Як поставити кулер на процесор: покрокова інструкція та поради майстра

271 0 Новини високих технологій

Найважливіші деталі системи, як правило, самі гарячі. Тому, щоб робота всієї системи не була під загрозою, необхідно подбати про охолодженні. У даній статті мова піде про те, як поставити кулер на процесор.

Варіанти охолодження

Процесор - це одна з найбільш сильногреющихся деталей системного блоку, і якщо його не охолоджувати, він згорить за лічені хвилини. Кулер для системного блоку ставиться прямо на нього. Охолодження буває різним, залежно від того, наскільки потужний процесор встановлений в систему. Є два види охолодження - це активний і пасивний.
Як поставити кулер на процесор: покрокова інструкція та поради майстра
Пасивне охолодження полягає в тому, що воно представлено у вигляді простого радіатора, що відводить тепло від процесора. Такий вид охолодження не вимагає багато енергії і коштує дешево, а також не видає такого шуму, як вентилятори.


Як поставити кулер на процесор: покрокова інструкція та поради майстра
Активний вид охолодження передбачає наявність вентилятора поруч з радіатором. Іноді в таких кулерах є маркування напрямку потоку повітря, яка дає можливість визначитися, в який бік поставити кулер на процесорі.

Склад системи охолодження

До складу системи охолодження входить два компоненти - це вентилятор і радіатор. Мідні або алюмінієві трубки відводять тепло від процесора, у напрямку до радіаторів, а радіатори охолоджуються вентилятором або вентиляторами. Шум від них, звичайно, є, але в межах допустимого.

Монтаж кулера на процесор AMD

Як поставити кулер на процесор: покрокова інструкція та поради майстра
Для початку необхідно повністю переконатися в тому, що процесор надійно закріплений в сокеті. Далі слід чистка процесора і радіатора на місці зіткнення, щоб контакт між ними не був нічим порушений. Для цих цілей ідеально підійде одноразова спиртова серветка, так як вона не містить ворс і забезпечує повну чистоту після себе.


Наступним кроком в тому, як поставити кулер на процесор AMD, буде нанесення термопасти. Ця процедура необхідна, так як термопаста забезпечує повне зіткнення процесора з радіатором, що значно покращує відведення тепла. Густо наносити пасту не потрібно, достатньо розмазати її до такої міри, щоб було видно обриси маркування на процесорі. Виробники, які роблять охолодження для процесорів AMD, намагаються дотримуватися одного стандарту, в якому використовується проста засувка для закріплення кулера на процесорі. Після того як кулер був зафіксований, потрібно підключити живлення до материнської плати.

Монтаж кулера на процесор Intel

Як поставити кулер на процесор: покрокова інструкція та поради майстра
Спочатку варто розглянути варіанти охолодження перед тим, як поставити кулер на процесор Intel. Монтується кулер тільки на материнську плату, що знаходиться в горизонтальному положенні. Також не варто забувати про підсилюючу пластину, яка є в комплекті. У комплекті з деякими процесорами вже є кулер, який називається боксовим. Кулер такого виду не вимагає особливих знань по установці. Потрібно знайти отвору на материнській платі, вибрати відповідне положення і вставити в роз'єм штирі. Після установки в кожен штир повинен з'явитися характерний звук закріплення. Останньою дією підключення кулера до материнської плати.
В сучасних просунутих системах стоять не менш просунуті процесори. Такі процесори вимагають якісної системи охолодження, і далі буде інструкція про те, як поставити кулер на процесор. На цей раз представлений варіант установки баштового кулера.
Як поставити кулер на процесор: покрокова інструкція та поради майстра
Для початку варто розпакувати і зібрати кулер згідно керівництву. Іноді система охолодження продається вже в зібраному вигляді, тоді цей крок відпадає. На встановлений процесор необхідно нанести невелику кількість термопасти. Розмазувати її необов'язково, так як паста рівномірно розподілиться, коли буде встановлений кулер. Щоб закріпити основу на материнській платі, краще дивитися в керівництво, так як різні моделі можуть кріпитися по-різному. Як і в багатьох моделях кулерів, на вентиляторах повинно бути зображення, яке вказує напрямок лопатей. Ці маркери допоможуть визначитися, в який бік поставити кулер на процесорі, щоб потік повітря був спрямований на задню стінку корпусу.

Демонтаж системи охолодження

Як поставити кулер на процесор: покрокова інструкція та поради майстра
Після того як були представлені варіанти того, як правильно поставити кулер на процесор різних виробників, можна розібратися в тому, як його зняти. Насамперед варто відключити живлення кулера, а після цього відкрутити викруткою болти. У разі якщо вентилятор закріплений за допомогою засувок, то можна просто витягти вентилятор, відсуваючи закріплює частина. У разі якщо кулер погано піддається демонтажу, це означає, що термопаста всередині присохла. Щоб цього позбутися, необхідно трохи розігріти проблемне місце. В цьому випадку добре справляється звичайний фен.

Помилки і поради

Перш ніж розбиратися в тому, як поставити кулер на процесор, потрібно його вибрати. Багато користувачів, недосвідчені в частині комп'ютерних запчастин, допускають безліч помилок, які будуть представлені далі. Перше, що слід з'ясувати перед покупкою нової системи охолодження, - це сокет, який підтримує процесор. Справа в тому, що радіатор повинен щільно і точно прилягати до процесора, інакше охолодження не буде настільки ефективним. Далі варто розібратися з споживаної енергією, так як чим більше йде енергоспоживання у процесора, тим потужніше буде потрібно кулер. Не варто економити, коли справа стосується охолодження, так як від цього залежить термін експлуатації не тільки процесора, але і всієї системи. Комісійні магазини і покупки "з рук" ніхто не відміняв, тому перед придбанням кулера, що був у використанні, варто протестувати на місці і перевірити комплектацію. При установці баштового кулера не варто забувати про підсилюючу пластину, що закріплюється на звороті материнської плати. Вона потрібна для стабільної роботи кулера. Як було згадано раніше, термопаста - річ хороша, але переборщувати з нею не варто, так як це негативно позначиться на продуктивності процесора. Але і недолік може привести до перегріву. Перед покупкою варто також оглянути роз'єм для живлення процесорного кулера. Вони бувають розраховані на три і чотири контакту. Кулери з 3 контактами постійно працюють в режимі максимальних обертів вентиляторів. У кулерів з 4 контактами такої проблеми немає, так як додатковий контакт дає можливість регулювати оберти вентилятора.

Популярі новини
Загрузка...