Як поміняти формат флешки: покрокова інструкція, способи, поради та рекомендації

158 0 Новини високих технологій

Сучасні флешки або знімні карти пам'яті, як компактні, місткі і надійні носії інформації, користується небувалою популярністю. Однак досить часто для них доводиться змінювати тип файлової системи, оскільки найбільш поширені формати для роботи в деяких ситуаціях використовувати можна не завжди. В тому, як змінити формат флешки кількома простими методами, і спробуємо розібратися. Але для початку давайте з'ясуємо, для чого це потрібно, і які саме способи можна застосовувати для виконання таких операцій.

Для чого потрібна зміна формату знімних накопичувачів?

Найголовніша проблема всіх знімних носіїв і використовуваних для них файлових систем полягає в тому, що визначення повного обсягу носія інформації не завжди проводиться коректно. Внаслідок цього на флешку або карту пам'яті буває не тільки неможливо записати файли, які, по ідеї, повинні на них вміщатися, але й скопіювати об'єкти, що перевищують визначений ліміт (4 Гб).


Як поміняти формат флешки: покрокова інструкція, способи, поради та рекомендації
Це, як багато хто вже, напевно, здогадалися, відноситься до формату FAT32. З іншого боку, саме цей формат, а не NTFS, використовується при встановлення операційних систем Windows на комп'ютери, оснащені первинної системою введення/виведення BIOS, а не UEFI. BIOS файлову систему NTFS, включаючи завантажувальні записи EFI замість MBR, не розпізнає, тому і не може справити завантаження, якщо флешка виставлена першим завантажувальним пристроєм. У випадку з восьмою і десятою модифікаціями, що встановлюються на комп'ютери з UEFI, ситуація зворотна – UEFI не працює з FAT32 і MBR. До того ж, формат NTFS вважається більш швидкісним по багатьом параметрам, а його використання, безумовно, позначається і на швидкодії самого пристрою. Крім того, є ще одна поширена проблема, пов'язана з тим, що іноді знімні накопичувачі можуть не читатися з причини самовільного зміни формату RAW. При цьому інформація, записана на них, або відображається, або ні, але доступ до пристрою при виконанні будь-яких операцій з файлами виявляється заблокованим.


Основні методи зміни формату

Таким чином, перед кожним користувачем і постає проблема, що стосується того, як поміняти формат флешки. В принципі, зробити це не так вже й складно, оскільки для цього є досить багато засобів, включаючи і самих інструменти Windows-систем, і стороннє програмне забезпечення. Серед усього того, що можна порадити в якості найбільш простих методик, окремо можна виділити наступне:
 • стандартне форматування;
 • конвертування;
 • спеціалізовані методики для відновлення доступу.
 • Як поміняти формат флешки на FAT32 або будь-який інший: стандартна процедура

  Тепер безпосередньо про застосовуваних процедурах. Самим простим, але далеко не найкращим рішенням, є проведення стандартної процедури форматування з використанням відповідного інструменту Windows, викликається через ПКМ на пристрої в «Провіднику». Як поміняти формат флешки?
  Як поміняти формат флешки: покрокова інструкція, способи, поради та рекомендації
  Потрібно всього лише вибрати потрібний тип файлової системи (наприклад, FAT32) і тип форматування (повне або швидке очищення змісту). Взагалі, для вірності краще застосовувати повне форматування, оскільки при швидкому очищенню, якщо на флешці були присутні помилки або збійні сектора, виправлені вони не будуть.
  Те ж саме стосується і форматування через командую рядок із залученням інструменту format, для якого можна встановити додаткові атрибути, задавши необхідний тип файлової системи.

  Як поміняти формат флешки без форматування засобами ос Windows?

  Як бачимо, попередній метод досить простий. Але що робити, якщо на диску присутній якась важлива інформація, а скопіювати її в інше місце або перенести на жорсткий диск у даний момент немає можливості? Адже всі дані при форматуванні будуть знищені! У цій ситуації змінити формат на флешці на NTFS (наприклад), можна і без форматування. Для цього, у Windows-системах є спеціальний інструмент конвертації, про наявність якого рядові користувачі часто навіть не здогадуються.
  Як поміняти формат флешки: покрокова інструкція, способи, поради та рекомендації
  Для виконання такої операції потрібно викликати командну консоль (обов'язково від імені адміністратора), а потім поставити на виконання рядок convert N: /fs:ntfs, де N відповідає букві носія, присвоєної йому системою. Якщо сумніваєтеся у виборі, просто подивіться в «Провідник» або скористайтеся командами diskpart і lis dis (або disk volume) в командному рядку (за умови підключеного накопичувача).
  Як поміняти формат флешки: покрокова інструкція, способи, поради та рекомендації
  Зворотна процедура, коли потрібно змінити формат флешки з NTFS на FAT32 виглядає трохи складніше. У цьому випадку необхідно виконати послідовність convert N: /fs:ntfs /nosecurity /x. Крім того, перед виконанням цієї операції носій в обов'язковому порядку треба перевірити на наявність помилок, а також звільнити місце, якщо флешка заповнена вщерть. При наявності на носії портативних зареєстрованих програм, реєстрація «злетить», так що, і це враховуйте.

  Конвертування сторонніми утилітами

  Засоби Windows багатьом користувачам здаються досить незрозумілими і кілька незручними. Так, дійсно, якщо говорити про те, як змінити формат флешки більш простим і зручним способом, краще скористатися утилітами від сторонніх розробників. Так, наприклад, досить непогано в цьому відношенні виглядає вбудований в пакет AOMEI Partition Assistant інструмент під назвою Ntfs2Fat32 який дозволяє виробляє перетворення в обидві сторони (з NTFS в FAT32 і назад).
  Як поміняти формат флешки: покрокова інструкція, способи, поради та рекомендації
  В запущеній утиліті необхідно просто вказати потрібний диск і вибрати напрямок зміни формату.

  Що робити з форматом RAW?

  Нарешті, давайте подивимося, що можна зробити, якщо флешка змінила формат на RAW, який файловою системою як такою не є, а являє собою таку собі «сиру» структуру. З нею ніякі операції виконати неможливо.
  Як поміняти формат флешки: покрокова інструкція, способи, поради та рекомендації
  Зазвичай рекомендується через командну консоль виконати перевірку носія на помилки (chkdsk N: /f, де N – буква диска), після чого файлова система буде автоматично перетворено в NTFS. Також можна скористатися ініціалізацією пристрою у розділі керування дисками (diskmgmt.msc), а потім створити простий том і на завершальній стадії провести форматування з вибором файлової системи.

  Іноді рекомендується використовувати програми низькорівневого форматування начебто HDD LLFT, якщо застосування засобів Windows результату не дає. У самому крайньому випадку, визначивши ідентифікатори пристрою VID і PID, можна завантажити оригінальну прошивку і встановити її на носій заново.

  Короткі підсумки

  Підводячи підсумок можна відзначити, що в більшості випадків сторонні програми виглядають набагато простіше, ніж власні засоби операційних систем Windows. Зокрема це стосується зміни формату із збереженням присутніх на флешках даних. Але, якщо збереження інформації обов'язковою умовою не є, можна скористатися стандартною процедурою форматування. З форматом RAW, незважаючи на гадану «нечитаемость» пристроїв, особливих проблем теж бути не повинно, а усуваються такі проблеми досить просто навіть інструментарієм Windows, звичайно, тільки якщо на носії не має критичних пошкоджень (ні механічних, ні програмних).

  Популярі новини
  Загрузка...