Культові особистості ігрової індустрії: Хідео Кодзіма

154 0 Новини високих технологій

Сьогодні ми поговоримо про культовому японському геймдизайнере і продюсера, який вважається справжнім "батьком-засновником" жанру "стелс" в ігровій індустрії. Звичайно ж, мова йде про Хідео Кодзиме. Ім'я Кодзимы в першу чергу асоціюється з популярної серії відеоігор Metal Gear. Крім цього, він також працював над двома квестами — Snatcher і Policenauts, і займався продюсуванням таких ігор, як Zone of the Enders, "Боктаи" і Castlevania. На даний момент маестро працює над своїм новим проектом під назвою Death Stranding, який повинен вийти в найближчому майбутньому. Фото Хідео Кодзимы можна побачити в статті.

Культові особистості ігрової індустрії: Хідео Кодзіма

Дитинство і юність

Народився майбутній геймдизайнер в Японії, в місті Токіо. Коли йому виповнилося 3 роки, сім'я Хідео вирішила змінити місце проживання і переїхала в західну частину країни. У 13 років хлопчик втратив свого батька.


Практично всі дитинство Хідео проводив у роз'їздах і самоті. Після Токіо, його сім'я спочатку жила в невеликому містечку Сирасаки, а потім поїхала до префектури Хего. Після уроків у школі Кодзіма був наданий сам собі, що відклало відбиток на його подальшого життя. За його словами, під час різноманітних поїздок та зупинок в готелях, перше, що йому хочеться зробити, зайшовши в номер, — увімкнути телевізор, щоб хоч якось притупити почуття самотності.

Творчі плани

До створення ігор Хідео Кодзіма мріяв про кар'єру художника. Його мрії часто стикалися з нерозумінням з боку близьких, так як жорсткі соціальні підвалини Японії передбачають отримання престижної і надійної роботи. Більш того, дядько Кодзимы також займався ілюструванням і при цьому завжди мав проблеми з грошима. З-за ранньої загибелі батька і нестабільного фінансового становища в родині, Хідео Кодзіма вирішив спробувати себе в чомусь іншому.


Культові особистості ігрової індустрії: Хідео Кодзіма
У підсумку він зайнявся написанням коротких оповідань, які потім відправляв на публікацію в різні японські журнали. На жаль, із-за того, що довжина всіх оповідань, відісланих Кодзіма, помітно перевищувала вимоги, його спроби так і не увінчалися успіхом. Трохи пізніше він приєднався до свого друга для зйомок фільмів.

Професійна діяльність

Офіційно кар'єра Кодзимы в гейминдустрии почалася в 1986 році, коли його прийняли на роботу в "Законами" (Konami). Його діяльність в компанії полягала в розробці дизайну для ігор, що виходили на MSX. Перший проект, до якого Хідео доклав свою руку в якості помічника режисера, отримав назву Penguin Adventure. Гра Lost World, розроблена ним особисто, була скасована керівництвом "Законами". Перша гра, якій вдалося отримати довгоочікуваний день релізу, називалася Metal Gear. Випускалася вона на MSX2 — комп'ютері, популярному на той момент в Японії і країнах Європи. Через якийсь час гри дав світло і американський ринок, зробивши спеціальний реліз для консолі NES. Унікальність Metal Gear полягала в тому, що геймплей представляв собою вмілу комбінацію "стелса" (stealth) і "екшену" (action) — новинку для індустрії того часу. Користувачеві давалася можливість пройти гру потай, уникаючи відкритих збройних сутичок.
У 1988 р. Кодзиму прийняли в ряди розробників пригодницького квесту Snatcher. Протагоніст гри — Гилиан Сід, житель величезного футуристичного мегаполісу Нео-Кобе, який намагається розкрити таємницю свого минулого. На релізі проект отримав чимало критики, проте все одно зумів домогтися успіху.
Культові особистості ігрової індустрії: Хідео Кодзіма
Через два роки після Snatcher вийшло продовження Metal Gear під назвою Solid Snake. Реліз гри торкнувся тільки японського ринку. Формула геймплея залишилася незмінною, а Кодзіма спробував зробити значний наголос на сюжетну складову проекту.

Популярність серії Metal Gear

Справжньою зіркою гейминдустрии Кодзиму охрестили після того, як MGS (Metal Gear Solid) з'явився на платформі PlayStation. MGS став першим проектом в серії, в якому була використана 3D графіка. Продовження не змусило себе довго чекати, і незабаром шанувальники отримали другу частину MG під назвою Sons of Liberty. Проект створювався спеціально для PS2 чиї технічні можливості дозволили додати реалізму в кінематографічні ролики, графіку і анімацію. Гра отримала змішані відгуки, в основному з-за того, що головний протагоніст серії, Солід Снейк, був замінений на нового героя по імені Райден. У 2004 р. "Законами" зайнялася розробкою ремейка першої частини Metal Gear, яка була перейменована в MGS: The Twin Snakes. Ремейк вийшов на платформі Nintendo Game Cube, а численні ролики були зрежисовані відомим азіатським режисером Рюхэем Китамурой.

Проекти під керівництвом Kojima Productions

Культові особистості ігрової індустрії: Хідео Кодзіма
Незабаром почалася робота над наступними частинами серії Metal Gear. В даний час налічується 5 номерних ігор і кілька відгалужень, серед яких особливо можна відзначити MGS: Peace Walker і uru: ages beyond myst. Останній сюжетний Metal Gear був випущений на ПК. Гра зазнала безліч дизайнерських змін і нововведень, але при цьому залишилася вірною своєму тактичного стелс-геймплею. The Phantom Pain удостоїлася високої похвали і позитивних оцінок з боку ігрового співтовариства. Яку гру створив Хідео Кодзіма після MG? Незабаром стало відомо про те, що Кодзіма почав працювати над абсолютно новим проектом — Silent Hills. Гра обіцяла бути дійсно амбітною й лякаючою, а багатогодинне демо викликало справжній фурор в індустрії. На жаль, проект був скасований, а Кодзіма покинув студію "Законами".

Прощання з Konami і робота в незалежній студії

Культові особистості ігрової індустрії: Хідео Кодзіма
Незважаючи на впливове ім'я і на те, яку культову гру створив Хідео Кодзіма, його не стали утримувати в лавах "Законами". Ходять чутки про можливий конфлікт і невигідною для компанії витраті засобів. У підсумку було прийнято рішення про те, що Кодзіма піде з "Законами", а Kojima Productions припинить своє існування. Буквально на наступний день після відходу Кодзіма заявив про відтворення колишньої студії. Тепер Kojima Productions стала незалежною організацією, працівники якої під керівництвом Кодзимы зайнялися створенням абсолютно нового проекту для PS4 — Death Stranding.

Популярі новини
Загрузка...