Програмне забезпечення для пристрою не було встановлено: чому виникає помилка і як її виправити?

124 0 Новини високих технологій

Проблеми з інсталяцією всілякого керуючого ПО, зокрема драйверів, ймовірно, знайомі багатьом користувачам Windows. Досить часто, вживаючи такі спроби, користувачі стикаються з тим, що система видає повідомлення про те, що програмне забезпечення для пристрою не було встановлено. При цьому не завжди зрозуміло, з чим це пов'язано. Чи це просто відмова, то конфлікти з раніше встановленим ПЗ, то порушення в роботі самої системи. Як можна вийти з такої ситуації?

Збої установки драйверів (відмова при інсталяції ПЗ): основні причини

Перш ніж робити які б то не було дії, коротко зупинимося на причинах такої поведінки операційної системи. Серед усього того, що може провокувати появу повідомлення про те, що програмне забезпечення для пристрою не було встановлено, можна виділити наступне:


 • нестача прав доступу до системних налаштувань;
 • відсутність необхідного драйвера в базі даних системи;
 • конфлікти з раніше встановленим ПЗ при спробі повторної інсталяції або оновлення;
 • збої в роботі ос Windows і її власних компонентів;
 • блокування процесів установки сторонніми програмами.
 • Взагалі, це найбільш часто зустрічаються ситуації, однак в кожному конкретному випадку причина може бути зовсім інший. Але для початку будемо відштовхуватися саме від основного списку проблем.

  Програмне забезпечення для пристрою не було встановлено: що робити в першу чергу?

  Отже, ви скачали новий драйвер або додаткове ПЗ з інтернету і намагаєтеся встановити його. Для початку розглянемо дії в «Диспетчері пристроїв», коли ви оновлюєте драйвери обладнання з використанням засобів системи. Поява повідомлення про те, що програмне забезпечення для пристрою не було встановлено, по закінченні автоматизованих дій може бути пов'язано з тим, що у вас просто не вистачає прав на виконання цієї операції. Для усунення проблеми увійдіть під реєстрацією адміністратора і виконайте апдейт повторно. Якщо такий спосіб входу виявляється неможливим (наприклад, коли пароль облікового запису ви не знаєте, або адміністратор доступ просто для вас заблокував), запустіть диспетчер через меню «Виконати» командою devmgmt.msc, встановивши прапорець на пункті запуску з правами адміна, який розташований трохи нижче основного поля.


  Програмне забезпечення для пристрою не було встановлено: чому виникає помилка і як її виправити?
  Якщо такий пункт відсутній, викличте «Диспетчер завдань» і виконайте старт нової задачі з файлового меню. При цьому з'явиться аналогічна консоль, але пункт адміністраторського запуску в ній вже буде.
  Програмне забезпечення для пристрою не було встановлено: чому виникає помилка і як її виправити?
  Якщо це не допоможе, а повідомлення про те, що програмне забезпечення для пристрою не було встановлено, точно таким же методом викличте засіб автоматичного оновлення драйверів, скориставшись командою sysdm.cpl. Перейдіть на вкладку устаткування, натисніть кнопку параметри пристроїв, а потім активуйте рекомендований пункт автоматичної установки, після чого збережіть зміни. Якщо ж установка програмного забезпечення для пристрою не виконується при його підключенні (наприклад, при використання флешки або знімної карти пам'яті), для початку пошукайте відповідне ПЗ на сайті виробників. Якщо і це ефекту не дасть, перевірте використовувані для підключення порти, роз'єми або навіть кард-рідер.
  Програмне забезпечення для пристрою не було встановлено: чому виникає помилка і як її виправити?
  Оновіть драйвери абсолютно всіх інтерфейсів, включаючи і весь список встановлених USB-контролерів.

  Усунення конфліктів вручну

  Досить часто повідомлення про те, що програмне забезпечення для пристрою не було встановлено і при підключенні пристрою, і при спробі ручної установки драйвера може бути пов'язано з тим, що блокування процесу відбувається на рівні захисних програм. В якості одного з методів усунення проблеми використовуйте тимчасове відключення антивірусів або навіть вбудованого брандмауера системи. Якщо ж мова йде виключно про драйвери, а не відноситься до додаткового (супутнього), іноді можна спробувати видалити старі драйвери самостійно. Зверніть увагу, що навіть видалення пристрою зі відповідного диспетчера ефекту може не дати.
  Програмне забезпечення для пристрою не було встановлено: чому виникає помилка і як її виправити?
  У цьому випадку краще скористатися програмою Driver Sweeper, виділити потрібну категорію драйверів або, запустити аналіз, а потім видалити всі знайдені компоненти. Після цього бажано почистити реєстр (теж вручну, оскільки програми-оптимізатори зазвичай ключі драйверів не видаляють) і точно так само видалити всі файли драйвера на жорсткому диску. Їх список можна переглянути або в «Диспетчері пристроїв», або у відомостях про систему (msinfo32), а у випадку з графічними або звуковими адаптерами скористатися діалогом DirectX. Після цього потрібно буде перезавантажити систему і, якщо Windows не інсталює потрібне автоматично, виконати установку самостійно.
  Примітка: іноді для коректного оновлення можна використовувати автоматизовані програми на кшталт Driver Booster або вузькоспрямовані додатки від виробників певного типу обладнання (наприклад, для графічних прискорювачів).

  Перевірка працездатності системи

  Не секрет, що подібні ситуації можуть бути пов'язані і з частковим порушенням функціоналу самих Windows-систем, коли деякі важливі компоненти виявляються пошкодженими.
  Програмне забезпечення для пристрою не було встановлено: чому виникає помилка і як її виправити?
  Перевірити стан таких файлів можна через командний рядок, запущену виключно від імені адміністратора, прописавши в ній команду sfc /scannow. При неможливості виконання таких дій у працюючій системі можна завантажитися з usb-носія з дистрибутивом або з відновного диск LiveCD і повторити операцію. Іноді допомагає і саме звичайне відновлення системи, якщо збої виявляються короткочасними і не особливо критичними. Але для цього краще використовувати не стандартний відкат, а інструментарій DISM.

  Що може бути ще?

  Нарешті, виходячи з рекомендацій фахівців, в якості останнього аргументу можна порадити почистити комп'ютер або ноутбук від пилу. Цілком можливо, що деякі пристрої на материнській платі підключаються нещільно, засмічуються ті ж USB-порти або кард-рідер і т. д. Як бачимо, ситуації можуть бути зовсім різними, і з першого погляду відразу і не визначиш, в чому саме полягає причина неможливості установки для якогось пристрою, так що, діяти доведеться, що називається «методом наукового тику», причому в більшості випадків, на жаль, абсолютно наосліп.

  Популярі новини
  Загрузка...