легко з ними розправитися. Цікавим фактом є те, що після виведення з ладу корпус танка не залишається на місці, він просто пропадає. Цей тактичний елемент може позитивно і негативно позначатися на союзних військах. Гравець не зможе відновити повалену модель, при цьому ворогові така функція також буде недоступна. Завдяки цьому «Мамонтів» не використовують повторно, і їх можна кидати в гущу подій.
Танк "Мамонт": всі відомості про вигаданого бойовому транспорті

Інші характеристики техніки

Танк «Мамонт X 66» був грізною зброєю в руках Глобального Ради Безпеки, братство НОД боялося такої сили своїх супротивників. Машину було складно вразити з повітря, адже у неї були додаткові екрани, які надавали непогану броню від снарядів, випущених з висоти. Якщо ж порівнювати кількість здоров'я, яким володіють будь-які юніти в даній лінійці стратегій, то тут танк не на перших позиціях. Його обганяють вже згадані вище різники, а також Скриновские аннигиляторы. У них присутня силове поле, за рахунок чого цей параметр більш яскраво виражений. Якщо брати окремо можливості протистояння піхоті, то «Мамонт» показує себе гірше «Отчислителей» і «Мародерів». Ці технічні прототипи оснащені потужними вогнеметами, истребляющими величезні хвилі юнітів. Тут «Мамонт» показує себе гірше, але будь-яке протистояння з цими чотирма машинами з легкістю виграє.
Танк "Мамонт": всі відомості про вигаданого бойовому транспорті

Наступна модернізація

Коли світу була представлена ігрова серія Tiberium Wars, танк «Мамонт X 66» зазнав чергову зміну. На зміну Х66 прийшла нова модель 27 яка проводилася в Рейк'явіку під кодовою назвою Мамонт Mk III. Вже на стадії проектування була поставлена задача, щоб зробити техніку здатною виконувати операції на дальній дистанції від бази. Тибериумная Земля надає важкі умови для пересування, бо був здійснений перехід на стару і перевірену схему з чотирма гусеницями. Це дозволило танку краще себе проявляти у відкритих боях. Спочатку «Мамонт 27» оснащується гарматою калібру 150 мм: її можна поліпшити до стану рельсотрона, тоді пробивна потужність значно зростає. Другим знаряддям є подвійні ракетниці, які можуть збивати цілі в повітрі і забезпечують додатковий захист проти літаючих засобів.

Популярі новини
Загрузка...