Гра Bioshock 2: кінцівка

100 0 Новини високих технологій

Як відомо, ігровими сценаристами були передбачені три варіанти кінцівки Bioshock, 2 з них можна вважати "поганими", і лише одна є "хорошою". Для отримання першого варіанту потрібно було віддати саму першу сестричку, а решту залишити в живих, для другої кінцівки досить було знищити двох сестричок. Фінальні ролики ідентичні, відрізняється лише інтонація, з якою розповідається про описаних в них події. Третя кінцівка суто позитивна: у ній на поверхні герой спокійно доживає до старості в оточенні вже подорослішали і люблячих його маленьких сестричок.

Скільки кінцівок у грі

Якщо в першій частині у фіналі гравці отримали три варіанти розвитку подій, то скільки кінцівок у Bioshock 2 піднесли користувачам розробники? У продовженні геймерам доступні вже кілька варіантів кінцівок, і кожна з них є своєрідним підбиттям підсумків всіх ігрових дій протагоніста. Всього в грі їх шість, причому стала вже традиційною для игростроя класифікації вони поділяються на "Хороші", "Погані" і "Нейтральні". Але вибір будь-якої з них не обмежується простим кліком мишки по потрібного варіанту у фіналі гри Bioshock 2. Кінцівка, проходження гри, а також необхідність приймати рішення в той чи інший момент тісно пов'язані між собою.


Гра Bioshock 2: кінцівка

Сюжет

Через десятиліття після описаних в Bioshock подій містом керує Софія Лемб. Одержима ідеями створення суперинтеллекта, об'єднав у собі риси найкращих мешканців міста, вона проводить експерименти на сумно відомому Гілберті Олександрі, "батька" ментальної зв'язку татусів і сестричок. У підсумку він позбавляється розуму і перетворюється в божевільного мутанта, а потім намагається залучити до цього Елеонору, свою дорослу дочку. Зрозуміло, Елеонора від сформованої ситуації не в захваті, і активно шукає вихід з неї. У цьому їй допомагає вже відомий гравцям по першій частині Бріджит Тененбаум, на цей раз виступає в ролі позитивного персонажа. Крім того, у Елеонори стрімко розвиваються здібності ментального контролю над сестричками, що теж грає важливу роль.


В цей момент і вступає в дію Дельта, якого героїня пам'ятає як батька. Елеонора оживляє протагоніста, і той стає на довгий і тернистий шлях порятунку дочки. По мірі проходження сюжетної лінії, спілкуючись з іншими персонажами і відшукуючи різні записи, можна ознайомитися з подіями першої частини гри, однак для найбільш повного занурення в сюжет пройти першу частину Bioshock все ж рекомендується.
Гра Bioshock 2: кінцівка

Проходження і вибір

Гравцеві належить брати участь не тільки в масштабних баталіях (хоча і їх у грі вистачає), але й зустрітися з уже знайомими персонажами. І рано чи пізно доведеться робити вибір щодо того. як з ними діяти по класичної концепції Світлої і Темної сторони (життя або смерть). Софія, Гілберт, Стенлі, Грейс, маленькі сестрички - долі їх усіх опиняються в руках протагоніста, і тільки від його дій буде залежати фінал, безпосередньо пов'язаний з діями Елеонори, вбирає в себе по мірою гри всі наслідки рішень гравця. Але при цьому треба віддати належне сценаристам: "ідеальні" або, навпаки, відверто негативні рішення гравця далеко не завжди приведуть до бажаної в Bioshock 2 кінцівці, гарною чи поганою. І це стане ясно лише при перегляді фінального ролика. У будь-якому випадку замислюватися про те, як у Bioshock 2 отримати кінцівки потрібного гравцеві типу, слід вже в процесі проходження.

Грейс Холлоуей

Перший персонаж, якого доля виявляється в руках протагоніста, зустрічається гравцеві в Притулку Бідняка, де необхідно відшукати ключ для подальшого просування до головної мети гри. Для того щоб дістатися до неї, героєві належить прорватися через полчища мутантів, яких насилає Грейс. Коли головний герой все ж добирається до неї, бачить гордовиту злобну стареньку, анітрохи його не боїться. Більш того, цей персонаж своїми провокаційними фразами просто підштовхує гравця до вбивства. Але вибір все ж є, саме в цей момент і належить вирішити, чи варто вбивати її або краще просто піти, забравши ключ. Те, що вибере гравець, матиме безпосередній вплив на кінцівку Bioshock 2. Якщо не вбивати Грейс, то та, будучи вельми збентеженої, почне ставитися до Дельті по-іншому. Більш того, запропонує дві бойові машини в допомогу, а також попередить про очікує на шляху засідці. Ближче до фіналу, коли гравець керує маленькою сестричкою, в одному із залів можна натрапити на статую, яка відобразить зроблений вибір: при вбивстві статуя буде виконана у вигляді Дельти, заносящего бур над беззбройною Грейс, в іншому випадку у вигляді Дельти, несучого Грейс на руках.
Гра Bioshock 2: кінцівка

Гілберт Александер

Наступним ключовим персонажем, з яким зустрінеться герой, що знаходиться в Фонтейн Футуристикс Гілберт Александер, тепер іменує себе Алексом Великим. До цього часу він вже мутував у величезна істота, плаваюче в броньованому резервуарі. Але найстрашніше в тому, що крім фізичних мутацій незворотно змінився і розум Гілберта, який став справжнім монстром, ласим до кривавих убивств чимось не догодили йому підопічних. Ці ж процедури він намагається виконати і з головним героєм, використовуючи для цього всі можливості охоронних систем комплексу, а також натовпу мутантів і великих татусів, яких герою постійно доводиться відстрілювати. При цьому у Дельти є аудіозаписи, зроблені задовго до поточних подій самим Гілбертом, який ще будучи людиною розумів, що в підсумку божевільних експериментів Софії Лемб може з нього вийти. У процесі видобутку необхідного ключа ці щоденники допомагають Дельті пробратися всередину комплексу, в них же Гілберт просить знищити істота, в яке йому доведеться перетворитися. Коли, після досить довгих і виснажливих сутичок з посилаються чудовиськом противниками Дельта нарешті пробирається до резервуару, приманює істота і забирає настільки необхідний ключ комплексу Персефона, у гравця з'являється можливість вбити істоту, доставила людям стільки страждань, а йому клопоту, або помилувати. Це рішення також вплине на кінцівку гри Bioshock 2.

Поруч з панеллю управління знаходиться спеціальний важіль, опустивши який, герой подає в камеру Алекса настільки потужні електричні розряди, що монстра просто розриває на частини. Ну а якщо гравець вирішить не вбивати Гілберта, можна просто піти. Як і в першому випадку, під час керування сестричкою можна побачити статую. Убивши монстра, гравець зустріне композицію, що зображає битву Дельти і величезного слимака. Якщо залишити Александеру життя, статуя буде мати вигляд героя, витягує людини з пащі чудовиська.
Гра Bioshock 2: кінцівка

Стенлі Пул

Третім у списку Дельти значиться Стенлі-Пул, про життя і вчинки якого в підводному місті Елеонора розповідає батькові під час сеансів зв'язку. Вже цього достатньо для того, щоб анітрохи не дбати про збереження життя цього персонажа. Крім того, він змушує головного героя "підчистити сліди" після осушення парку: позбутися від маленьких сестричок, активно збирають АДАМ з тіл утоплеників, щоб приховати від Софії своє темне минуле. Справа в тому, що АДАМ крім своїх основних функцій дозволяє зчитувати уривки пам'яті носія, що для Пулу абсолютно неприйнятно, оскільки в повній мірі відкриває всі його темні справи за спиною Лемб. Саме тому він у минулому і затопив парк, прирікаючи всіх його відвідувачів, що були свідками його діяльності, на болісну смерть. А тепер, коли вода зійшла і сестрички почали добувати ці клітини, що з'явився неабиякий ризик того, що правда розкриється. Тому Пул, побоюючись Софії Лемб, і змушений піти на угоду з Дельтою. Героя, в свою чергу, доводиться прийняти ці умови, оскільки Стенлі-Пул - єдиний, хто може відкрити доступ до проїзду, отделяющему його від головної мети - порятунку дочки.
У цьому самому місці, якщо користувач грає роль спасителя сестричок, не вбиваючи їх, Пул прокоментує дії Дельти словами: Хитро: ти змушуєш його працювати, і весь зібраний АДАМ виявляється твоїм! А оскільки ти не з балакучих, мене це цілком влаштовує! Коли Пул нарешті відкриває шлях для протагоніста, на зв'язку з'являється Лемб, яка, виявляється, давно в курсі всіх махінацій Стенлі і вже не тримає на них зла. При цьому Софія все одно вважає його зрадником, раз той взявся допомагати Дельті, і переконує останнього знищити Пулу. Відповідно, вибір точно так само залишається за гравцем: вбити або помилувати. І в цьому випадку зроблений гравцем вибір відіб'ється на наприкінці Bioshock 2.
Гра Bioshock 2: кінцівка
Аналогічні ситуації з попередніми персонажами, ближче до фіналу можна буде бачити одну із статуй: у разі вбивства статуя буде мати вигляд Дельти, тримає Пулу перед вирішальним ударом, якщо ж не вбивати, то героя, який простягає руку як знак прощення. Так чи інакше, ближче до фіналу, після того, як більша частина ворогів переможена, протагоніст спостерігає, як Софія Лемб намагається, рятуючись від Дельти, задушити свою дочку, оскільки життя і здоров'я дочки і батька нерозривно пов'язані. Частково це їй вдається: Елеонора втрачає свідомість від зупинки серця, а Дельта впадає в кому. Його не вбивають, оскільки в цьому випадку він здатний до воскресіння, а заточают в карцер. Прокинувшись, Елеонора, користуючись своїми здібностями контролю, посилає Дельті одну з маленьких сестричок зі спеціальним зіллям. Після уколу цим засобом Дельта отримує нову здатність, аналогічну вмінню дочки: управління сестричками. Використовуючи одну з них, він допомагає Елеонорі роздобути потужну броню і зброю, після чого звільняє Дельту, і вони пробиваються через натовпи ворогів вже разом.

Фінал

У фіналі героям необхідно вибратися на поверхню, використовуючи спеціальну капсулу - батисферу. Але в той момент, коли вони майже добираються до апарату, лунає вибух. Елеонора, застосувавши свої здібності, переноситься всередину батисфери, де вже знаходиться Софія, а Дельті, серйозно постраждало від вибуху, вдається лише схопитися за капсулу зовні. Батисфера спливає на поверхню, і саме в цей момент запускається кінцівка, безпосередньо пов'язана з прийнятими гравцем раніше рішеннями. Однак поза залежністю від дій протагоніста на протязі гри, доля його самого залишається незмінною: рани, завдані вибухом, смертельні.

Кінцівки

Для досягнення визначеної кінцівки необхідно поєднання відразу декількох факторів. На кожну з них гравець в змозі вплинути по мірі проходження сюжетної лінії.

Перша погана

Сама сумна кінцівка Bioshock 2 гравців чекає, що вибрали в кінці життя і не пощадивших під час проходження нікого: ні персонажів, з якими доводилося так чи інакше спілкуватися, ні сестричок. "Улюблена донечка" в цьому випадку, поспостерігавши за далеко не добрими діями протагоніста протягом гри, з шаленством безжального кілера втопить Софію, а з героя витягне душу, щоб знайти його здатності по убиванню ворогів, настільки полюбилися їй, після чого відправиться сіяти хаос і руйнування на поверхні.

Друга погана

Якщо Дельта знищив не всіх сестричок, але всіх персонажів залишив в живих, а в кінці обрав життя, то і Елеонора Софію вбивати не стане, вирішивши кинути її на самоті. Вона забере собі душу батька, але особливої теплоти від неї очікувати в цьому випадку не доводиться.

Нейтральні кінцівки

Обидва нейтральні кінцівки гри Bioshock 2 в проходженні досягаються приблизно однаково.
 • Знищення однієї з сестричок і вбивство хоча б одного з персонажів, а також вибір смерті у фіналі. Елеонора, вважаючи, що її мати не заслуговує помилування і прощення, втопить її, а потім спробує перекачати душу батька себе, але той перед смертю не дозволить їй взяти такий тяжкий тягар, відвівши шприц в бік. Дельта вмирає, а Елеонора зі сльозами прощається з мрією жити з батьком в нормальному світі.
 • Вбивство однієї з сестричок, помилування всіх персонажів і аналогічний вибір смерті в кінці. Елеонора не стане вбивати Софію, маючи намір кинути її на самоті, що набагато гірше смерті. Вона переносить собі особистість батька, зберігаючи всі його спогади і почуття.
 • Гра Bioshock 2: кінцівка
  З позиції розробників Bioshock 2 гарною кінцівкою цей фінал не є, що підтверджується сумними сірими тонами в ролику. Хоча з моральної точки зору його цілком можна вважати таким.

  Хороші кінцівки

  Щоб у Bioshock 2 отримати хорошу кінцівку, як мінімум всі сестрички повинні залишитися в живих.
 • Якщо гравець не вбив ні одну із сестричок, але при цьому ключових персонажів не щадив, то Елеонора мати не пощадить, а потім в оточенні всіх врятованих дівчат, передають їй іграшку великого папи, збереже собі особистість Дельти, з сумом спостерігаючи займається світанок.
 • Найбільша позитивна кінцівка в Bioshock 2 досягається, якщо протагоніст пощадив абсолютно всіх. Софія не вмирає - їй уготовано самотність, врятовані сестрички передають Елеонорі іграшку великого татуся, дочка зберігає особистість батька в прагненні продовжувати його добре, нехай і утопічне справу.
 • Гра Bioshock 2: кінцівка

  Локалізація

  Оскільки локалізацією гри на території Росії займалася фірма 1С, переклад було здійснено не тільки у вигляді субтитрів, а з залученням акторів дубляжу. Це стосується як самої гри, так і відеороликів, які розкривають і доповнюють сюжет. Тому гравцеві доступні всі кінцівки Bioshock 2 російською мовою.

  Фінал в Bioshock infinite

  У третій частині гри багато гравці очікували від розробників аналогічних дій з приводу фіналу, проте у результаті дочекалися лише однієї, хай і досить неоднозначною, кінцівки Bioshock infinite. 2 і 1 частини залишали гравцям набагато більший простір для реіграбельності.

  Популярі новини
  Загрузка...