Налаштування Foobar2000 на максимальну якість

93 0 Новини високих технологій

Серед музичних програвачів сучасності Foobar2000 займає, мабуть, одне з найбільш значущих місць. Деякі користувачі, які не до кінця розібралися з його можливостями, помилково стверджують, що Foobar2000 – хороший аудіоплеєр з зрозумілим інтерфейсом. Але сказати, що він просто хороший, – значить не сказати нічого. Справа в тому, що в ньому закладено стільки найрізноманітніших і часом досить несподіваних програмних рішень, що іноді просто диву даєшся, як розробникам вдалося поєднати все в одному пакеті. У матеріалі, представленому нижче спробуємо розглянути, яким чином відбувається налаштування Foobar2000 на максимальну якість звучання з використанням абсолютно всіх основних і прихованих можливостей, які, правда, можна реалізувати виключно за рахунок установки додаткових компонентів, найголовніші з яких далі і будуть представлені. Але про все по порядку.


Випускаються модифікації

Судячи з усього, розробники цього програвача підійшли до його створення досить грунтовно. Не дивно, що на офіційному сайті, де це програмне забезпечення доступне для завантаження абсолютно безкоштовно, можна знайти останню версію плеєра для Windows-систем, Foobar2000 для Mac і мобільних платформ.
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Для закачування потрібно вибрати лише потрібну посилання і натиснути на неї. Але тут треба звернути увагу на те, що для тих же Windows-систем завантажити інсталяційний дистрибутив можна безпосередньо з лінком на ресурсі або отримати додаток з «Магазину». Для старту завантаження для «яблучних» мобільних ОС потрібно буде перейти по посиланню переадресації на відповідні сховища. На жаль, Foobar2000 для Linux на сайті не представлений, проте установку можна запустити, скажімо, на платформі Ubuntu з Wine за умови конфігурування системи, як модифікації Windows XP. Але оскільки Windows-системи у нас вважаються найпоширенішими, розглядати всі основні аспекти, пов'язані з установкою і налаштуванням плеєра, будемо виключно для них.


Основні можливості плюси і мінуси музичного комбайна

Що ж стосується можливостей, то все описати в одній статті просто нереально. Принаймні, можна обмежитися лише тим, що основним напрямком у використанні цього музичного плеєра є відтворення високоякісного нестисненого аудіо lossless-формати, хоча сам програвач сприймає практично всі відомі аудіо формати без необхідності установки додаткових кодеків (вони потрібні для розширення функціоналу програвача і отримання максимально чистого звуку, про що буде сказано трохи пізніше). Безперечними плюсами музичного плеєра Foobar2000 крім підтримки максимальної кількості аудіоформатів, можна назвати гнучкість налаштувань, можливість підключення додаткових програмних модулів у вигляді DSP-ефектів і «залізних» пристроїв для відтворення, підтримка інтегрування додаткових аудіодрайвер, кодеків і декодерів і багато іншого. До мінусів можна віднести хіба що відсутність попередньо встановлених налаштувань вбудованих ефектів, а також повну відсутність україномовного інтерфейсу.

Встановлення основної програми

Нарешті, ви визначилися з вибором платформи і завантажили інсталяційний дистрибутив, який на сьогоднішній день доступний у вигляді версії 1.4. Поки інсталяцію додаткових компонентів не розглядаємо, а беремо до уваги виключно установку основної програми. Виходячи з опису системних вимог, представлених на офіційному ресурсі, програвач запросто може працювати навіть на застарілих процесорах i686 та у відносно застарілих операційних системах сімейства Windows. В сьомий модифікації і вище, як правило, установник запускається від імені адміністратора (за умови, що обліковий запис суперадміністратора не відключена самим користувачем), після чого потрібно погодитися з довірчим ставленням до додатка з боку служби контролю UAC, а потім слідувати підказкам відповідного «Майстра». Тут нічого складного немає.
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
При бажанні на одному з етапів можна вибрати або повну, або портативну установку. При виборі повної інсталяції змінювати встановлюються за замовчуванням компоненти не потрібно.

Перший запуск і попередні швидкі налаштування

Отже, програма встановлена. Тепер – саме час познайомитися з інтерфейсом програвача і виконати в плеєрі Foobar2000 налаштування звуку виходячи з тих можливостей, які представлені в основному програмному пакеті. Після запуску додатка, наприклад, через створений на Робочому столі ярлик вікно швидкого налаштування параметрів буде видано автоматично.
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Тут можна вибрати кольори оформлення, розподіл і сортування треків по плейлістам, встановити додаткові інформаційні блоки і т. д. Всі елементи інтерфейсу змінюються автоматично при натисканні на відповідний пункт опцій. Після цього можете відкрити трек, кілька файлів або папок для додавання їх в програвач. Зверніть увагу, що, навіть якщо у вибраному каталозі присутні відеоролики, їх аудіодоріжки теж відтворити буде можна. Основні параметри можна переглянути через файлове меню, вибравши відповідний пункт (Preferences).
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Спочатку «заводська» налаштування Foobar2000 така, що, загалом-то, змінювати виставлені параметри не потрібно. У кращому випадку можна експериментувати з еквалайзером, який знаходиться в розділі DSP-ефектів, представленому в меню вигляд (View).

Установка додаткових драйверів ASIO

Тепер перейдемо до встановлення деяких додаткових компонентів, за рахунок яких можна підвищити якість звучання. Для відтворення власники комп'ютерів і ноутбуків з потужними звуковими картами (у тому числі і зовнішнього типу) можуть скористатися установкою спеціальних драйверів ASIO, що первинні звукові драйвери системи перевершують за всіма параметрами. По всій видимості, музикантам, що працюють з віртуальними студіями і секвенсорами, немає потреби пояснювати, що це таке, оскільки саме ASIO-драйверів потрібні для отримання максимально чистого звуку у багатьох таких програмах. Для налаштування Foobar2000 (в Windows 7 наприклад), таке програмне забезпечення теж передбачено. Завантажити його можна на офіційному ресурсі. Для підключення завантажений драйвер файл foo_out_asio потрібно помістити в каталог Components в основний директорії установки плеєра, після чого запустити його і погодитися з додаванням компонента.

Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Після цього необхідно активувати скопійований елемент, натиснувши кнопки Застосувати і ГАРАЗД. Після рестарту плеєра можна вибрати бажаний драйвер з його розрядністю.
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
В налаштуваннях ASIO краще всього встановити для буфера максимальне значення (2048 семплів).
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Примітка: при виборі відтворення через ASIO безпосередньо в розділі Output величину буфера можна збільшити до 30000 ms.

Інсталяція додаткового стримера

Оскільки драйверів ASIO деякими інтегрованими саундкартами не підтримуються (виняток складають звукові карти з підтримкою High Definition Audio), їх власники налаштування Foobar2000 на підвищену якість відтворення аудіо можуть провести за рахунок встановлення спеціального компонента Kernel Streaming Support, який також необхідно завантажити з офіційного сайту розробника у вигляді динамічної бібліотеки. Його, як і компонент ASIO, потрібно перемістити до вищевказаний каталог, після чого точно так само активувати в налаштуваннях виходу в самій програмі (Output), вибравши для відтворення компонент, назва якого починається з приставки KS.

Налаштування Foobar2000 для відтворення формату SACD

Для використання плагінів і цифро-аналогового перетворювача (ЦАП) плеєр можна налаштувати на відтворення покращеного формату SACD, який приходить на зміну звичайним CD-дисків. Спочатку необхідно підключити пристрій відтворення і встановити для нього відповідне програмне забезпечення, завантажене з ресурсу виробника обладнання. Далі потрібно інсталяція додаткового декодера для Super Audio CD, який, як вже зрозуміло, можна завантажити на сайті розробника програмного плеєра Foobar2000

Установка і настройка декодера

Після розпакування архіву, весь його вміст потрібно помістити в папку компонентів програвача, як це було показано на прикладі стримера.
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Після цього можна активувати додатковий DSP-процесор і декодер. При підтвердженні операцій програвач буде перезапущений.
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Потім встановлені компоненти з'являться в списку.

Інсталяція компонента ASIOProxy

Ще одна додаткова настройка Foobar2000 пов'язана з компонентом ASIOProxy, який призначений для відтворення DSD. Ця утиліта поставляється в комплекті з вищеописаним декодером, а дії її абсолютно ідентичні всього того, що було описано вище.
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Крім усього іншого, можна вручну встановити і спеціальний ASIO-транскодер, запустивши інсталятор з папки dsd_transcoder, яка знаходиться в директорії з кодеком. Після цього зазначений елемент з'явиться в списку драйверів для відтворення.

Зміна інтерфейсу програми

Що стосується зміни зовнішнього вигляду програвача, налаштування Foobar2000 передбачає деякі варіанти управління елементами інтерфейсу.
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Спочатку цю можливість потрібно активувати, як показано на зображенні вище, а потім можна використовувати меню ПКМ на вибраному елементі або інформаційному полі для зміни його виду, властивостей і т. д.

Повна настройка Foobar2000 за рахунок розширених можливостей сторонніх скінів

Однак, як показує практика, розкрити абсолютно всі вбудовані приховані можливості плеєра можна тільки за рахунок установки додаткових тем оформлення (скінів). Так, при виборі популярної оболонки Xchange Br3tt можна запросто відображати додаткові відомості про виконавців (біографію і фото), відображати тексти пісень і т. д.
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Після завантаження вмісту теми спочатку слід помістити вміст папки fonts_xchange в каталог шрифтів системи (WindowsFonts). Файли з папки components_exchange потрібно скопіювати або перемістити каталог з компонентами програвача, а потім скопіювати папку skins з завантаженої темою безпосередньо в основну директорію установки програвача.
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Для вибору скіна після рестарту програми з'явиться вікно, в якому потрібно зазначити пункт ColumnsUI і погодитися із зміною налаштувань.
Налаштування Foobar2000 на максимальну якість
Після цього в налаштуваннях дисплея необхідно імпортувати преференції для вибраного скіна у віконці FCL importing and exporting, вказавши шлях до файлу конфігурації каталогу xchange у скопійованій папці skins, а потім підтвердити операцію додавання всіх виділених елементів. І тільки після цього зовнішній вигляд плеєра зміниться до невпізнання, а також стануть доступними ті самі приховані можливості, про які було сказано вище.

Загальний підсумок

Як бачимо, назвати просто хорошим аудіоплеєром Foobar2000 неможливо навіть принципово. Цей програвач настільки незвичайний і цікавий, що може запросто переплюнути найвідоміші програмні програвачі разом узяті, і за якістю звучання, і гнучкості налаштувань, і за своїм нечуваним додатковим можливостям, які, якщо можна так висловитися, треба «розбудити». Правда, кілька засмучує відсутність російськомовного інтерфейсу і вбудованих ефектів або навіть відсутність підтримки відеоряду, але все це можна назвати дрібницями в порівнянні з найпотужнішими можливостями програвача, які розкриваються за рахунок установки додаткових компонентів. Ну а якість звучання найкраще оцінити самому, зробивши вищеописані параметри. Воно, як уже зрозуміло, вище всяких похвал, оскільки мало який плеєр сучасності може похвалитися такими високими параметрами, та ще й за умови можливості роботи з новими форматами CD та аудіо, а також в плані підключення до додатка зовнішніх «залізних» пристроїв. Що ж стосується плеєра Foobar2000 для мобільних пристроїв, налаштувань в ньому не так багато, як в стаціонарної версії, однак у будь-якому випадку якість звуку на порядок вище, ніж у всіх тих програвачів, які пропонуються для установки на мобільні платформи.

Популярі новини
Загрузка...