Як скинути ноутбук ASUS до заводських налаштувань засобами Windows і з використанням вбудованого інструменту?

90 0 Новини високих технологій

Досить часто багатьом користувачам лептопів доводиться займатися відновленням працездатності своїх пристроїв, якщо вони з якихось причин працюють некоректно або операційна система не завантажується взагалі. При цьому іноді звичайний відкат засобами відновлення системи до певної контрольної точки виглядає недоцільним. Таким чином, потрібно використовувати так званий повернення до вихідного стану (причому з передвстановленою операційною системою). Далі пропонується детально розглянути повернення до заводських налаштувань ноутбука ASUS з ос Windows 10. Для виконання таких дій можна скористатися декількома основними методиками, які передбачають застосування і засобів самої системи, і вбудованих інструментів. Оскільки за основу береться саме десята модифікація, у випадку з передвстановленою Windows 7 деякі методи виявляться недоступними.


Як скинути ноутбук ASUS до заводських налаштувань в працюючій системі?

Отже, для початку зупинимося виключно на інструментарії самої операційної системи за умови того, що вона хоч якось завантажується. У Windows восьмою і десятою версій відкат ноутбука ASUS до заводських налаштувань (як і лептопа будь-якого іншого виробника з такими ж системами на борту) виконати можна досить просто.
Як скинути ноутбук ASUS до заводських налаштувань засобами Windows і з використанням вбудованого інструменту?
Для цього необхідно викликати меню параметрів, потім перейти до розділу оновлення та безпеки, після чого скористатися пунктом меню відновлення. Відразу ж вгорі буде присутній пункт повного скидання, який і дозволить повернути пристрій в таке стан, як якщо б ви тільки що купили. В процесі відновлення, що багатьом може стати в нагоді, можна задіяти скидання із збереженням користувацьких файлів або обійтися без цього.


Альтернативний метод скидання параметрів

Якщо говорити про те, як скинути ноутбук ASUS до заводських налаштувань альтернативним методом, з описаного вище розділу можна вибрати пункт особливих варіантів завантаження (не підходить для Windows 7).
Як скинути ноутбук ASUS до заводських налаштувань засобами Windows і з використанням вбудованого інструменту?
Знову ж при рестарті потрібно буде вказати системі повернення в початковий стан і дочекатися закінчення процесу відновлення. Примітка: викликати перезавантаження в такому режимі можна через відповідний пункт меню «Пуск» з утримуванням клавіші Shift.

Як відновити заводські установки з використанням вбудованих засобів: попередні дії в BIOS

Але поки що все це відносилося виключно до тих ситуацій, коли операційна система не пошкоджена до крайньої міри і все ще працює (хай навіть і з помилками). Але як скинути ноутбук ASUS до заводських налаштувань, якщо Windows не стартує ні під яким приводом? В цьому випадку потрібно чітко розуміти, що практично всі виробники лептопів вбудовують в свої пристрої спеціальні утиліти для швидкого відновлення, в загальному випадку звані Recovery. У ноутбуках ASUS такий інструмент теж є. Однак задіяти його не так просто, як може здатися на перший погляд. Заковика в тому, що його викликом заважає встановлений в BIOS режим швидкого старту Boot Booster, який і потрібно відключити.
Як скинути ноутбук ASUS до заводських налаштувань засобами Windows і з використанням вбудованого інструменту?
Для цього необхідно увійти в BIOS, натиснувши клавішу F2 при включенні лептопа або в процесі перезавантаження відразу після появи стартового екрана, потім перейти в розділ завантаження (Boot) і для зазначеного параметра встановити значення, відповідне відключеному станом (Disabled). Після збереження налаштувань (F10) і рестарту можна приступати безпосередньо до процесу скидання.

Процес відновлення

Для виклику середовища відновлення при появі стартового екрана слід натиснути клавішу F9 після чого з'явиться чорне вікно з рядком Windows Setup (EMS Enabled).
Як скинути ноутбук ASUS до заводських налаштувань засобами Windows і з використанням вбудованого інструменту?
Далі потрібно лише підтвердити вибір дії натисканням клавіші Enter, після чого активується процес відкоту, який в деяких моментах буде схожий на «чисту» установку Windows, а по його закінченні і декількох рестартов ви і побачите «Робочий стіл» повнофункціональної системи як з нуля.

Поради на майбутнє

Як скинути ноутбук ASUS до заводських налаштувань, розібралися. Залишається дати кілька слушних порад на майбутнє. Майте на увазі, що при самостійній перевстановлення операційної системи з видаленням всіх прихованих розділів і форматування жорсткого диска вбудована утиліта стане недоступною. Те ж саме стосується і заміни вінчестера. Крім того, щоб уникнути труднощів з виконанням дій по відновленню ноутбука в майбутньому, не полінуйтеся заздалегідь подбати про створення резервних копій для непередбачених випадків, тим більше, що зовнішні USB-диски зараз коштують відносно недорого, а на них можна вмістити навіть копію всього жорсткого диска з працездатною ОС і всіма інстальованими програмами. Втім, якщо такої можливості немає, використовуючи стандартні засоби Windows, можна створити копію тільки системної конфігурації без збереження додатків або користувальницьких файлів зі збереженням на звичайній флешці. Також можна застосовувати і всілякі вузькоспрямовані утиліти резервного копіювання або створення образів, а не використовувати лише інструментарій Windows (наприклад, у разі непередбаченого ушкодження).

Популярі новини
Загрузка...