Як зменшити шум вентилятора в комп'ютері? Мастило для кулера. Як почистити комп'ютер від пилу

426 0 Новини високих технологій

Система охолодження вважається однією з основних частин комп'ютера, так як вона, підтримуючи робочу температуру в системі, забезпечує стабільне функціонування всіх комплектуючих частин. Іноді трапляється й так, що з часом кулер починає видавати шум. Далі можна дізнатися, як зменшити шум вентилятора.

Усунення шуму вентилятора на процесорі

Як зменшити шум вентилятора в комп'ютері? Мастило для кулера. Як почистити комп'ютер від пилу
Процесор - це мозкова частина комп'ютера, без якого ні одна система не буде функціонувати. Так як у нього немає власного джерела охолодження, воно монтується окремо. З часом кулер починає видавати шум під час роботи, а зараз буде представлений оптимальний варіант вирішення такої проблеми, як зменшити шум вентилятора в комп'ютері.


Щоб переконатися в тому, що шумить саме кулер процесора, потрібно під час холостого запуску відключити живлення системи охолодження процесору на 5-10 секунд. Цього часу буде досить, щоб переконатися в тому, що шумить вентилятор в комп'ютері саме від процесора. Перегрів самого процесора перевірити теж нескладно, так як для цього теж знадобиться відключити живлення кулера від материнської плати. Якщо через 10-15 секунд радіатор став значно гаряче, то обороти вентилятора скидати не варто. Впоратися з таким завданням, як зменшення шуму вентилятора в комп'ютері, допоможе звичайне шило. Потім потрібно взяти в руки штекер живлення, що підключається до материнської плати і розгорнути обличчям до себе контакти. Шилом необхідно злегка натиснути на центральний контакт і витягнути дріт червоного кольору. Після цього штекер відправляється назад в роз'єм живлення, а червоний провід залишається поки що без діла. Наступний крок в вирішення проблеми, як зменшити шум вентилятора в комп'ютері, - це підключення червоного дроти до вільного штекеру, що виходить від блоку живлення. Тут треба бути гранично уважним, так як підключається червоний провід виключно до контакту аналогічного кольору.


Принцип зменшення шуму від вентилятора

В цьому випадку враховується вольтаж, так як в распиновке зазначено, що червоний контакт несе в собі напругу в п'ять вольт. Відповідно, якщо знизити подається напруга до системи охолодження кулера, то його обороти значно зменшаться, що призведе до зниження вихідного шуму.

Усунення шуму вентилятора в блоці живлення

Як зменшити шум вентилятора в комп'ютері? Мастило для кулера. Як почистити комп'ютер від пилу
Тепер, коли відомо, як зменшити шум вентилятора в комп'ютері на процесорі, можна розібрати ситуацію з блоком живлення. Блок живлення підтримує працездатність усієї системи, подаючи електричний струм через кабелі живлення. Але, як і всім важливим частин системи, йому потрібно гідне охолодження. З цим добре справляються радіатори і кулер, але з часом кулер починає видавати шум, який може заважати або навіть дратувати. Спочатку варто розібратися, чому гуде вентилятор в комп'ютері в блоці живлення і як з цим розібратися. Якщо вентилятор в блоці живлення почав видавати тріск, значить, його необхідно розібрати і змастити. Мастило для кулера необхідна для того, щоб безшумно крутити лопаті вентилятора, охолоджуючи весь блок.

Практична частина

Після відключення блоку живлення від мережі необхідно зачекати 10-15 хвилин, щоб дати можливість конденсаторів повністю розрядитися. Кулер тримається на чотирьох болтах, які необхідно відкрутити. Далі потрібно відкріпити наклейку, яка знаходиться на лицьовій стороні кулера, так як її відсутність полегшить доступ до місця змащування. Під наклейкою є спеціальна заглушка, від якої теж необхідно позбутися. Під заглушкою знаходиться фіксатор крильчатки, який не дає бовтатися вентилятору по корпусу. Заглушка, яка виглядає як кільце, має невелику проріз поперек осі. Розсунувши проріз, можна витягнути кільце. Після всіх маніпуляцій можна витягувати крильчатку і чистити її від пилу. Іншу частину кулера треба змастити мастилом для кулера, яка називається МС-20. Змащувати потрібно вал вентилятора і втулку всередині кулера. Після цього можна починати збірку.

Як позбутися від пилу в системному блоці

Як зменшити шум вентилятора в комп'ютері? Мастило для кулера. Як почистити комп'ютер від пилу
Курний системний блок - це поганий знак, за яким послідує перегрів деяких комплектуючих частин комп'ютера і зниження їх працездатності. Отже, варто хоча б один раз у рік віддавати системний блок в комп'ютерний центр для чищення або ж робити це самостійно, заощадивши чималі кошти.

Розбір системного блоку

Як зменшити шум вентилятора в комп'ютері? Мастило для кулера. Як почистити комп'ютер від пилу
Для того, щоб зрозуміти, як почистити комп'ютер від пилу, необхідно підготувати робоче місце, на якому не повинно бути нічого зайвого. Можна розташувати поруч кілька коробочок, щоб складати туди болти і шурупи, а також інші дрібні деталі.
Інші приналежності теж необхідні, якщо потрібно почистити комп'ютер від пилу. У цей перелік входять: викрутки хрестові і плоскі, спиртові серветки, термопаста, шило. Далі комп'ютер відключається від мережі, а системний блок від всієї периферії. Після цього потрібно позбутися від бічних панелей, відкрутивши всі кріпильні болти, а після - скласти їх в окрему коробочку. Потім можна приступити до від'єднання всіх комплектуючих, які розташовані на материнській платі. Наступним кроком буде витирання пилу з запчастин сухою ганчіркою, яка не містить ворсу, оскільки його присутність може негативно позначитися на роботі комплектуючих. Воду використовувати не варто.

Чистка материнської плати

Як зменшити шум вентилятора в комп'ютері? Мастило для кулера. Як почистити комп'ютер від пилу
Після того, як материнська плата була від'єднана від корпусу, варто розглянути її на ступінь запиленості. Якщо пил скупчилася в місцях, куди пальцем не добратися, то варто скористатися ватою і шилом. Однак ворсинки від вати можуть залишатися на ніжках мікросхем, тому варто уважно стежити за своєю роботою. Далі потрібно протерти планки ОЗУ і зняти кулер до процесора. З кулера потрібно видалити суху термопасту і нанести нову. Для цих маніпуляцій добре підходять спиртові серветки. З процесора теж варто видалити стару пасту.

Чистка вентиляторів

Як зменшити шум вентилятора в комп'ютері? Мастило для кулера. Як почистити комп'ютер від пилу
Очищення вентиляторів охолодження в комп'ютері - це самий важливий етап, так як ці кулери відповідають за загальне охолодження всієї системи. Звичайні кулери охолодження в розбиранні не потребують, тому досить просто протерти їх вологою серветкою. Що стосується кулерів, які знаходяться на процесор і відеокарту, то тут варто їх розібрати, так як таке активне охолодження потребує більш ретельного догляду. Щоб розібрати відеокарту і кулер процесора, знадобиться викрутка відповідного розміру. Знімаючи кріплення з відеокарти, необхідно проявити акуратність, так як є шанс пошкодити друковану плату. Після цього потрібно протерти вентилятор і радіатор, а потім зібрати все назад. Кулер теж розібрати не складно, відкрутивши гвинти, можна протерти лопаті вентилятора, радіатор і зібрати все на місце.

Популярі новини
Загрузка...