Чим відрізняється серверна оперативна пам'ять від звичайної? Ddr3 Server Memory

654 0 Новини високих технологій

Серверна оперативна пам'ять має свої особливі властивості, якими не володіє рядова планка ОЗУ. Багато користувачів намагалися використовувати серверну ОЗП для ігрових цілей, і чому у них це не вийшло, далі буде ясно.

Оперативна пам'ять DDR3 для звичайних комп'ютерів

На даний момент більшість користувачів використовують у своїх комп'ютерах оперативну пам'ять формату DDR3. Завдяки своїм частотам, вона здатна підтримувати роботу як з простими програмами і програмами, так і з ігровими завданнями.
Чим відрізняється серверна оперативна пам'ять від звичайної? Ddr3 Server Memory
Материнські плати, які працюють з планками пам'яті DDR3 мають на своїй платі не більше чотирьох слотів для оперативної пам'яті. Багато материнські плати підтримують двоканальний режим потоку, тобто використовуються планки в парі. Для поліпшення продуктивності комп'ютера можна додати більше планок, але їх загальна сума пам'яті не повинна перевищити позначку в 64 гігабайти.


Можна зустріти планки оперативної пам'яті у вигляді простої плати і у вигляді планки з захисним корпусом. Є істотна різниця між двома видами планок. Наприклад, проста планка без усіх доповнень не володіє належним охолодженням, тому не має розгінного потенціалу. Інша справа - це планки, захищені з усіх боків радіаторами. Робиться це для того, щоб при розгоні і підвищення таймінгу планка не піддавалася нагрівання, що позитивно позначається на продуктивності. Можливість розгону оперативної пам'яті ще залежить від можливостей материнської плати. Якщо в BIOS є профіль XMP, то частоти оперативної пам'яті легко піддадуться розгону від базових, до максимальних частот.

Оперативна пам'ять DDR3 для серверного обладнання

Під час створення сучасної серверної платформи знадобиться не тільки великий запас пам'яті для зберігання інформації, але і можливість відмовостійкості та ефективності всього обладнання. Щоб підвищити швидкість обробки даних, можна просто модернізувати серверну оперативну пам'ять, знижуючи при цьому матеріальні витрати на обладнання.


Чим відрізняється серверна оперативна пам'ять від звичайної? Ddr3 Server Memory
Є кілька видів оперативної пам'яті для серверів:
 • ОЗП, контролює парність.
 • Реєстрова оперативна пам'ять.
 • Оперативна пам'ять з низьким показником вольтажу.
 • LR DIMM - ОЗУ, яка здатна зберігати дані масштабних серверів.
 • Проте, між собою такі різновиди серверної оперативної пам'яті не сумісні. Критерії, за якими вибирають обладнання для створення сервера повинні відповідати трьом пунктам - це висока продуктивність, надійність і можливість придбання на ринку. Що стосується матеріальних витрат на утримання серверного обладнання, то потрібно врахувати загальний розмір пам'яті ОЗП, адже, чим більше енергії вона споживає, тим дорожче обходиться утримання сервера.
  Чим відрізняється серверна оперативна пам'ять від звичайної? Ddr3 Server Memory
  Цікавий факт, але серверну пам'ять тестують при високих навантаженнях, перевищуючи при цьому температуру планки до 100 градусів за Цельсієм. Якщо 2 планки з 10 тисяч не пройшли перевірку, то бракується вся серія.

  Відмінність звичайної оперативної пам'яті від серверної

  Перше і разюча відмінність звичайної ОЗУ від серверної - це наявність мікросхеми буферизації. Дана мікросхема виконує захисну роль під час звернення контролера пам'яті до декількох планок ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті одночасно, так як інтенсивне навантаження процесора приводить до збільшення струмового навантаження. Це тільки апаратна підтримка.
  Що стосується програмного захисту, то буває таке, що будь-яке потужне електромагнітне випромінювання, а точніше - його нейрони, можуть пошкодити бітність серверної оперативної пам'яті DDR3. Щоб уникнути наслідків від подібних явищ, виробники додали функцію корекції помилки коду (ECC), яку можна зустріти на деяких планках стандартного призначення. Алгоритм даної функції обробляє код цифровим методом, обчислюючи самостійно помилки і виправляючи їх. Щоб при покупці не сплутати серверну пам'ять із звичайною, досить подивитися на етикетку зі штрих-кодом. Якщо є буквене значення "REG" або "R", то це явна маркування серверного ОЗП. А от наявність маркування ECC зовсім не обов'язково повинна бути серверної, так як контроль коригування помилок може бути і у звичайній оперативній пам'яті. Це основні критерії того, чим відрізняється серверна оперативна пам'ять від звичайної.
  Чим відрізняється серверна оперативна пам'ять від звичайної? Ddr3 Server Memory

  Характеристики материнської плати для роботи з серверами

  Найперше, що кидається в очі при розгляді серверної материнської плати для DDR3 Server Memory - це роз'єм під кілька процесорів. Також на платі розміщується безліч роз'ємів під оперативну пам'ять. Для підключення іншого серверного обладнання є безліч роз'ємів, хоча у багатьох сучасних платах є можливість бездротового підключення комплектуючих сервера.
  У серверних материнських платах встановлений особливий чіпсет, налаштований на обчислення і ведення розрахунки. Саме його наявність визначає, чи зможе материнська плата підтримувати роботу з планками регістрової і ECC пам'яттю. Материнська плата виконує основну роботу з трьома невід'ємними складовими сервера - це оперативна пам'ять, жорсткий диск і процесори.

  DDR4 серверна пам'ять

  Популярна компанія Kingston є 17 видів серверних планок ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті формату DDR4. Розміри пам'ять кожної планки варіюються від 4 до 32 гігабайт. Ці планки також можна придбати окремо, на відміну від "Китів" - комплектів, які випускаються по чотири штуки і володіють загальним об'ємом оперативної пам'яті від 16 до 128 гігабайт. Останній варіант найбільш виграшний, так як творцям серверів не треба піклуватися про сумісність і загальної споживаної енергії.
  Чим відрізняється серверна оперативна пам'ять від звичайної? Ddr3 Server Memory

  Можна використовувати звичайну оперативну пам'ять в серверах і навпаки

  Багато користувачів, бачачи, яка відмовостійкість у серверних планок ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, бажають встановити таку оперативну пам'ять собі на ігровий "борт". Це помилкове уявлення заганяє геймерів в глухий кут, тому далі буде приведено кілька аргументів, що спростовують чутки, що серверна оперативна пам'ять може існувати в ігровому комп'ютері. Незважаючи на всю свою потужність і надійність, серверне ОЗП має зовсім іншими параметрами для роботи з цифрами і обчисленнями. Не дарма на серверної материнської плати встановлюється по два, а то і чотири процесора, так як передача даних вимагає від процесора додаткових тактів для роботи. Також, при обміні даними, оперативна пам'ять задіює протоколи ECC, що значно сповільнює роботу ОЗП.

  Популярі новини
  Загрузка...