Як прибрати шум в Adobe autdition: кілька простих методів

128 0 Новини високих технологій

Практично всі користувачі, що працюють з професійними і напівпрофесійним аудиоредакторами при записі вокалу (голосу) або «живого» інструменту в домашніх умовах, де для приміщень необхідна звукоізоляція не передбачена, стикаються з проблемою видалення сторонніх шумів, які можуть накладатися на записуваний матеріал. Далі буде розглянуто, як прибрати шум в Adobe autdition з використанням різних інструментів самої програми і з моделюванням різних ситуацій, в яких такі дії можуть знадобитися. Відразу варто зазначити, що розглянуте додаток береться виключно в якості прикладу, оскільки для аналогічних програм на зразок Cool Edit Pro, яка є попередницею програмного пакету Audition, або редакторів зразок Sound Forge і аналогічних, застосовуваних для редагування шумів, дії практично однакові. Різниця може полягати тільки в назвах вбудованих засобів.


Як прибрати шум в Adobe autdition: основна методика

В принципі, в самій програмі є мінімум п'ять інструментів для автоматичного або ручного шумозаглушення. Однак найбільш переважним засобом, який дозволяє прибрати шуми в Adobe Audition 3.0 а також в будь-яких інших модифікаціях (SC, CC і т. д.), більшість фахівців називає усунення перешкод на основі попередньо записаного їх зразка. Але передбачити абсолютно все не вийде, тому іноді можна скористатися і встановленими стандартними параметрами, застосування яких дозволяє позбутися від стандартних перешкод в електромережі або чогось подібного.

Як в Adobe autdition прибрати шум мікрофона або при записі партії «живого» інструмента автоматично?

Отже, для початку спробуємо скористатися найпростішим методом. Після того як матеріал буде записаний, поки його не піддали обробці додатковими плагінами, варто скористатися інструментом Adaptive Noise Reduction, який можна викликати в загальному розділі шумозаглушення з меню ефектів. Для виділеного фрагмента або для всього треку прибрати шум в Adobe autdition CC або будь-якої іншої версії програми можна за рахунок вибору шаблонів. Використання сильного придушення перешкод (Heavy) після попереднього аналізу видалить дуже сильні шуми, знижуючи при цьому і якість записаного матеріалу.


Як прибрати шум в Adobe autdition: кілька простих методів
В оптимальному варіанті краще скористатися шаблоном Light, хоча відредагувати встановлення потрібних параметрів можна і самостійно шляхом пересування повзунка настройки на потрібні позиції. Єдиним недоліком такого методу можна назвати те, що у реальному часі прослухати не вийде, а файл доведеться зберігати на жорсткий диск.

Шумозаглушення в ручному режимі на основі фрагмента перешкод

Тепер кілька слів про те, як Adobe autdition прибрати шум з використанням попереднього аналізатора перешкод. Для цього можна вибрати інструмент під назвою Noise Reduction (process).
Як прибрати шум в Adobe autdition: кілька простих методів
Спочатку потрібно натиснути кнопку «Capture Noise Print» з вибором поточного файлу (Select Entire File), після чого можете прослухати видаляються шуми (пункт Only Noise). Якщо вас щось не влаштовує, зніміть галочку і подредактіруйте параметри Noise Reduction і Reduce by. Збережіть відбиток (Ctrl + Shift + P) та видаліть перешкоди.
Примітка: якщо у вас є попередньо записаний фрагмент шуму, як відбитка можна завантажити і його. Якщо перед початком гри в треку і так був записаний шматок шуму, можна зробити його виділення, а потім здійснити редагування як раз на його основі.

Додаткові інструменти

Тепер давайте подивимося, як Adobe autdition прибрати шум, який можна віднести до стандартних наведенням. Наприклад, за допомогою інструменту Dhummer можна позбутися від гулу електромережі, вибравши шаблон, який відповідає частоті 50 Гц.
Як прибрати шум в Adobe autdition: кілька простих методів
Для видалення клацань, тріска або чогось подібного непогано підійдуть інструменти Auto Internet, DeClipper або DeClicker. Якщо до програми підключені додаткові плагіни, наприклад, форматів VST або RTAS, для очищення вокалу доцільно застосовувати ефект DeEsser. Крім того, серед таких плагінів можна зустріти і безліч додаткових «примочок» вузькоспрямованої дії, скажімо, для видалення шуму звукознімачів гітари, наведень на колонки при використанні занадто довгих шнурів, придушення всіляких проявів шумів при використанні ефектів Fuzz і Overdrive. Загалом, на кожен випадок можна знайти кілька універсальних рішень.
Як прибрати шум в Adobe autdition: кілька простих методів
Примітка: щоб спростити собі роботу через деяку складності описуваного програми, початківцям можна порекомендувати скористатися програмою Cool Edit Pro, на основі якої Audition, власне, і був створений (за великим рахунком, весь пакет просто змінив вивіску, та ще трохи поповнився набір інструментів для роботи з аудіо). Нарешті, не варто забувати про підключаються сторонніх плагінах. Серед них вибір потрібного інструменту набагато ширше.

Популярі новини
Загрузка...