Культовий геймдизайнер Джон Ромеро: біографія, цікаві факти

140 0 Новини високих технологій

Джон Ромеро — програміст за освітою і геймдизайнер за покликанням. Він носить звання по-справжньому культовою особистості в ігровій індустрії і розділяє популярність таких гігантів, як Мейер і Моліна. Ромеро завжди брав не кількістю, а якістю. Незважаючи на те, що за його плечима не так вже й багато проектів, всі вони мають хорошу репутацію.

Рання біографія і перші творчі кроки

Джон Ромеро народився 28 жовтня 1967 року. Його перша гра була написана в 1984 р. — на той момент проект був лише програмою в паперовому варіанті. Публікацією роботи зайнявся популярний на той момент журнал inCider. Незабаром Джон взяв участь у конкурсі серед талановитих програмістів, де і здобув свою першу перемогу.


Культовий геймдизайнер Джон Ромеро: біографія, цікаві факти
Промислова розробка припала на 1987 рік, коли Ромеро почав працювати в компанії OriginSystems. Завдання проекту, над яким трудився Джон, полягала в портуванні RPG під назвою 2400 AD з комп'ютера на комп'ютер Apple II Commodore64. Трохи пізніше цей проект був скасований, а Ромеро перевели на роботу до Підлоги Ньюрэту, який на той момент займався над Space Rogue. Зрештою Джон Ромеро зважився на створення власної студії, яка отримала назву InsideOutSoftware. Крім Ромеро, в неї увійшли інші талановиті програмісти, в тому числі і друг Джона — Лейн Рауса. Через якийсь час Ромеро і Рауса вирішили залишити стіни студії і зайнятися створенням власної компанії. Під їх крилом було розроблено декілька цікавих проектів, серед яких можна відзначити випуск ZappaRoids відразу на 3 комп'ютера, а також розробку графічної оболонки до ігрових програм на Apple II.


Подальша професійна діяльність

Свою першу власну компанію дизайнер комп'ютерних ігор залишив у 1989 р. В березні того ж року він приєднався до Softdisk, де і зустрівся вперше з Джоном Кармак. Через кілька років Кармак, Ромеро і ще один геймдизайнер Тому Хол попрощалися з Softdisk'ом і заснували нову компанію, що отримала назву idSoftware.
Культовий геймдизайнер Джон Ромеро: біографія, цікаві факти
Робота idSoftware була пов'язана зі створенням і розвитком шутерів від першої особи. Такий проект, як Wolfenstein 3D, досі вважається першим "справжнім" шутером, культовому Doom вдалося привернути увагу не тільки до жанру, але і до ігровим можливостям платформи IBM PC, а Quake став першим по-справжньому тривимірним шутером від першої особи (не псевдотрехмерным, як було популярне раніше). Успішне співробітництво засновників компанії закінчилася серйозними розбіжностями, після чого Кармак і Ромеро розійшлися по різних шляхах. З того моменту Джон Ромеро встиг заснувати кілька нових студій і змінити не одне робоче місце. На жаль, його подальші проекти не змогли отримати особливої популярності в індустрії. Робота в idSoftware досі залишається "золотим періодом" діяльності Ромеро.

Про особисте життя Джона Ромеро

Свою першу дружину, Келлі Мітчел, Джон зустрів у 1987 р. На той момент Ромеро працював у сфері обслуговування ресторанної мережі "Бургер Кінг". У шлюбі у пари народилося двоє дітей, проте подружжя не довго пробули разом і незабаром розійшлися.
Культовий геймдизайнер Джон Ромеро: біографія, цікаві факти
У 1990 р. Ромеро зустрів свою другу дружину - Елізабет Енн МакКолл, яка народила йому дочку. Після розлучення з Елізабет Джон також встиг побувати у відносинах з кібер-спортсменкою по імені Стіві Кейс. Остання отримала найбільшу популярність після того, як обіграла Джона в матчі Quake. Їх роман тривав близько 5 років, а у 2004 р. Ромеро вирішив знову одружитися, але вже на новій коханій Ралуке Олександрі Плеса. Через 6 років сімейного життя пари підійшла до кінця. На сьогоднішній день відомо, що Джон Ромеро щасливий у шлюбі зі своєю колегою по індустрії Брендою Ромеро.

Факти з життя і професійної діяльності

  • У 1984 р. Джон випустив свою першу книгу, яка називалася Scout Search.
  • 1987 рік став для Ромеро роком релізу його першого комерційного проекту (2000 AD).
  • Культовий геймдизайнер Джон Ромеро: біографія, цікаві факти
  • Протагоніст на постері до гри Doom зобов'язаний своєму образу саме Ромеро. У процесі роботи над обкладинкою компанія idSoftware зв'язалася з ілюстратором Доном Пунчаца і найняла модель, завдання якого якраз і полягала в зображенні головного героя. Джон Ромеро поділився своїм баченням протагоніста: герой повинен був стояти на скелі і відстрілюватися від натовпу демонів. Втілити задумане було складно, і персонаж, незважаючи на всі зусилля, так і не зміг наблизитися до необхідного образу. Тоді Джон зняв футболку, озброївся іграшковою гарматою і сказав моделі зобразити демона, схватившего протагоніста за руку. Зрештою, саме позування Ромеро було вирішено зробити канонічним, зафіксувавши його на фінальному варіанті обкладинки.
  • Популярі новини
    Загрузка...