Ноутбук працює від мережі. Причини неполадок і вирішення проблеми

337 0 Новини високих технологій

Ноутбук - це мобільний пристрій, тобто аналог стаціонарного комп'ютера, який розрахований на портативне використання. Але, як і багато переносні пристрої, він вимагає періодичної зарядки. Якщо ноутбук не працює від мережі або не зберігає заряд батареї, то це серйозна проблема.

Батарея ноутбука

Ноутбук працює від мережі. Причини неполадок і вирішення проблеми
Якщо ноутбук працює від мережі, але не заряджається, то варто проробити деякі маніпуляції. Проте однозначно безпечними їх вважати не можна, так що доведеться робити це на свій страх і ризик. Для початку варто витягти акумулятор з ноутбука і підключити до нього кабель живлення. Потім слід включити пристрій і дочекатися запуску операційної системи. Після цього можна вставляти батарею в ноутбук.


Блок живлення для ноутбука

Ноутбук працює від мережі. Причини неполадок і вирішення проблеми
Ноутбук не працює від мережі ще з однієї причини - несправність блоку живлення, який часто може підводити. При перепадах електроенергії його працездатність залишає бажати кращого. Справа в тому що завдання транзистора, який знаходиться всередині блока живлення, перетворювати змінні 220 вольт в постійні 12 вольт. Проте з цим важко справлятися, якщо напруга постійно скаче. У зв'язку з подібною ситуацією блок живлення може просто згоріти. Рішення такої проблеми дуже просте - заміна непрацездатного блоку живлення на аналогічний новий. Просто при покупці необхідно знати модель ноутбука і його роз'єм, тоді можна уникнути повернення.

Шнур від блоку живлення

Ноутбук працює від мережі. Причини неполадок і вирішення проблеми
Ще одна причина, чому ноутбук не працює від мережі - це прийшов в непридатність шнур блоку живлення. Перший випадок стосується з'єднання блоку живлення з шнуром, що входять в розетку, так як він піддається постійним перегинів і тертя. У тому випадку, коли зазнала поломки частина, долучається до блоку живлення, її можна полагодити самостійно. Для цього знадобляться кусачки і ізолента. Ушкоджене місце необхідно розрізати, а дроти піддати ізоляції. Потім уцілілі частини з'єднуються між собою.


Звичайно, цей спосіб назавжди зіпсує зовнішній вигляд пристрою, але дасть йому час ще трохи попрацювати, щоб дочекатися його повної заміни на новий. У другому випадку пошкодження кабелю живлення відбувається в місці, де підключається штекер в гніздо для зарядного пристрою ноутбука. Відбувається це через недбалу транспортування або постійного ворушіння кабелю в тому місці. Рішення повністю аналогічно першому випадку, але краще замінити кабель на новий.

Роз'єм для кабелю блоку живлення

Якщо ноутбук не працює від мережі, то причина може критися і в самому штекері для кабелю зарядки пристрою. Протягом деякого часу, коли ноутбук піддається постійній транспортуванні без належного підходу, штекер живлення може також пошкоджуватися. Перевірити гніздо зарядки на справність просто - якщо ноутбук відображає рівень заряду тільки коли штекер в гнізді знаходиться в певному положенні, то проблема точно в роз'ємі. Якщо у вас є достатньо досвіду в збірці/розбиранні ноутбуків, то можна спробувати самостійно замінити роз'єм. В іншому разі, щоб не пошкодити материнську плату, варто здати устаткування в ремонтний сервіс.

Неполадки з материнською платою

Якщо всі перераховані вище варіанти не допомогли визначити, чому ноутбук не працює від мережі, то проблема, швидше за все, в материнській платі. Правда, пересічний користувач не зможе точно визначити область поломки, так як це можуть бути і транзистори, конденсатори, і багато іншого. Самим оптимальним рішенням даного випадку буде звернення в сервісний центр, де досвідчений фахівець проведе діагностику і видасть вердикт.

Може ноутбук працювати від мережі без батареї

Ноутбук працює від мережі. Причини неполадок і вирішення проблеми
Бувають випадки поломки акумулятора ноутбука, що призводить до його повної ліквідації, тому виникає питання про те, чи варто використовувати ноутбук без батареї. Звичайно, ноутбук підлягає тривалої експлуатації у разі відсутності акумулятора, тільки якщо дотримуватися кілька умов:
 • По-перше, використовуваний блок живлення повинен бути фірмовим, тобто тим, який йшов в комплекті з ноутбуком.
 • По-друге, подається напруга не повинна скакати, для цього краще придбати спеціальний фільтр.
 • В-третіх, щоб бути повністю впевненим у тому, що напруга різко не зміниться, необхідно встановити безперебійне обладнання, що забезпечує стабільну подачу напруги.
 • Ці методи безперечно допоможуть використовувати ноутбук і далі, але тоді він втратить свій мобільний перевагу перед стаціонарним комп'ютером. Тому легко відразу зрозуміти, чи може працювати ноутбук від мережі без акумулятора.

  Поради по експлуатації

  Щоб уникнути всіх попередніх ситуацій, варто прислухатися до порад фахівців. І для початку необхідно відзначити, що постійне підключення до мережі веде до прискореної поломки батареї ноутбука, тому його рекомендується відключати відразу, як акумулятор повністю зарядився. Так як батареї літій-іонні, то їм постійно треба як розряджатися, так і заряджатися, тому робота поза мережі обов'язкове.

  Популярі новини
  Загрузка...