Як встановлювати моди на "Обливион": інструкція та рекомендації

222 0 Новини високих технологій

"Обливион" - це четверта частина серії ігор про "Стародавні Сувої", яка вийшла в 2007 році. Гра, незважаючи на свій вік, до досі популярна серед фанатів рольових ігор. Саме з цієї причини багато гравці шукають способи, як встановлювати моди на "Обливион". Далі будуть представлені описи модів і керівництва по їх установці.

Графічні моди на "Обливион: Золоте Видання"

Як встановлювати моди на "Обливион": інструкція та рекомендації
Модифікація A Tweaked ENB дозволяє гравцеві максимально зануритися в атмосферу гри. З цим модом можна насолоджуватися неповторною графікою, де яскраві кольори і грамотне освітлення видають справді якісну картинку. Наступний мод Character Overhaul 2 разюче змінює зовнішність головних рас. У даній модифікації творці вирішили піддати змінам особи всіх персонажів, наближаючи їх до дійсності. До того ж, є вікові відмінності, які відразу впадають в очі, і по мірі старіння, у персонажів не тільки зморшки з'являються, але і шрами.


Багато раси стали більше схожі на своїх побратимів з "Скайріма", тобто, отримали унікальні риси обличчя. Наприклад, у високих і лісових ельфів стало більше різких рис обличчя, особливі очі. Темні ельфи отримали сірий колір шкіри. Орки стали людянішими: їх ікла стали менше, а риси носа і рота більш м'якими. Ще один графічний мод називається Enhanced Water, який додає в гру реалістичні текстури води, роблячи її більш схожою на дійсність. У моді Enhanced Vegetation можна побачити, що вся рослинність стала зеленішою і гущі. До того ж, при перегляді пейзажу здалеку можна переконатися, що картинка буде такою ж приємною, так як в моді є контроль завантаження текстур.

Моди для геймплея

Як встановлювати моди на "Обливион": інструкція та рекомендації
Creature Diversity додає в гру нових монстрів і звірів, щоб урізноманітнити світ "Облівіона". Плюси даної модифікації в тому, що всі представники фауни повністю відповідають історії світу гри і вписуються в рамки геймплея.


Як встановлювати моди на "Обливион": інструкція та рекомендації
Ще один геймплейний мод - це Unnecessary Violence, який дозволяє гравцеві оволодіти новими прийомами атаки і парирування. Також з'явилася можливість битися зі зброєю в обох руках, кинути його на ворога. Розробники постаралися наблизити бойову систему до реальності, тому є рівні володіння тим чи іншим навиком. У разі якщо гравець захоче виконати складний прийом, але рівень його недостатньо високий, то є шанс упустити зброю, або, спіткнувшись, розпластатися на землі перед недругом.
Як встановлювати моди на "Обливион": інструкція та рекомендації
Vampire Hunting - цей мод дозволяє відчути себе справжнім мисливцем за вампірами. До складу модифікації входить більше двадцяти нових завдань, нова екіпіровка і більш сорока годин чистого геймплея.

Локальний мод

Як встановлювати моди на "Обливион": інструкція та рекомендації
The Lands - самий, мабуть, глобальний мод, яка зачіпає не тільки незалежних персонажів, але і локації в грі. В ігровому світі з'являється три величезних острова, в яких вирує життя у містах, печери чекають свого дослідника, а персонажі шукають, кому б дати завдання.

Сторонні моди

Мод "Альтернативний Старт" дозволяє почати свою подорож з каюти корабля, де гравцеві належить визначитися, ким його персонаж буде представлений в ігровому світі - простолюдином або дворянській особистістю. У відповідності з вибором буде змінюватися ставлення незалежних персонажів в грі.
Basic Primally needs - даний мод додає геймплею такі важливі складові, як відчуття голоду, втома. Ці параметри дають можливість наблизити свого персонажа до реальності і перейти в стан виживання. Всі ці переваги будуть доступні після того, як встановиться мод на "Обливион".

Способи встановлення модів

Як встановлювати моди на "Обливион" без програм? Перший спосіб, він же найпоширеніший - це своїми руками. Після скачування мода потрібно відкрити архів і перевірити, чи всі файли на місці. Після цього відкрити папку з грою і знайти папку Data. Вміст мода перемістити туди, підтверджуючи злиття папок. Другий спосіб, як встановити моди на "Обливион: Золоте видання", - це використання програми-менеджера модів.

Oblivion Mod Manager

Як встановлювати моди на "Обливион": інструкція та рекомендації
Дана програма дозволяє користуватися модами на "Обливион" з автоматичною установкою. Утиліта повністю англійською мовою, але проблем з її експлуатацією виникнути не повинно. Отже, після запуску програми можна побачити внизу кнопку Create - натискаємо. Після цього з'являється віконце, в якому необхідно натиснути кнопку Add folder і знайти в списку мод, який треба встановити. Далі, коли папка з модом знайдено, необхідно перевірити її вміст, інакше мод не запуститься. Наступний крок встановлює моди на "Обливион". З'являється кнопка Create omod - це підтвердження завантаження. Після того, як з'явилося повідомлення про успішну завантаженні, можна пошукати в списку основного віконця свій мод і двічі клацнути на ньому. Після цього мод активований.
У питанні: як встановити мод-менеджер для "Облівіона", проблем виникнути не повинно, так як програма встановлюється також, як і будь-який інший плагін.

Можливі нюанси

Якщо в списку модів на "Обливион: Золоте видання" є модифікації, позначені червоним квадратом, то це означає, що при активації може виникнути конфлікт з іншим модом. Зелений колір означає, що можна встановити даний мод і конфліктів при запуску не повинно бути. Синій колір вказує на те, що мод вже встановлений і готовий до запуску. Чорний колір означає, що користувач вже встановив схожу модифікацію, і він просто не запуститься.

Як позбутися від наслідків установки мода

Часто трапляється так, що після встановлення того, чи іншого мода гра підносить такі сюрпризи, як зміна кольору текстур, а іноді вони взагалі не прогружаются. Щоб цього не відбувалося, треба в мод-менеджері натиснути на кнопку Utilites, потім вибрати функцію Archive invalidation. Тут має з'явитися нове вікно, де за замовчуванням стоїть позначка навпроти значення BSA invalidation. Потрібно поміняти на значення BSA alteration і поставити галочки у всіх дев'яти віконцях. Після цього потрібно натиснути Update now. Всі ці маніпуляції робляться для того, щоб надалі уникнути наслідків від встановлення модів. Оновлювати архіви слід після кожного встановленого мода. Чим частіше оновлюються архіви, тим стабільніше буде вести себе гра.

Види модів

Найчастіше трапляється стандартна структура наповнення архіву, тобто папка мешей, текстур і файл ESP. Однак буває і складна запаковка, де є кілька папок і в кожній безліч файлів. Щоб зрозуміти, як правильно встановлювати моди на "Обливион: Золоте видання", потрібно уважно подивитися наявність папки omod data conversion. Якщо вона є, то потрібно запустити менеджер-модів. Починається все стандартно: кнопка Create, потім Add folder, але програма самостійно знаходить готовий файл omod. Двічі клацнувши по ньому, випаде віконце з підтвердженням. Після цього починається установка мода. Швидкість установки залежить тільки від того, наскільки масштабним він буде. Є і більш спрощений варіант для встановлення модів - це готовий файл з підтримкою Oblivion Mod Manager. Для його установки потрібно двічі клацнути по файлу і відкриється вікно BSA Browser. Залишиться тільки активувати мод і запустити гру. Після того, як встановлені моди на "Обливион", потрібно забезпечити їх нормальну роботу. Для оптимального функціонування модифікацій ідеальною програмою є OBSE Launcher. Справа в тому, що багато моди не використовують мову скриптів, який прописаний в оригінальній грі. Вони зазвичай піддають змінам ігровий світ новими завданнями, локаціями і іншим. Тому після установки будь-яких модифікацій, запускати гру потрібно тільки за допомогою програми OBSE Launcher. Наступна програма BOSS контролює порядок завантаження модів, оптимізуючи роботу гри по максимуму. Вона заощадить масу часу тим користувачам, які вручну виставляють порядок завантаження модифікацій. Бувають і такі випадки, коли моди конфліктують між собою за право завантажуватися першим, а ця утиліта вирішує подібні проблеми.

Популярі новини
Загрузка...