Загальний порядок встановлення драйверів на ноутбуці і рекомендації щодо інсталяції

131 0 Новини високих технологій

Здавалося б, що складного в установці драйверів на ноутбуці, адже сама операційна система при первинної інсталяції або при її заміні, по ідеї, виконує установку необхідного ЗА самостійно? На жаль, це не завжди так, а на деяких специфічних моделях лептопів при заміні операційної системи, та ще й з форматуванням прихованих розділів з оригінальними копіями, процес інсталяції керуючого програмного забезпечення перетворюється в справжній кошмар. То для обладнання немає драйверів (причому навіть на офіційному сайті виробника), то завантажені драйвери встановлюватися не хочуть. І який порядок встановлення драйверів на ноутбуці вибрати в такій ситуації? Взагалі практично для всіх пристроїв цього типу застосовується одне-єдине універсальне рішення. Проте іноді потрібно виконати й деякі додаткові дії.


Порядок встановлення драйверів на ноутбуці: використання диска з ПО

Зрозуміло, у випадку офіційного придбання комп'ютерної техніки в магазині, разом з ноутбуком в обов'язковому порядку поставляється спеціальний диск з драйверами.
Загальний порядок встановлення драйверів на ноутбуці і рекомендації щодо інсталяції
Як раз його і можна використовувати в працюючій системі навіть після перевстановлення за умови, що в базі даних Microsoft потрібного ЗА не виявилося. Зазвичай після автостарт установника з'являється спеціальне вікно з вибором тієї чи іншої дії, і в більшості випадків інсталяція драйверів відбувається по заздалегідь запрограмованому сценарієм без участі користувача. Але що робити, якщо ноутбук був куплений з рук, і такого диска в наявності ні?

В якому порядку інсталювати драйвери на відомі моделі лептопів

Більшість користувачів тут же починають гарячково шукати потрібне на сайті виробника, але виявляється, що у випадку перевстановлення ОС там потрібних драйверів немає. Іноді буває й так, що драйвери є, завантажити їх можна, але вони інсталюватися не хочуть. Чому? Та тільки тому, що потрібно дотримуватися особливий порядок встановлення драйверів на ноутбук (ASUS, HP, Toshiba, Dell, Acer – в даному випадку особливого значення немає). Вибірково керуюче ПЗ не встановлюється по причині того, що спочатку потрібно інсталювати драйвер чіпсета (материнської плати), потім виконати установку для графічного прискорювача, інсталювати звукові драйвери, а тільки потім – всі інші.


Загальний порядок встановлення драйверів на ноутбуці і рекомендації щодо інсталяції
Примірний порядок встановлення драйверів на ноутбуках для більшості виробників представлений на зображенні вище. Це, до речі, стосується і автоматизованої і ручної інсталяції. Але є і деякі виключення з правил.

Порядок встановлення драйверів на ноутбук Sony VAIO як приватний випадок

Так, наприклад, навіть офіційні драйвери на цих лептопах встановити можливо не завжди. По-перше, саме керуюче ПЗ для кожного пристрою може бути представлено у вигляді трьох типів файлів, а по-друге, досить часто у них «вшиті» всілякі обмежувальні фільтри від самого розробника, не дозволяють інсталювати драйвери для певної моделі ноутбука з іншою операційною системою, а не тієї, яка була в представленому вигляді.
Але вихід є. Порядок встановлення драйверів на ноутбуці від корпорації Sony приблизно такий:
 • Інсталюйте всі завантажені драйвери в довільному порядку, але по одному і перезавантажуючи пристрій після вдалої або невдалої установки.
 • Драйвери, які встановилися успішно, помістіть в яку-небудь окрему папку. Ті, що інсталювати не вдалося, залиште у вихідній локації завантаження.
 • Розпакуйте інсталятор проблемного драйвера SFEP (Sony Firmware Extension Parser не інсталюється в ручному режимі практично ніколи) за допомогою програм Universal Extractor або Wise Unpacker (це дозволить позбутися всіляких перевіряльників фільтрів).
  Загальний порядок встановлення драйверів на ноутбуці і рекомендації щодо інсталяції
 • Знайдіть в «Диспетчері пристроїв» невідомий пристрій (ACPI/SNY5001) і при оновленні драйверів вкажіть системі шлях до INF-файлу в розпакованому каталозі.
 • Точно так само встановіть все те, що спочатку інсталювати не вдалося.
 • Примітка: по завершенні дії для кожного драйвера система в обов'язковому порядку перезавантажується, а в разі використання набору Sony Notebook Utilities установку необхідно проводити тричі (з використанням всіх трьох типів файлів у разархивированном каталозі для кожного типу драйвера).

  Можливість використання сторонніх програм

  Нарешті, якщо під рукою нічого немає, можна застосовувати і утиліти начебто Driver Booster або DriverPack Solution, але з ними теж можуть виникнути проблеми. Перша програма може працювати тільки при наявності підключення до інтернету, тому драйвер мережевої карти потрібно встановити спочатку. А друга, хоч і містить досить велику базу драйверів, не завжди коректно визначає присутнє в системі обладнання, встановлюючи (як і у випадку з Windows) якийсь найбільш підходящий драйвер, який не може працювати з цим пристроєм. Зате це додаток можна зустріти і у вигляді завантажувальних носіїв, що дозволяє виконати установку необхідного без запуску операційної системи.

  Популярі новини
  Загрузка...