Чіпсет Intel R 82945G Express Chipset Family. Характеристики і специфікації

402 0 Новини високих технологій

У 2005 році був представлений набір кремнієвих чіпів Intel R 82945G Express Chipset Family. Характеристики його вказували на те, що він призначався для комп'ютерної платформи LGA775 і використовувався для реалізації бюджетних офісних комп'ютерів. Саме можливості цього чіпсета і будуть розглянуті в цьому огляді.

Чіпсет Intel R 82945G Express Chipset Family. Характеристики і специфікації

Позиціонування. Призначення

Характеристики Intel R 82945G Express Chipset Family акцентують увагу на те, що до його складу входить інтегроване відеоядро. Тому цей чіпсет можна сміливо відносити до лінійки бюджетних пристроїв. Як результат, найбільш часто материнські плати на його основі застосовувалися в офісі. У цьому випадку на ПК реалізуються найменш ресурсномісткі завдання, до яких можна віднести тестовий процесор, табличний редактор або ж відтворення мультимедійного контенту в програвачі. В інших випадках застосовувати таку системну плату було недоцільно з тієї причини, що вона не дозволяла максимально розкрити продуктивність мікропроцесорів. Також скромний комунікаційний набір не допускав по-іншому використовувати такі комп'ютери.


Основні характеристики

Технічні характеристики Intel R 82945G Express Chipset Family виділяють у нього, як було раніше зазначено, наявність двох мікросхем. Одна з них – це «північний міст». Його маркування 82945G. Остання буква в його позначенні вказує на наявність інтегрованої відеопідсистеми. Також цей компонент забезпечує взаємодію з ОЗП і різними периферійними пристроями. Другий компонент носить назву «південний міст». Його маркування – ICH7. Він комутує між собою елементи дискової підсистеми, контролери розширення і лицьову панель корпусу ПК.
Чіпсет Intel R 82945G Express Chipset Family. Характеристики і специфікації

Підсистема пам'яті

Даний початковий комплект логіки укомплектована двоканальним контролером. Останній включений до складу так званого північного мосту цього чіпсету. Тобто він виготовлений за неактуальною на поточний момент компонуванні. Зараз такі елементи перенесені до складу ЦПУ і це підвищує швидкодію комп'ютера в цілому.


Максимальний об'єм ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті обмежений 4 Гб. Тобто такі системні плати може бути встановлено 4 модуля по 1 Гб. Тип використовуваної пам'яті DDR2. Рекомендовані частоти пам'яті - 400533 і 800 МГц. У доповнення до цьому допускається установка і більш швидкодіючих модулів, але вони будуть функціонувати на максимально можливих все тих же 800 МГц.

Графічна підсистема

В додаток до цього характеристики відеокарти Intel R 82945G Express Chipset Family виділяють вкрай низький рівень його швидкодії. Модель вбудованого акселератора – GMA950. Як і контролер ОЗП, він виконаний у вигляді окремої мікросхеми. Тобто він теж реалізований в застарілому виконанні. І його продуктивність знаходиться на вкрай низькому рівні. Тому його можна застосувати лише у разі виконання найпростішого програмного коду. Як відеобуфер він використовує системну ОЗП. Максимальний обсяг резервованій пам'яті в цьому випадку становить 184 Мб. Знову-таки, останнього значення лише достатньо для самих невимогливих завдань.
Чіпсет Intel R 82945G Express Chipset Family. Характеристики і специфікації

Моделі процесорів

Характеристики Intel R 82945G Express Chipset Family вказують на повну підтримку будь-якої моделі ЦПУ для сокет LGA775. Спочатку виробник задекларував те, що такі системні плати можна встановлювати моделі Celeron і Pentium. Причому як в одноядерному, так і двоядерному виконанні. Надалі була випущена прошивка, яка дозволяла встановити в нього і чіпи серії Core 2. Останні могли включати вже два чи чотири модуля обробки коду. Так що будь-мікропроцесор для LGA775 може бути використаний в зв'язці з такою системною платою. Але, знову-таки, низький рівень функціональності даної серії пристроїв допускав їх використовувати тільки у разі поєднання з найменш продуктивними ЦПУ. Саме для такої експлуатації і були випущені такі материнські плати. Також обмеження з боку системи електропостачання не дозволяє розганяти мікропроцесори. Якщо спробувати збільшити тактову частоту на такому апаратному забезпеченні, то може згоріти як системна плата, так і ЦПУ. Надто слабо організовано на першій з них електропостачання та встановлені силові елементи з низьким коефіцієнтом надійності.

Відгуки. Актуальність

На поточний момент процесорний роз'єм LGA775 повністю застарів. Це ж справедливо повною мірою і до Intel R 82945G Express Chipset Family. Опис цього набору мікропроцесорної логіки характеризувало його як рішення початкового рівня. Тому, за мірками 2005-2006 років, на його базі працювали лише офісні ЕОМ. У нього для подібного застосування все було в наявності. Це і базовий рівень функціональності, і низька вартість, і прийнятне швидкодію.
Чіпсет Intel R 82945G Express Chipset Family. Характеристики і специфікації

Висновок

В рамках цього огляду був розглянутий фірмовий набір мікросхем Intel R 82945G Express Chipset Family. Характеристики у нього були досить скромні і дозволяли лише вирішувати найменш вимогливі завдання. Тому найбільш часто такі материнські плати можна зустріти тільки в офісних комп'ютерах. У всіх інших випадках наявність продуктивної дискретної відеокарти обов'язково. Тому в таких випадках «Інтел» пропонував використовувати чіпсети P975 або ж Р955. Перший з них дозволяв реалізовувати ультимативні, високопродуктивні комп'ютери, а другий – обчислювальні системи середнього рівня.

Популярі новини
Загрузка...