Програми для запису завантажувальної флешки: огляд, опис та відгуки

133 0 Новини високих технологій

Якщо раніше для завантаження безпосередньо перед стартом операційної системи застосовувалися спочатку дискети, а потім і оптичні диски, то зараз все більшою популярністю користуються всілякі USB-пристрої у вигляді звичайних флешок і знімних карт пам'яті. Пов'язано це з тим, що такі пристрої менше схильні до фізичного впливу і мають значно великі об'єми пам'яті. Однак далеко не завжди можна просто скопіювати файли на флешку, щоб з неї можна було стартувати. Її потрібно зробити завантажувальним. Яку програму для запису завантажувальної флешки Windows використати найкраще, для чого це може знадобитися і як, власне, записати на носій необхідну інформацію, читайте далі.

Для чого може знадобитися завантажувальна флешка?

Для початку давайте розберемося, для чого взагалі потрібно створювати завантажувальні носії. Деякі необізнані користувачі помилково вважають, що справа обмежується установкою операційної системи.


Програми для запису завантажувальної флешки: огляд, опис та відгуки
В крайньому випадку – використанням засобів відновлення з або без застосування інструментарію інсталяційного дистрибутива, який є у будь останньої модифікації Windows. Така думка є помилковою. Досить часто, крім дій, пов'язаних саме з ОС, програми для завантажувальної флешки в «Віндовс» успішно застосовуються і для створення мультизагрузочних носіїв, на яких може бути і декілька операційних систем, і сторонніх утиліт, необхідних, наприклад, для роботи з розділами жорсткого диска. Також можна зустріти запис на носій вузьконаправлених програм. Особливою популярністю користуються програми для перевірки вінчестера на помилки з виправленням збоїв у записаній утиліті, а не в операційній системі, яка через таких проблем може не стартувати з жорсткого диска взагалі. Яскравий приклад тому – найпотужніша програма HDD Victoria. Не рідкістю можна назвати і всілякі антивірусні утиліти начебто Kaspersky Rescue Disk, які дійсно здатні виявляти віруси ще до того, як стартує Windows, оскільки досить часто в працюючій системі нейтралізувати деякі загрози не представляється можливим.


Деякі нюанси використання завантажувальних носіїв

З використовуваними флешками і висунутих до них вимог теж не все так просто. Тут першорядне значення має обсяг пам'яті, яка використовується файлова система. Так, наприклад, якщо мова йде про використання програми для запису завантажувальної флешки Windows XP, «Вісти» або «сімки», чотирьох гігабайт буде цілком достатньо. А ось для останніх модифікацій (восьмою і десятою) потрібно не менше восьми. Ще одна умова – файлова система. Для більш ранніх версій використовується FAT32 а для нових – NTFS. Пов'язано це з тим, що застарілі комп'ютери і ноутбуки, обладнані первинними системами введення/виведення BIOS, при старті NTFS не розпізнають. В свою чергу, новітні системи UEFI не завжди коректно працюють з FAT32.

Порядок завантаження після використання програми для завантажувальної флешки

Що ж стосується порядку завантаження, по всій видимості, практично всі користувачі знають про те, що пристрій флешку необхідно виставити першою в черзі завантаження, використовуючи параметри первинних систем (BIOS/UEFI). Але іноді можна зустріти ситуацію, коли носії не визначаються. Чому? Так тільки тому, що флешка повинна бути підключена до відповідного порту USB ще до включення комп'ютера і входу в налаштування BIOS. Крім того, якщо на флешці є два завантажувача (один у вигляді MBR, а другий EFI), в первинній системі може відображатись два пристрої, а вибирати з них першим треба саме те, яке відповідає первинній системі вводу/виводу.
Програми для запису завантажувальної флешки: огляд, опис та відгуки
Встановлення першого стартового пристрою можна зробити в розділі завантаження, назва якого зазвичай відповідає чогось на зразок Boot Priority, Boot Sequence і т. д.

Кращі програми для запису завантажувальної флешки Windows

Тепер перейдемо безпосередньо до найбільш популярних додатків, за допомогою яких і можна створити завантажувальний носій. Таких утиліт сьогодні можна знайти досить багато, проте, на думку більшості фахівців, найбільш цікавими і простими є такі:
 • UltraISO.
 • Daemon Tools.
 • Windows 7 USB/DVD Download Tool.
 • Rufus.
 • WinSetupFromUSB.
 • WinNTSetup3.
 • Такі програми для запису завантажувальної флешки хороші тим, що практично повністю автоматизовані щодо вибору файлової системи носія форматування і створення самих завантажувачів. Користувачеві в більшості випадків необхідно просто вказати місце розташування збережених на жорсткому диску файлу образу і підтвердити виконання операції запису. Таким чином, стає зрозуміло, що будь-яка програма для запису завантажувальної флешки Windows 10 потрібний тип обраній файлової системи, в залежності від використовуваного завантажувача, тип якого можна встановити самостійно або залишити на розсуд самого додатка, обере самостійно.

  UltraISO

  Перед нами одна з найпопулярніших і відомих програм сьогодення, що дозволяє створити завантажувальний носій будь-якого типу буквально протягом декількох хвилин. Трохи відволікаючись від теми, слід зазначити, що активувати цей додаток при постійному запиті зовсім необов'язково, а можна постійно погоджуватися з використанням пробної версії. На працездатності програми це не впливає жодним чином. Дії користувача у цій програмі для запису завантажувальної флешки або будь-якого іншого носія гранично прості.
  Програми для запису завантажувальної флешки: огляд, опис та відгуки
  З меню самозавантаження просто вибирається пункт запису образу диска, вказується розташування файла, сам носій, і натискається кнопка запису. У процесі переносу інформації на носій потрібно буде підтвердити форматування, що для всіх без винятку утиліт цього рангу і коректного використання самих завантажувальних пристроїв є обов'язковою умовою. Примітка: зверніть увагу, що практично всі програми для завантажувальної флешки образ з вінчестера зазвичай записують в режимі USB-HDD+, який встановлюється за замовчуванням. А от у випадку використання дистрибутивів Linux або при створенні мультизагрузочних пристроїв може знадобитися вказівку іншого методу з вибором завантажувача GRUB. Крім того, зовсім необов'язково використовувати образ саме у форматі ISO, який вважається найпоширенішим. Програми в більшості своїй абсолютно елементарно розпізнають і інші формати.

  Daemon Tools Ultra

  Дана утиліта багато в чому дуже схожа на попередню програму і в деякому сенсі складає йому пряму конкуренцію. У цій програмі для запису завантажувальної флешки (і не тільки) дії так само прості.
  Програми для запису завантажувальної флешки: огляд, опис та відгуки
  В ній вибирається записуваний образ, причому, якщо йдеться про операційну систему, її тип теж можна вказати. Потім слід вибрати свій пристрій, тип файлової системи і призначити мітку томи. Перевагою цієї утиліти вважається можливість примусової перезапису завантажувача MBR, а основним недоліком абсолютно всі експерти і користувачі називають те, що програма є умовно-безкоштовною, і вільно користуватися цією програмою можна тільки протягом двадцяти днів пробного періоду.

  Windows 7 USB/DVD Download Tool

  Тепер кілька слів ще про одну програму для запису завантажувальної флешки з ISO-образу. Незважаючи на свою назву, явно відноситься до сьомої модифікації Windows, її можна застосовувати і для створення завантажувальних носіїв будь-яких інших систем або перевірочних носіїв.
  Програми для запису завантажувальної флешки: огляд, опис та відгуки
  Вона виглядає ще простіше, ніж попередні програми, а користувачеві потрібно пройти всього чотири основних підготовчих етапи. До речі, незважаючи на те, що це начебто самостійний додаток, воно використовує ті ж алгоритми, які закладені у самих операційних системах Windows, відповідні застосування. Інструментів DISKPART і BOTSECT /nt60 з розпакуванням образу на знімний носій і по суті являє собою якусь подобу проміжного графічного інтерфейсу для візуалізації та спрощення роботи з командним рядком.

  Rufus

  Цю програму для запису завантажувальної флешки Windows 7 будь-якою іншою системою або сторонніми інструментами, поза всяких сумнівів, можна віднести до найбільш простим утилітам цього класу (та відгуки користувачів це підтверджують повною мірою). І більшість фахівців починаючим користувачам, які не розбираються в процесах створення завантажувальних носіїв, рекомендують використовувати саме її. Утиліта випускається у вигляді стаціонарної та портативною версією.
  Програми для запису завантажувальної флешки: огляд, опис та відгуки
  Налаштування, виставлені за замовчуванням, зазвичай змінювати не потрібно. Увагу слід звернути тільки на виставлення потрібного типу завантажувача, якщо інсталювати операційну систему передбачається на жорсткі диски GPT, для роботи яких в обов'язковому порядку вимагається первинна система UEFI, а не BIOS.

  WinSetupFromUSB

  Дана програма для запису завантажувальної флешки, на думку багатьох експертів, є однією з найкращих, хоча і далеко не такий простий, як це може здатися на перший погляд. Дійсно, в інтерфейсі начебто нічого складного немає, всі дії практично повністю схожі на всі вищеописані операції.
  Програми для запису завантажувальної флешки: огляд, опис та відгуки
  Однак якщо подивитися на головне вікно програми, можна зрозуміти, що користувачеві доведеться робити самостійний вибір, наприклад, при вказівці образу (для кожної конкретної системи він повинен вибиратися у відповідному полі), типу файлової системи і завантажувача. Незаперечною перевагою даної програми можна назвати те, що вона з легкістю створює саме мультизагрузочные дистрибутиви, а при старті зі знімного носія користувач сам може вибрати, яку саме операційну систему йому необхідно встановити (в цьому випадку первинне завантажувальний меню формується автоматично ще на стадії запису).

  WinNTSetup3

  А ось цю програму для запису завантажувальної флешки багато фахівці у своїх відгуках і коментарях називають верхом досконалості. Нічого дивного в цьому немає, оскільки додаток здатне неї тільки виконувати всі вищевказані операції, але і своєчасно сигналізує про неполадки з завантажувачем, використовуваних для запису пристроєм.
  Програми для запису завантажувальної флешки: огляд, опис та відгуки
  Крім усього іншого, цю утиліту можна використовувати і як досить потужний інструмент для створення віртуальних жорстких дисків формату VHD, для додавання на знімний носій необхідних для установки драйверів і навіть як твикер, що дозволяє відключати або активувати деякі функції самих операційних систем Windows, в середовищі яких вони використовуються.

  Додаткова утиліта Bootice

  Нарешті, це додаток програмою для запису завантажувальної флешки в повній мірі назвати не можна, проте в парі з утилітою WinNTSetup, яка може сигналізувати про можливі неполадки шляхом зміни кольорів трьох основних індикаторів, воно є найпотужнішим автоматизованим засобом виправлення помилок. Її використовувати теж просто.
  Програми для запису завантажувальної флешки: огляд, опис та відгуки
  Потрібно лише подивитися, з яким саме компонентом виникли проблеми в додатку WinNTSetup, а потім у утиліти Bootice після вибору того ж знімного пристрою, що і в основній програмі, потрібно просто натиснути відповідну кнопку виправлення та виставити бажаний параметр (хоча запропоновані програмою опції можна і не міняти).

  Спеціалізовані програми для вузьконаправлених програмних продуктів

  Що ж стосується інших додатків, що дозволяють створювати завантажувальні носії для вузьконаправлених програм, самим яскравим прикладом можна назвати запис на флешку володіє власним завантажувачем антивіруса Kaspersky Rescue Disk за допомогою утиліти під назвою KRD Maker, в якій необхідно просто вибрати знімний пристрій, вказати спосіб антивіруса і натиснути кнопку старту процесу перенесення файлів. Все інше буде зроблено автоматично. Для інших програмних продуктів багато розробники також пропонують власні універсальні рішення, а їх використання часто виглядає більш простим, ніж вищеописаних популярних програм для роботи з образами і флешками.

  Популярі новини
  Загрузка...