Рейтинг навігаторів для "Андроїда": "Яндекс Навігатор", навігація Google Maps, "2ГІС", Waze

263 0 Новини високих технологій

Смартфон став невід'ємною частиною нашого життя. Він будить нас уранці, розважає, коли нудно, робить знімки важливих моментів і допомагає спілкуватися з рідними і близькими. Деякі опції телефонів використовують не кожен день, але часом вони помітно допомагають у несподіваних ситуаціях. Наприклад, ви приїхали в незнайоме місто по роботі чи навчанні, а може, просто побачити нові місця. І ось, щось пішло не так: ви сіли не в той трамвай, маршрутка відвезла вас в інший район. Ви стоїте посеред вулиці в чужому місті і не знаєте, як бути далі. Однозначно вам на допомогу прийде ваш смартфон. В цей раз вам треба буде знати рейтинг навігаторів для Android, щоб перед поїздкою встановити його собі на пристрій і в такі форс-мажорні ситуації скористатися ним.


Пристрій

Що таке GPS-навігатор? Ви, напевно, хоча б чули про це пристрої, а деякі, може, і використовували його в своїх цілях. Воно працює з сигналом глобальної системи позиціонування. Пристрій потрібно для того, щоб визначити своє місце розташування на Землі. Робиться це з допомогою даних про широті і довготі, а часом навіть висоті об'єкта. Мало хто знає, але є окремий пристрій GPS-навігатора. Воно схоже на будь-вимірювальне обладнання типу ватметра і т. д. Мікросхема захована в компактний корпус, а інформація відображається на екрані. Але більшість користувачів згадують свої мобільні пристрої, коли мова йде про рейтинг навігаторів для «Андроїда».

Навігатор в смартфоні

Подібна функція є практично у всіх сучасних смартфонах. Вона працює тільки при підключенні до інтернету і виконує функції однойменного обладнання. Перевага телефонної версії в тому, що такий апарат працює на основі карти світу, має безліч корисних і не дуже опцій, які можуть знадобитися в різних ситуаціях.


Рейтинг навігаторів для "Андроїда": "Яндекс Навігатор", навігація Google Maps, "2ГІС", Waze
Багато мобільні навігатори допомагають вивчити місцевість, знайти оптимальний маршрут, відшукати потрібні координати і дізнатися про пішохідних і автомобільних шляхах. Щоб скласти рейтинг навігаторів для «Андроїда», необхідно спробувати найпопулярніші варіанти додатків. Комусь може сподобатися один або інший варіант. Одні звертають увагу на інтерфейс, інші на швидкість і простоту використання. Тим не менш, найпопулярніші програми для смартфона є і найбільш скачиваемыми в Google Play.

Рейтинг

Звичайно, логічніше було б звернутися до опитування користувачів, які встановлювали собі на смартфон подібні програми. Вони-то якраз і допомогли б скласти об'єктивний рейтинг навігаторів для «Андроїда». Але найпростішим способом дізнатися, який же краще або хоча б популярний, — це подивитися Play Market на кількість установок тієї чи іншої програми.
 • «Карти: навігація і громадський транспорт» від Google займає перше місце в рейтингу, оскільки додаток було завантажено 1 мільярд раз.
 • Waze — соціальний навігатор від однойменного розробника. Програма була завантажена 100 мільйонів разів.
 • «Яндекс. Навігатор — пробки і навігація по GPS» від Yandex було встановлено 50 мільйонів разів, тому займає третє місце, але ділить його з ще однією програмою.
 • «2ГІС: довідник і навігатор» — програма від DoubleGIS LLC, яка ділить з «Яндекс» і Maps.Me 3-5 рядки рейтингу. Також була встановлена 50 мільйонів разів.
 • Maps.Me — оффлайн-карти компанії My.com B. V. Були встановлені 50 мільйонів разів.
 • «Навітел Навігатор GPS і Карти» розроблений компанією Navitel. Додаток встановлено 10 мільйонів разів.
 • HERE WeGo — оффлайн карти, розроблені компанією HERE Apps LLC. Програма так само, як і «Навітел», було завантажено 10 мільйонів разів.
 • «Карти та GPS Навігація — OsmAnd» від компанії OsmAnd. Програму завантажили 5 мільйонів разів.
 • «Сім доріг» — навігатор компанії Navikey. Користувачі завантажили його 1 мільйон разів.
 • Звичайно, в огляд навігаторів для Android могли б потрапити ще з десяток програм, але вищеописані програми — найпопулярніші і прості. Вони отримали багато відгуків і непоганий середній бал.

  «Карти: навігація і громадський транспорт»

  Це найпопулярніша програма зі списку, яка доводить це не тільки кількістю скачувань, а й відвідуваністю в 65 мільйонів разів в місяць. Навігатор створений на базі безкоштовного картографічного сервісу. Над технологіями GPS працювала компанія Google. Вперше сервіс з'явився в 2005 році.
  Рейтинг навігаторів для "Андроїда": "Яндекс Навігатор", навігація Google Maps, "2ГІС", Waze
  «Карти Google» доступні як на смартфоні, так і на комп'ютері. Насамперед, це сервіс, який має всі карти світу, відображає місце розташування користувача, його звичні маршрути, а також дає можливість використовувати голосовий навігатор. Програма включає карту і супутникові знімки планети Земля. Деякі регіони отримали аерофотознімки, які були зняті з висоти 250-500 метрів. Також сервіс пропонує карти Місяця і Марса. Навігація Google Maps для «Андроїда» дозволяє використовувати бізнес-довідник і карту автомобільних доріг, яка поширюється на окремі країни: США, Канаду, Ірландію, Великобританію і т. д.

  Функції «Карти Google»

  Як вже згадувалося раніше, завдяки сервісу можна шукати вулиці, об'єкти і райони свого міста або інших. Є можливість прокладати маршрут. Сервіс активує функцію геоданих на смартфоні, визначить розташування користувача, попросить вказати місце призначення і прокладе маршрут. Далі можна буде включити опцію навігатора, який буде супроводжувати вас всю дорогу голосовими повідомленнями. Тому такий варіант часто використовують в автомобілях. В Google Maps можна переглядати вулиці. Функція Google Street View допомагає вивчити місцевість, куди вам потрібно прийти. Наприклад, ви їдете у відрядження в інше місто, хочете зняти квартиру, але не знаєте район. Можна включити огляд вулиць і подивитися, що знаходиться поруч і які сюрпризи можуть чекати вас на місці. Хоча спочатку програма не була оффлайнової, в одній з версій додали можливість зберігати картку певного міста, щоб була можливість у будь-який момент відкрити її і знайти шлях. Але в цьому випадку не працюють геодані, а відповідно, доведеться орієнтуватися на вулиці та інші об'єкти навколо вас.

  Waze

  Другий за популярністю навігатор, який завантажили 100 мільйонів разів. Це безкоштовний додаток, що працює з навігацією, відстежує ситуацію на дорогах, допомагає прокласти маршрут, вивчає розташування радарів швидкості, а також збирає інформацію про дорожніх ситуаціях.
  Рейтинг навігаторів для "Андроїда": "Яндекс Навігатор", навігація Google Maps, "2ГІС", Waze
  Над картами програми працюють самі користувачі. Вона використовується з 2008 року. Заснували її Урі Левін, Ехуд Шабтай і Амір Шейнар з Ізраїлю. До кінця 2011 році компанії зібрала штат в 80 осіб. Але в 2013 додаток було куплено за 11 мільярд доларів корпорацією Google.

  Функції Waze

  Waze-навігатор для «Андроїда», який можна встановити з Google Play безкоштовно. У нього дуже зручний і зрозумілий інтерфейс. Дещо відрізняється від того, який запропонований в Google Maps. Часто додаток називають соціальним, і це не просто так. Справа в тому, що багато в чому воно працює завдяки іншим користувачам. Наприклад, якщо є якісь проблеми на дорозі, водій або пішохід повідомляють про це в програму, щоб інші не потрапили в неприємну ситуацію. Звичайно, це не означає, що одна людина може обдурити всіх користувачів Waze. Зазвичай сервіс збирає відомості декількох очевидців, а також самостійно перевіряє інформацію зі своєї бази. Навігатор для «Андроїд» Waze — програма, яка піклується про своїх користувачів. Якщо ви побудували маршрут, але телефон відключився або закрив програму, Waze збереже всі дані і після перезапуску ви будете бачити поточні дані про пересування.
  Є у Waze і недоліки. До них варто віднести відсутність регулярних оновлень, які б справлялися з багами і помилками. На жаль, програма може давати збій. Але такі випадки дуже рідкісні, тому плюси додатка і його робота змушують закрити очі на неполадки.

  «Яндекс. Навігатор — пробки і навігація по GPS»

  У рейтингу навігаторів 3-5 місце посіли відразу три додатки. Програма від «Яндекса» в цьому випадку є, мабуть, найбільш популярною завдяки її розробнику. Якщо враховувати те, що сервіс був викачаний 50 мільйонів разів, але використовують його переважно лише в Росії, то це доводить його відмінну роботу.
  Рейтинг навігаторів для "Андроїда": "Яндекс Навігатор", навігація Google Maps, "2ГІС", Waze
  До того як «Яндекс» був заблокований на Україні, багато водіїв також воліли використовувати цей сервіс, оскільки він дає точні дані і швидко працює. «Яндекс. Навігатор» для «Андроїда» вперше був випущений в 2012 році. Це навігаційне додаток доступний також на iOS і Windows Phone. Розробником є компанія «Яндекс». Встановити його можна з Google Play абсолютно безкоштовно. Особливість програми в тому, що воно займає небагато місця на смартфоні, виконує всі функції навігатора і працює без збоїв.

  Функції «Яндекс. Навігатор — пробки і навігація по GPS»

  «Яндекс. Навігатор» для «Андроїда» працює з урахуванням пробок і прокладанням маршрутка. Як і у випадку з Google Maps, тут можна використовувати голосові повідомлення, які будуть повідомляти не тільки про те, куди і коли повернути, а також про наявність пробок та інших проблем на дорозі. У додатку можна побачити всі дорожні пригоди, схеми будинків та інші об'єкти, переходячи при цьому в тривимірний або двовимірний режим. Якщо навігатор підключити в автомобілі, він буде вимірювати приблизну швидкість пересування і вказувати час, за який ви дістанетеся до точки призначення. В дорозі будуть відображені всі популярні об'єкти: кафе, магазини, кінотеатри, аптеки тощо Програму можна використовувати в онлайн або оффлайн-режимі, але в останньому випадку треба заздалегідь зберегти на смартфон карту свого міста або регіону, куди ви прямуєте. «Яндекс» намагається залучити користувачів до свого продукту, тому використовує багато цікавих «фішок». Наприклад, 31 серпня 2018 року в додаток додали голос Віри Брежнєвої, яка може виявитися вашою супутницею. Також є голоси Басти, Харламова, Уткіна, Машкова.

  «2ГІС: довідник і навігатор»

  Це ще один навігатор для «Андроїда» російською мовою. Він разом з «Яндекс. Навігатором» і Maps.Me ділить 3-5 рядки рейтингу, оскільки має 50 мільйонів скачувань Play Market. Встановити програму можна безкоштовно.
  Рейтинг навігаторів для "Андроїда": "Яндекс Навігатор", навігація Google Maps, "2ГІС", Waze
  Перевага сервісу в тому, що працює він майже 20 років, з 1999 року. Засновниками стали батько та син Олександр і Дмитро Сысоевы. У 2011 році стався ребрендинг проекту, після чого «Дубльгіс» перетворився в «2ГІС». Штаб-квартира розробників знаходиться в Новосибірську. При цьому має довідники для багатьох регіонів Росії, а також інших країн: Казахстану, України, Киргизії, Чехії і т. д. Сервіс користується популярністю, доказ тому — 40 мільйонів користувачів за місяць в липні 2018 року. Сервіс активний 350 містах, а його оціночна вартість — 211 мільйонів доларів.

  Функції «2ГІС: довідник і навігатор»

  «2ГІС» для «Андроїд» — непоганий навігатор, який справляється з усіма поставленими завданнями. Можна працювати з картографічним і довідковим контентом, використовувати інформацію про організації, пошуки проїзду на громадському і особистому транспорті. Додаток відображає пробки, допомагає виміряти відстань і час до пункту призначення.

  Maps.me

  На 3-5 місці також знаходиться це додаток, який завантажили 50 мільйонів разів. Раніше програма називалася MapsWithMe. Вона безкоштовна, і її можна встановити на смартфон з Google Play. Програма заснована на картах OpenStreetMap і цілком може використовуватися як туристичний GPS-навігатор для «Андроїда». Вперше була випущена в 2010 році, а в 2014-му обзавелася новим господарем — Mail.Ru Group.

  Функції Maps.me

  Після першого запуску програма завантажує карту міста або країни, де знаходиться користувач, а разом з нею основні об'єкти. Таким чином, навіть без інтернет-з'єднання можна використовувати навігатор.
  Рейтинг навігаторів для "Андроїда": "Яндекс Навігатор", навігація Google Maps, "2ГІС", Waze
  Додаток працює з GPS, допомагає налаштувати маршрут для різного виду транспорту. В ньому можна відшукати необхідний об'єкт, виводити і вносити дані. Навігатор має голосові повідомлення і дає інформацію про популярних закладах на місцевості.

  «Навітел Навігатор GPS і Карти»

  Всі вищеописані програми були безкоштовними, а ось цей варіант є платним. Він працює з супутниковою навігацією. Керує проектом АТ «Центр Навігаційних Технологій». Програма відома у країнах СНД, Європи, Азії, Латинської Америки. Розробник Navitel пропонує багато різноманітних безкоштовних сервісів, які працюють разом з картами. Наприклад, «Навітел. Події» дають можливість відзначити або побачити на карті свого міста різного роду події: аварії, дорожні роботи і т. п.

  Функції «Навітел Навігатор GPS і Карти»

  «Навітел» — GPS-карти для «Андроїда», тому програма справляється зі всіма популярними функціями, які вже були описані раніше. Дозволяє здійснювати пошук за адресами або об'єктів на карті, відображає поверховості будівель, збирає дані про маневри. У програмі можна побачити полосность доріг, розрахувати маршрут і налаштувати візуальні підказки. Установка додаткового інструменту допомагає використовувати радари, стаціонарні камери, повідомляти про поганому дорожньому покритті.

  HERE WeGo

  Ця програма — рекомендація Google Play. Навігатор непоганий, хоча раніше був власністю Nokia. Був розроблений в 2013 році і запропоновано в якості карт для моделей Nokia. Вже через рік відбувся реліз програми в Google Play, а після і в App Store.

  Функції HERE WeGo

  Якщо ви не знаєте, якою встановити навігатор на Android, можете придивитися до цього варіанту. Додаток має простий і зрозумілий інтерфейс. В ньому можна змінювати кут огляду. Є автопереключення денного та нічного режимів. Цікавим варіантом є вибір пункту, який можна зберегти в колекцію. Для цього потрібно вибрати пункт і натиснути на неї пальцем. На екрані з'являться пункти навколо, які можна вибирати і зберігати. Також можна прокласти таким чином маршрут і відправити дані в одну із соціальних мереж або месенджерів.
  Рейтинг навігаторів для "Андроїда": "Яндекс Навігатор", навігація Google Maps, "2ГІС", Waze
  Навігатор дозволяє використовувати кілька режимів, які вказують на пробки, громадський транспорт або вид із супутника. Трамваї від метро можна відрізнити за кольором. Клікаючи по будь-якому будинку, можна отримати інформацію про те, які організації там знаходяться, їх телефони та сайти.

  «Карти та GPS Навігація — OsmAnd»

  Оффлайн навігатор OsmAnd для «Андроїда» є програмним забезпеченням з відкритим вихідним кодом. Використовує він картки OpenStreetMap, а також безліч растрових карт. Вперше програма стала відома у 2010 році, а її автором став Autoshift.

  Функції OsmAnd

  Головна особливість програми — оффлайн-навігація. Але крім цього, програма також працює з інтернет-з'єднанням. Вона кешує дані з інтернету, що дозволяє переглядати і редагувати POI, записувати маршрут і змінювати існуючі збереження.
  Рейтинг навігаторів для "Андроїда": "Яндекс Навігатор", навігація Google Maps, "2ГІС", Waze
  Програма має голосові підказки на декількох мовах, автоматичне масштабування і обертання карти. Можна використовувати різні плагіни для морських пили лижних шляхів, паркувальних місць, створення аудіо - або відеонотаток.

  «Сім доріг»

  Замикає рейтинг навігаційних програм навігатор «Сім доріг». Розробником його стала красноярська фірма «Навикей». Вперше додаток з'явилося в 2012 році. Автори активно працюють над ним, регулярно випускаючи оновлення і покращуючи його. Програма справляється з ручним масштабуванням, має індикатори акумулятора і супутників. Можна зібрати дані про пробіг, вибрати декілька режимів роботи і здійснювати пошук об'єктів. На жаль, на даний момент знайти якийсь об'єкт можна лише за адресою або координатами. У програмі не працює голосовий введення або універсальний пошук в Google Maps. Проклавши маршрут, можна зберегти або завантажити новий, імітувати їзду по шляху або відобразити його цілком. Можна використовувати треки. Працюючи з маршрутками, можна використовувати режим легкового автомобіля. На сьогоднішній день немає можливості використовувати побудова пішохідного, вантажного або громадського маршруту.

  Популярі новини
  Загрузка...