VGA-сумісний відеоконтролер: що це таке і як усунути проблеми з графічними адаптерами?

185 0 Новини високих технологій

Дуже часто багато користувачів комп'ютерів та ноутбуків стикаються з досить неприємною ситуацією, коли після перевстановлення операційної системи дискретні графічні прискорювачі, які встановлюються безпосередньо на материнській платі, зі списку обладнання, представленого в «Диспетчері пристроїв», пропадають. При цьому замість власної відеокарти користувач бачить якийсь відеоконтролер (VGA-сумісний), який позначений жовтим трикутником з оклику значком, що свідчить про те, що драйвер для нього не встановлений. Буває і так, що девайс начебто і не відзначений як пристрій без драйвера, однак при запуску тих же ігор починаються серйозні проблеми, оскільки вони не визначають у системі потрібний графічний адаптер. Чому так відбувається і які дії можна зробити в такій ситуації, далі і обговоримо.


Що таке відеоконтролер (VGA-сумісний) в «Диспетчері пристроїв»?

Почнемо з того, що такий пристрій, який відображається в списку обладнання «Диспетчера пристроїв», до неробочого графічного адаптера має відношення лише побічно. Просто система визначає відеокарту не як наявне на борту обладнання, а як якийсь віртуальний адаптер. Про те, що це саме «залізна» карта, іноді можна здогадатися з того, що часто вказується, що це PCI-відеоконтролер (VGA-сумісний). Слот PCI на материнській платі якраз і служить для встановлення графічного адаптера. Але, знову ж таки, операційна система бачить його виключно у вигляді віртуального контролера. Чому?


Чому встановлюється невідповідний драйвер?

Проблема неправильної установки драйвера найчастіше пов'язана з тим, що у власній базі даних Windows необхідне програмне забезпечення для графічного адаптера не знаходить (якщо хто не знає, що при первинної інсталяції, що при повторній, вона використовує виключно власні бази драйверів). Ще одна вельми поширена ситуація стосується того, що при перевстановлення системи без форматування системного розділу, нова инсталлируемая ОС може успадковувати помилки старої, в якій драйвери графічного адаптера не були повністю видалені. З-за цього виникають конфлікти, а сама Windows встановлює найбільш відповідний драйвер (як їй здається), який для функціонування відеокарти абсолютно непридатний. Правда, можна зустріти випадки, коли назва відеокарти начебто і відображається, але все одно система показує, що встановлений драйвер не присутньої в системі карти, а саме VGA-сумісний відеоконтролера (NVIDIA, наприклад). Для пристроїв серії GeForce причина якраз і криється в тому, що застарілі драйвери не були повністю видалені.

Як перевстановити драйвер VGA-сумісний відеоконтролера найпростішим методом?

Незважаючи на такі конфлікти, виправити ситуацію можна досить просто.
VGA-сумісний відеоконтролер: що це таке і як усунути проблеми з графічними адаптерами?
Першим ділом в «Диспетчері пристроїв», виберіть у списку VGA-сумісний відеоконтролер, а потім через меню ПКМ виберіть пункт оновлення драйверів, далі вказавши системі пошук оновлених драйверів. Якщо це не допоможе, цілком можливо, рішенням проблеми стане відкат драйвера (тільки в тому випадку, якщо відповідна кнопка в розділі властивостей адаптера буде активною).
VGA-сумісний відеоконтролер: що це таке і як усунути проблеми з графічними адаптерами?
Якщо ж не спрацює і це, просто видаліть пристрій з системи і подивіться, наскільки коректно відбудеться визначення графічного адаптера після цього (в деяких випадках це відбувається миттєво, а іноді може знадобитися виконати перезавантаження системи).

Застосування автоматизованих програм і баз даних

У випадку з дискретними графічними чіпами можна скористатися і диском з драйверами, який поставлявся при їх купівлі. Також непогано вирішує проблему відвідування офіційного сайту виробника, де по моделі відеокарти можна знайти саме свіже програмне забезпечення.
VGA-сумісний відеоконтролер: що це таке і як усунути проблеми з графічними адаптерами?
Для адаптерів NVIDIA і ATI виробники дуже часто надають додаткові програми, які теж дозволяють виконати установку або оновлення (наприклад, NVIDIA Experience). Якщо ж і їх застосування нічого не дасть, спробуйте використовувати автоматизовані програми на кшталт DriverPack Solution або Driver Booster. Перша утиліта містить власну базу даних, яка набагато більшою від тієї, що користується Windows. І обидва додатки для оновлення можуть звертатися до офіційних ресурсів виробників через інтернет для завантаження та встановлення оновлень. Також можна скористатися деякими інформативними утилітами.
VGA-сумісний відеоконтролер: що це таке і як усунути проблеми з графічними адаптерами?
Наприклад, у популярній програмі Everest при перегляді відомостей про пристрої виведення зображення завантажити драйвери для відеокарти теж можна.

Що робити, якщо драйвер знайти не виходить?

Якщо ж нічого з перерахованого вище не допомогло, а в списку графічних пристроїв все одно присутній лише VGA-сумісний відеоконтролер, скористайтеся «Диспетчер пристроїв», через меню ПКМ викличте розділ його властивостей, перейдіть на вкладку дані, з випадаючого списку виберіть відображення ID обладнання, скопіюйте або запишіть найдовшу рядок з ідентифікаторами DEV і VEN, після чого по ній задайте пошук драйверів в інтернеті, скачайте потрібно і встановіть самостійно.
VGA-сумісний відеоконтролер: що це таке і як усунути проблеми з графічними адаптерами?
Примітка: якщо при установці знайденого драйвера буде повідомлено про помилки, доведеться видалити всі драйвери вручну. Для цього виконайте аналіз у програмі Driver Sweeper, видаліть всі знайдені елементи, перейдіть до реєстру (regedit), задайте пошук ключів за назвою виробника відеокарти, видаліть все, що буде знайдено, перезавантажте комп'ютер і спробуйте інсталювати драйвери заново. Іноді проблема може бути пов'язана з компонентами PhysX, тому не виключається, що доведеться видаляти їх.

Популярі новини
Загрузка...