Відеокарти AMD Radeon HD 5700 Series. Характеристики пристроїв та їх спеціалізація

200 0 Новини високих технологій

У далекому 2009 році за мірками сучасних обчислювальних технологій була представлена серія відеокарт AMD Radeon HD 5700 Series. Характеристика кожного представника даної лінійки графічних пристроїв вказувала на те, що це рішення середнього цінового діапазону з порівнянним рівнем швидкодії. Саме цій групі прискорювачів і буде присвячений цей невеликий матеріал.

Відеокарти AMD Radeon HD 5700 Series. Характеристики пристроїв та їх спеціалізація

Найменування моделей акселераторів

Характеристики AMD Radeon HD 5700 Series, як було зазначено раніше, вказували на те, що це адаптери середнього класу. Виробник включив в лінійку дві моделі пристроїв, які призначалися для установки тільки в настільні обчислювальні системи. Молодша з них мала маркування HD 5750 а старша – HD 5770. Ключова відмінність між цими двома модифікаціями акселераторів – тактова частота. У першому випадку вони знижена несуттєво, а в другому – підвищена.


Позиціонування сімейства прискорювачів

Лінійка графічних контролерів у дискретному виконанні HD58XX була найбільш продуктивною на момент виходу розглянутих прискорювачів в даному огляді AMD Radeon HD 5700 Series. Характеристики таких флагманських пристроїв дозволяли реалізовувати найбільш ресурсомісткі завдання на них, пов'язані з обробкою високоякісних зображень. Тобто можна цілком успішно задіяти такий акселератор у графічній станції. Також такі прискорювачі дуже впевнено виглядали в складі ультимативних ігрових ПК. А ось розглянута лінійка HD 57XX була націлена на реалізацію менш продуктивних комп'ютерів. Тому використовувати їх в графічних станціях було недоцільно з тієї причини, що продуктивність у цих двох модифікацій акселераторів була на недостатньому рівні. Як результат, єдина можлива сфера використання даних пристроїв – середнього рівня ігрові обчислювальні системи. Саме на цю вузьку спеціалізовану нішу і були націлені розглянуті рішення.


Відеокарти AMD Radeon HD 5700 Series. Характеристики пристроїв та їх спеціалізація

Специфікації молодшого пристрою

Характеристика AMD Radeon HD 5700 Series з маркуванням 5750 вказує на те, що в основі цього прискорювача лежить мікропроцесор RV850 під кодовою назвою Juniper. Цей кремнієвий чіп проводився за технормам 40 нм. Він включав 1040 мільйонів транзисторних поверхневих компонентів. До складу мікропроцесора було включено 720 потокових модулів, 36 елементів TMU і 16 компонентів растеризації. Ядро графічного акселератора працює на частоті 720 МГц. Обсяг ОЗП в цьому прискорювачі становить 1 Гб. Тип використовуваних в цьому пристрої мікросхем – GDDR5. Останні в номінальному режимі функціонують на частоті в 4600 МГц. Розрядність шини підключення відеобуфера до графічного процесору складає 128 біт. Як результат, пропускна здатність оперативної пам'яті обмежена 73 Гбіт/сек.
Відеокарти AMD Radeon HD 5700 Series. Характеристики пристроїв та їх спеціалізація

Параметри просунутого рішення даної серії

Опис AMD Radeon HD 5700 Series у виконанні 5770 вказує на наявність таких відмінностей у нього від раніше розглянутої молодшої моделі:
 • Кількість потокових процесорів збільшена з 720 до 800 штук. При цьому функціонує вони вже на частоті 800 МГц.
 • Частота роботи оперативної пам'яті збільшена до 4800 МГц.
 • Всі інші характеристики залишилися без змін. Хоч і кількість відмінностей мінімально, але за результатами тестів це дозволяє отримати реальний 15% приріст швидкодії і продуктивності. Знову-таки, ця різниця була актуальна за мірками 2009 року. Зараз же різниця у швидкодії між цими двома моделями прискорювачів мінімальна.

  Відгуки власників

  Відгуки про AMD Radeon HD 5700 Series виділяють наступні переваги у пристроїв даної лінійки: прийнятна продуктивність, достатня енергоефективність і демократична ціна. Мінус у цієї групи акселераторів всього лише один - на поточний момент вони вже встигли сильно застаріти. Тобто сучасний ПК комплектувати такою відеокартою неприпустимо. У новому стані такі акселератори вельми проблематично купити. Старий адаптер можна придбати за 2000-2500 рублів. Тільки от питання такої покупки залишається відкритим. Його можна використовувати лише для ремонту старих комп'ютерів 10-ти річної давності.
  Відеокарти AMD Radeon HD 5700 Series. Характеристики пристроїв та їх спеціалізація

  Висновок

  Як було раніше зазначено, номінально характеристики AMD Radeon HD 5700 Series відносили до категорії графічних адаптерів середнього класу. Такі пристрої найбільш часто можна зустріти в ігрових персональних комп'ютерах того часу. Такий прискорювач дозволяв запускати будь-які програми. Але у випадку реалізації ресурсномісткого коду якість картинки має бути більш "скромними". Зараз же пристрої даної серії застаріли.

  Популярі новини
  Загрузка...