Що таке PhysX і для чого потрібна ця технологія?

151 0 Новини високих технологій

По всій видимості, багато власників графічних карт NVIDIA зустрічали в інтернеті безліч рекомендованих додаткових утиліт для встановлення на комп'ютерах, крім обов'язкових драйверів. Дуже часто згадується програмне забезпечення під назвою PhysX. Що таке PhysX, за великим рахунком, з рядових користувачів мало хто собі уявляє, вважаючи це додаток якоїсь керуючою програмою або чимось на зразок засоби розгону відеокарт. Давайте спробуємо розібратися, що це таке насправді і для чого потрібно.

Що таке PhysX?

Насамперед слід зазначити, що PhysX являє собою додатковий движок, який дозволяє реалізувати обробку і моделювання безлічі фізичних явищ у вигляді тривимірних комп'ютерних моделей.


Що таке PhysX і для чого потрібна ця технологія?
Дуже часто їх застосування можна помітити в сучасних комп'ютерних іграх, що суттєво підвищує вимоги до графічних прискорювачів. Але це тільки одна сторона медалі. Якщо говорити про те, що таке PhysX в плані взаємодіє з інтерфейсом відеокарти програмного забезпечення, справді, схожість з драйвером можна знайти саме пряме, оскільки основне додаток (без комплекту розробника SDK) інсталюється і у вигляді дискретного драйвера.
Що таке PhysX і для чого потрібна ця технологія?
При цьому в самій програмі можна знайти і спеціальну панель управління з графічними характеристиками встановленого адаптера.

Основні напрями в моделюванні

Якщо ж розглядати, що таке PhysX в сенсі середовища моделювання фізичних явищ (не дарма ж її назва вимовляється як «физикс»), в ній можна виділити кілька основних напрямів, що стосуються максимально точного відтворення процесів взаємодії середовищ або якихось об'єктів між собою, знову ж при створенні комп'ютерних ігор.


Що таке PhysX і для чого потрібна ця технологія?
Зрозуміло ж, що в грі добитися реалістичного поведінки рідини шляхом написання програмного коду буває досить важко. Таким чином, в PhysX виділяють три основних напрямки, за якими і здійснюється моделювання:
 • рідини;
 • тканини;
 • тверді тіла.
 • При всьому цьому можна спостерігати і перехресна взаємодія вищепредставленних компонентів між собою, а не тільки поведінку якогось одного з них.

  Установка NVIDIA PhysX для Windows

  Тепер кілька слів про інсталяції цього програмного продукту на комп'ютери, що працюють під управлінням Windows, і трохи про те, наскільки необхідним є це додаток власникам графічних чіпів NVIDIA. Почнемо з останнього. Як виявляється, такий дискретний драйвер власникам відеокарт NVIDIA мати на своєму комп'ютері вельми бажано, хоча і необов'язково. Використання такого додаткового движка дозволить трохи розвантажити центральний процесор, який може відповідати за обробку текстур з використанням апаратного прискорення, і передати деякі функції графічного ядра. Зате програмістам, що встановлює це програмне забезпечення разом з комплектом для розробників SDK, воно може стати дуже серйозною підмогою при створенні комп'ютерних ігор з використанням безлічі шаблонів моделювання поведінки середовища або об'єкта для оптимізації процесу.
  Що таке PhysX і для чого потрібна ця технологія?
  Власне, установка дуже проста. Необхідно завантажити потрібні компоненти з офіційного сайту, після чого інтегрувати їх в систему, дотримуючись підказками вбудованого «Майстра».

  Можна використовувати PhysX для інших відеокарт?

  В інтернеті деякі користувачі і розробники стверджують, що цей програмний продукт можна використовувати виключно при роботі з відеокартами NVIDIA. Це не так. Ще в 2008 році хтось по імені Еран Рэдит на основі PhysX SDK зміг запустити і оптимізувати апаратну підтримку для графічних прискорювачів серії Radeon 3870 після чого йому було запропоновано вступити в команду розробників. За іншою інформацією, незважаючи на наявність відкритого вихідного коду і поширення цього ПО ліцензії GNU, начебто компанія NVIDIA неодноразово заявляла, що підтримка GPU (графічних процесорів) від ATI не входить в її плани і підтримки не матиме. Але і тут знайшлася лазівка. Справа в тому, що багатьом розробникам ігор для реалістичного моделювання ігрових процесів пропонується встановити спеціальний пакет APEX PhysX, який дозволяє дизайнерам і художникам виконувати необхідні дії за промальовуванні об'єктів без явного участі програмістів.

  Можливі проблеми з установкою, функціональністю і найпростіші методи усунення помилок

  Що ж стосується збоїв при установці, найчастіше вони чомусь виявляються при спробі інсталяції PhysX в Windows 7 (в основному з'являються збої з номерами 1714 і 1316), причому саме при повторній інсталяції. Достеменно не відомо, чому це відбувається, але деякі фахівці з'ясували, що здебільшого це пов'язано з некоректною первинної або повторної установкою драйверів NVIDIA (або при заміні відеокарт, але при наявності встановленого пакету PhysX), для яких навіть програми-оптимізатори не завжди видаляють відповідні записи в системному реєстрі. В цій ситуації доведеться видаляти всі бібліотеки драйверів цілком і повністю вручну.
  Що таке PhysX і для чого потрібна ця технологія?
  Іноді можна порекомендувати скористатися утилітою Driver Sweeper, виділити компонент PhysX (якщо перевстановити не виходить саме його), а потім виконати його аналіз. Всі знайдені об'єкти потрібно видалити, а потім почистити системний реєстр (знову ж таки самостійно, шляхом пошуку за назвою аплету – PhysX), після чого виконати повне перезавантаження комп'ютера. І ось тільки після всіх вищеописаних дій можна встановити пакет PhysX заново. Крім того, дуже може бути, що і сама версія PhysX не відповідає операційній системі або моделі графічного чіпа. На це теж треба звернути увагу.

  Популярі новини
  Загрузка...