Як дізнатися пароль свого вайфая: легкі і прості способи, інструкція, рекомендації та поради

192 0 Новини високих технологій

Само собою зрозуміло, що людині деякі речі властиво забувати. Стосовно комп'ютерів це здебільшого відноситься до всіляких паролів, які можуть знадобитися для доступу до сервісів, включаючи інтернет-служби або навіть до самої операційної системи. Бездротове підключення на основі бездротових технологій – не виняток. Давайте з'ясуємо, як дізнатися пароль свого вайфая, якщо користувач з якихось причин його не записав спочатку чи дійсно просто забув.

Варіанти визначення пароля для бездротового підключення

Взагалі, способів простого перегляду забутого пароля на сьогоднішній день існує досить багато. Проте всі пропоновані нижче рішення умовно можна розділити на чотири основні категорії:


 • використання штатних засобів операційної системи;
 • перегляд налаштувань бездротового маршрутизатора;
 • перегляд паролів на інших підключених пристроях;
 • визначення вихідних комбінацій за допомогою стороннього програмного забезпечення.
 • Але деякі інструменти застосовуються лише в тих випадках, коли потрібно дізнатися власний пароль. Для підбору комбінацій до чужих підключень засоби Windows не годяться. В рівній мірі досить спірним можна назвати і те, що ви маєте доступ до сусідського або будь-якого іншого маршрутизатора, через який проводиться роздача Інтернету. Для цього необхідно застосовувати виключно вузькоспрямовані програми або займатися брутфорсом, що є далеко не самим кращим і простим варіантом дій.

  Як дізнатися пароль від вайфая в «Віндовс-10» і нижче: стандартна методика

  Але повернемося до визначення власної забутої комбінації, яка використовується для доступу до домашнього підключення. Відразу зверніть увагу, що навіть при першому підключенні з введенням пароля система його запам'ятовує автоматично, тому особливої потреби в його перегляду немає. А от у випадку передбачуваної надалі перевстановлення Windows, зміни моделі маршрутизатора або просто, коли ви хочете дати пароль своїм друзям, доведеться його якось знайти. Але як дізнатися пароль від вайфая в «Віндовс», не використовуючи для цього сторонні утиліти? Тут все досить просто. Щоб довго не переходити за непотрібним розділів, введіть в консолі Виконати команду ncpa.cpl.


  Як дізнатися пароль свого вайфая: легкі і прості способи, інструкція, рекомендації та поради
  У списку активних підключень виберіть потрібне, через меню ПКМ перейдіть до пункту «Стан», натисніть кнопку «Властивості безпроводової мережі», а в новому вікні на вкладці «Безпека» відзначте галочкою пункт показу вводяться для пароля знаків (може знадобитися права адміністратора). Після цього шукана комбінація відобразиться в звичайному вигляді, і її можна буде записати або зберегти, наприклад, в текстовий файл.

  Як дізнатися пароль від вайфай через маршрутизатор?

  Не менш простим є і перегляд параметрів, встановлених безпосередньо на роутері, оскільки шукана парольний комбінація спочатку створювалась саме там. Як дізнатися пароль від підключеного вайфая в цьому випадку? Теж просто! Через будь, наявний в операційній системі веб-браузер, увійдіть в інтерфейс роутера, використовуючи для цього дані, зазначені на етикетці із зворотного боку пристрою. Там буде представлений адреса (зазвичай 1621680.1 чи 1.1), а також логін і пароль (найчастіше для обох полів вводиться admin). Після цього в основному меню виберіть розділ бездротового режиму і перейдіть до пункту його захисту. Трохи праворуч у вікні перегорніть налаштування вниз.
  Як дізнатися пароль свого вайфая: легкі і прості способи, інструкція, рекомендації та поради
  У полі встановленого PSK-ключ і буде вказана шукана комбінація, що використовується для доступу до налаштованому підключення. Його залишиться тільки записати, але, при необхідності, можна змінити. Правда, в цьому випадку доведеться перебудовувати доступ на всіх підключених рані пристроях.

  Використання інших пристроїв, підключених до домашньої мережі

  Тепер давайте подивимося, як дізнатися пароль свого вайфая, якщо попередні методи вам здаються занадто складними або громіздкими. Припустимо, що в домашніх умовах ви підключаєтеся до бездротової мережі не тільки з комп'ютера або ноутбука, але і використовуєте мобільну техніку.
  Як дізнатися пароль свого вайфая: легкі і прості способи, інструкція, рекомендації та поради
  На Android-девайсах, наприклад, можна викликати меню налаштувань, попередньо підключившись до Мережі, перейти в режим модема, вибрати налаштування точки доступу, а потім правіше поля з паролем тапнути по значку очі. Також можна скористатися спеціальними файловими менеджерами начебто ES Explorer. Як дізнатися пароль свого вайфая? Ця процедура дещо складніше, але використовувати її теж можна.
  Як дізнатися пароль свого вайфая: легкі і прості способи, інструкція, рекомендації та поради
  Для початку отримаєте root-права, в корені внутрішнього накопичувача знайдіть каталог data, в ньому перейдіть до папки misc, потім зайдіть в директорію wifi і відкрийте за допомогою вбудованого текстового редактора файл wpa_supplicant.conf. У списку доступних зареєстрованих (визначених пристроєм) мереж виберіть свою і подивіться поточний ключ безпеки.

  Визначення пароля сторонніми утилітами

  Тепер кілька слів про те, як дізнатися пароль вайфая на своєму комп'ютері, використовуючи для цього сторонні програмні продукти. Найпростішим з усього того, що можна зустріти в Інтернеті, вважається портативна утиліта WirelessKeyView.
  Як дізнатися пароль свого вайфая: легкі і прості способи, інструкція, рекомендації та поради
  Щоб переглянути встановлену для підключення комбінацію, необхідно лише запустити виконуваний файл програми і вибрати зі списку свою мережу.

  Можна підібрати пароль до чужого підключення?

  Як дізнатися пароль свого вайфая розібралися. Тепер подивимося, що можна зробити для визначення чужих комбінацій. За великим рахунком, це можна зробити незважаючи навіть на встановлене шифрування або додаткові засоби захисту. Брутфорс полягає в тому, щоб підібрати комбінацію вручну, наприклад, знаючи схильність людини до використання паролів у вигляді власної дати народження, її варіацій або якихось простих сполучень на зразок «123456789» або qwerty. Однак це далеко не найкращий варіант, оскільки на обчислення шуканого пароля може піти досить багато часу. Для несанкціонованого злому паролів можна (але не потрібно) використовувати спеціальні програми.

  Як обчислити пароль для чужого підключення?

  Окремо буде сказано і про методи підбору чужих парольних комбінацій, однак варто розуміти, що цей матеріал наводиться виключно в ознайомлювальних цілях і не може служити поштовхом до неправомірним або антиморальным дій.

  Однією з таких утиліт можна назвати невелику програму під назвою Fern WiFi Cracker, в якій необхідно вибрати зі списку, виконати сканування, потім натиснути кнопку WiFi WPA, для обраної мережі встановити словник паролів з файлу, натиснути кнопку атаки і дочекатися завершення процесу підбору комбінації.
  Як дізнатися пароль свого вайфая: легкі і прості способи, інструкція, рекомендації та поради
  Коли процес буде завершений, внизу вікна і з'явиться заповітне поєднання.

  Короткі підсумки

  За великим рахунком, іноді буває доцільно використовувати і більш складні в освоєнні програми, призначені для зміни MAC-адреси власного комп'ютера. Однак зважаючи на те що вони дійсно підходять далеко не кожному користувачеві, їх розгляд не наводиться. Що ж стосується визначення власних паролів, найпростіше скористатися засобами системи (до того ж це актуально, якщо під рукою спеціальних утиліт немає). А ось з налаштуваннями маршрутизаторів краще експериментувати тільки в тому випадку, якщо вам початковий пароль потрібно змінити, оскільки при випадковому збереження будь-яких змін, потім підключитися до Мережі буде неможливо. Втім, у плані сторонніх програм необов'язково застосовувати тільки вищеописане додаток, оскільки подібних програм сьогодні можна знайти не те що багато, а дуже багато.

  Популярі новини
  Загрузка...