Білди "Сталкера": "Чисте небо" і "Поклик Прип'яті"

235 0 Новини високих технологій

Білд - це рання збірка гри, створена для проведення внутрішніх тестів або демонстрації на ігрових виставках, яка не розрахована на поширення. Багато розробники воліють залишати всі дані в секреті, але завжди знайдуться ті, хто викладе інформацію в мережу, тим самим завоювавши вдячність фанатів.

Збірки "Сталкер: Тінь Чорнобиля"

Білди "Сталкера": "Чисте небо" і "Поклик Прип'яті"
Перша збірка цієї гри була зібрана в 2004 році. Вона носила назву Build 1935. З перших хвилин гри можна помітити вражають своїм виглядом локації. Початок гри, як і в оригіналі, розгортається в бункері торговця. Відразу впадає в очі відсутність ноутбука на столі у Сидоровича - тут розташувалася звичайна зошит. Освітлення в грі стало набагато похмурішим, що не зрівняється з мультяшной графікою оригінальної версії. Музичний супровід ідеально підтримує атмосферу небезпеки, навіть коли гравець знаходиться в підвалі.


Білди "Сталкера": "Чисте небо" і "Поклик Прип'яті"
Після того як гравець вперше покидає бункер, перше, що він буде відчувати почуття небезпеки і необмеженого простору. Погода теж відповідає ситуації: з неба зривається дощ, що мжичить, неподалік чути каркання ворони, а постріли на іншому кінці карти перериває чийсь несамовитий крик Тепер вертоліт несе в собі реальну загрозу - при вигляді нього гравцеві належить знайти надійне укриття, інакше зустріч з "вертушкою" може виявитися останнім, що станеться з персонажем в грі. Що стосується військових, то вони можуть атакувати без усякого попередження, однак є винятки, коли вони загрожують, наставивши зброю на гравця. Недолік цього білду "Сталкера" в тому, що незалежні персонажі ведуть себе неадекватно, локації не дороблені до кінця, а ПДА то й справа не бажає коректно працювати. Примітки:
 • Більшість неігрових персонажів виглядають як військові.
 • Після вбивства військового або сталкера гравця будуть атакувати всі незалежні персонажі, навіть на інших локаціях.
 • У цьому билде "Сталкера" залишилися всі вирізані для релізу мутанти: химери, бюреры, зомбі і інші.
 • Майже всі об'єкти на локації рухливі.
 • Пістолет Макарова має коричнево-червоні боковини на рукоятці.
 • Ще одна збірка називається Build 2588 дата - 2 серпня 2006 року.


  Цей білд "Сталкера" має повноцінну сюжетну лінію, яка була представлена в оригінальній грі. Основна відмінність від релизной версії в тому, що тут ще не вирізані багато завдання і персонажі. Також можна помітити відмінність в текстурах зброї, які вже зазнали деяких змін. На всіх локаціях відбувається автозбереження, а також змінено музичний супровід.

  Білд "Сталкера: Чисте Небо"

  Build 3120 - це збірка, спеціально створена для презентації на Е32007 року. У цій збірці був продемонстрований движок, використаний раніше в "Тіні Чорнобиля". Крім того, що білд випущений англійською мовою, в ньому яскравість виражена набагато нижче, ніж у релизной версії, і має всього одну локацію - Болота. Гравець з'являється на стежці, його оточують одні очерети. Шлях тільки один - йти по колоді, перебираючись через болота, дістатися до хутора і зустрітися там із загоном "Чистого Неба". В інвентарі гравця буде автомат АКМ-74/2 і пістолет Макарова з боєприпасами. Броні, навіть самої елементарної, на персонажі не буде. У цей час у небі з'являється вертоліт і відкриває вогонь над головним героєм. Його завдання - вчасно сховатися серед очеретів. Після марних спроб знищити гравця вертоліт летить.
  Коли головний герой прибуває на хутір, він допомагає відбиватися від бандитів, які напали на загін. Перше завдання, яке отримує персонаж - це звільнення і захоплення вишки, яка дасть перевагу в сутичці з ворогом. Разом із загоном гравець направляється до вишки, вибиває звідти недругів і забирає бонус нагорі.
  Білди "Сталкера": "Чисте небо" і "Поклик Прип'яті"
  Недоліки кидаються в очі, коли йде діалог з персонажами. По-перше, імена і прізвиська зображені у вигляді коду. По-друге, іконки персонажів виходять за межі екрану. По-третє, на місці бандитських іконок були вставлені сталкерские.

  Білди "Сталкера: Поклик Прип'яті"

  Білди "Сталкера": "Чисте небо" і "Поклик Прип'яті"
  Збірка під назвою Build 3944 демонструє змінений логотип гри при запуску. Також можна помітити зміни в кадрах вступного ролика й іншу музичну складову в грі. Build 3813 представляє повноцінний початковий ролик спільно з озвучкою. Інші музичні композиції, присутні в грі. У ПДА гравця відображається повноцінна карта локації лабораторії Х-8. У цій збірці використовується застарілий інтерфейс, разом з меню ремонту. У "Прип'яті" можна почути унікальну композицію, але в файлах гри вона ніде не числиться.

  Навіщо потрібні білди?

  Складання залишаються в мережі або їх "зливають" для того, щоб познайомитися з грою ближче. Розробники в силу обставин змушені вирізати багато речей з кількох причин:
 • Постійні вильоти.
 • Несправність скрипта
 • Вимоги критиків
 • І це ще неповний список причин. Гравці, не дивлячись на нестабільно працюючі білди "Сталкера", готові викачувати і встановлювати їх без всяких сумнівів. У деяких з них відсутні цілі локації, бази знаходяться не в тому місці, де їх звикли бачити, а КПК гравця може взагалі нічого не показувати. Проте усе це компенсується наявністю вирізаних мутантів, унікальним зброєю і присутністю деяких персонажів.

  Як запустити збірку?

  Розробники неохоче діляться способами встановлення і тим, як запустити білд "Сталкера", тому багатьом гравцям доводиться самостійно шляхом проб і помилок справлятися з цим завданням. Кожен білд унікальний і вимагає індивідуального підходу, але є один універсальний спосіб, який припаде до душі кожному, хто знайомий зі структурою файлів гри. У папці з будь-яким білдів є файли bat, які зображені у вигляді шестерні, а в описі вказано, що це пакетний файл Windows. У цих файлах можна знайти назву локації, з якою гравець буде стартувати на початку.

  Популярі новини
  Загрузка...