DDR3L - що це за формат оперативної пам'яті?

520 0 Новини високих технологій

Жоден комп'ютер не здатний запуститися без оперативної пам'яті, так як вона необхідна для нормального функціонування всієї системи. Навіть досвідчені користувачі задавалися питанням: "DDR3L - що це?".

Опис оперативної пам'яті

Оперативна пам'ять - це планка, яка відповідає за передачу даних між процесором і жорстким диском. На материнській платі може бути від двох до чотирьох слотів для планок оперативної пам'яті. Слоти бувають різними, тому можна переконатися, що DDR3L - це формат пам'яті, який може підійти до слоту стандартного DDR3. Якщо материнська плата призначена для серверних завдань, то на ній може знаходитися до 16 слотів.

Види оперативної пам'яті

DDR3L - що це за формат оперативної пам'яті?
Оперативна пам'ять буває двох видів: для настільних комп'ютерів та ноутбуків. Вони відрізняються між собою зовнішнім виглядом. У оперативної пам'яті для настільних ПК планка довга, чіпи вишикувані в одну лінію, сама по собі невисока. Що стосується оперативної пам'яті для ноутбуків, то вона виглядає коротше настільного побратима і чіпи розташовані в два ряди. Виходячи з представленої інформації можна переконатися, що DDR3L - це оперативна пам'ять, яка може працювати і в стаціонарному ПК, і в ноутбуці.


Популярні виробники

На даний момент серед виробників оперативної пам'яті лідирує компанія Kingston з серією HyperX Fury і Predator. Даний виробник випускає свою продукцію для ігрових комп'ютерів. Їх зовнішній вигляд не тільки стильний, але і практичний, так як додаткові радіатори забезпечують гарне охолодження, що, в свою чергу, підвищує працездатність.
DDR3L - що це за формат оперативної пам'яті?
Також серед виробників багато користувачі хвалять ADATA за її стабільність і якість. Так само, як і попередній виробник, ця фірма випускає оперативну пам'ять з необхідним рівнем охолодження.

Формати оперативної пам'яті

У системі розрізняють кілька форматів пам'яті: DDR, DDR2 DDR3 DDR4. Перший формат вважається застарілим, і планки такого типу вже не випускають. Планки формату DDR2 здатні розвивати частоту роботи до 1066 мегагерц.
DDR3L - що це за формат оперативної пам'яті?
У формату DDR3 є розгінний потенціал, тому частоти можуть варіюватися від мінімальних до максимальних. Також цей формат є найбільш популярним, так як його можна встановити як для офісних завдань, так і для запуску ігор. Щоб розігнати оперативну пам'ять до максимально досяжною частоти, потрібно заглянути в налаштування BIOS і змінити потрібний параметр.


DDR3L - що це за формат оперативної пам'яті?
Мало хто знає, що DDR3L - це особливий формат оперативної пам'яті. Він відрізняється тільки тим, що може працювати з напругою не в 15 вольта, а 135. Таке рішення дозволяє на 20% зменшити обсяг споживаної енергії. У DDR3L 1600 мегагерц - це робоча частота, з якою оперативна пам'ять функціонує. Також існує і розгінна версія даного формату ОЗП. Мало того, оперативна пам'ять DDR3L володіє пасивним охолодженням, що оптимізує роботу ОЗП на 15%. Формат оперативної пам'яті DDR4 відносно новий, і його розгінний потенціал вражає. Вона може розігнатися до 3200 мегагерц, але для такої роботи потрібно гідний рівень охолодження. Різні виробники підбирають захист для планок оперативної пам'яті не тільки для стильного зовнішнього вигляду, але і для розміщення на планці радіаторів.
Один з важливих аспектів - це сумісність між планками. Якщо користувач бажає збільшити обсяг оперативної пам'яті, то потрібно підібрати правильну планку. Перше, на що варто звернути увагу - це формат. Справа в тому, що в слот, розрахований на формат DDR4 не можна встановити ОЗП з форматом DDR3L. Другим пунктом буде частота роботи оперативної пам'яті. Якщо встановити планки з різними стартовими частотами, то комп'ютер просто не запуститься.

Обсяги оперативної пам'яті

На даний момент одна планка оперативної пам'яті може містити в собі від 2 до 32 гігабайт оперативної пам'яті. Для роботи в офісних програмах і серфінгу в інтернеті підійде і DDR3L на 4Gb, так як вона буде досить швидко взаємодіяти з жорстким диском і споживати малу кількість енергії. Якщо ж система буде гальмувати і довго відповідати на запити, то це вірна ознака того, що пора збільшувати обсяг оперативної пам'яті або змінювати її формат. Що стосується ігрових систем, то тут варто підбирати оперативну пам'ять, виходячи з ігрових переваг і можливостей материнської плати. Наприклад, в материнській платі чотири слоти під оперативну пам'ять, але максимально доступний об'єм не повинен перевищувати 64 гігабайти. В цьому випадку можна встановити дві планки по 32 гігабайти або чотири планки за 16 гігабайт. Деякі виробники роблять і продають парні планки. Справа в тому, що багато сучасні материнські плати підтримують два потоки. Тепер можна з упевненістю сказати, що це - DDR3L і для чого вона використовується. Приставка L наприкінці означає низький рівень енергоспоживання. Чим більше оперативна пам'ять споживає енергії, тим більше тепла вона виділяє, а підвищене тепловиділення знижує загальну продуктивність системи. Щоб запобігти цьому, досить подбати про охолодження оперативної пам'яті і корпусу в цілому.

Популярі новини
Загрузка...