Сокет 462: опис материнських плат і підбір відповідних процесорів.

391 0 Новини високих технологій

Материнська плата - це основа всієї системи, адже від її параметрів залежать можливості майбутнього комп'ютера. Найважливіше - це знати, який сокет стоїть на материнській платі, так як це визначить підтримуваний процесор. Існує всього два види роз'ємів під процесори від Intel і AMD. Материнські плати, які підтримували цей роз'єм, з'явилися на ринку в 2000 році. Далі буде представлений роз'єм, про який і піде мова - сокет 462.

Опис роз'єму

Сокет 462: опис материнських плат і підбір відповідних процесорів.
Сокет 462 або сокет А, підтримує тільки процесори від AMD, а саме: Sempron ранніх версій, Athlon ХР/МР, Athlon Thunderbird, AMD Duron. Має роз'єм ZiF, тобто вставку нульового зусилля, на якому розташоване 453 розблокованих контакту і дев'ять заблокованих. В цілому виходить 462 сокет. Кулер для процесора краще брати легкий, не більше трьохсот грамів, так як більшу вагу охолоджувача може вивести з ладу всю систему. Установка самого кулера теж повинна бути гранично акуратними, так як велика частина процесорів не володіє металевим корпусом, призначеному для захисту кристала. З цієї причини знімати і встановлювати систему охолодження слід дуже обережно.


Сокет 462: опис материнських плат і підбір відповідних процесорів.
Процесор, встановлений на сокет 462 (плата якого підтримує тільки AMD Sempron), повинен бути частотою максимум 2300 мегагерц.

Приклади материнських карт і їх опис

Сокет 462: опис материнських плат і підбір відповідних процесорів.
ASRock K7S41GX - материнська карта, розмір якої відповідає маркування Micro-ATX. Має роз'єм сокет 462 інтегрованого процесора на материнській платі немає. Основний виробник програми BIOS - AMI. На платі є два слоти під оперативну пам'ять, що відповідає двоканальному потоку. Також є два порти PS, призначені для підключення клавіатури і миші. Звуковий адаптер Realtek HD Audio може підтримувати 5.1 звукових каналів. Передачу даних забезпечує мережевий адаптер, швидкість якого складає до 100 мегабіт в секунду.


Сокет 462: опис материнських плат і підбір відповідних процесорів.
Наступна материнська плата, яка підтримує сокет 462 носить назву MSI-К7d. На цій материнській платі можуть працювати тільки процесори від AMD. Це відповідь на питання, які процесори підходять до сокета 462. Оперативна пам'ять представлена у форматі DDR1 а підтримуване кількість становить чотири слоти. За своїми габаритами дана плата відповідає маркуванню ATX. В наявності є три слоти розширення: PCI , PCI-x, AGP-PRO. Збірка зроблена в Малайзії. Ще один виробник материнської плати з сокетом 462 - це Tyan. Ця плата працює на біосі від AMI. На материнській платі знаходяться: чотири USB виходу, два слоти PCI-Е, чіпсет від NVDIA, шість портів SATA 3 гігабіта в секунду, роз'єм під мишу і клавіатуру PS/2 відеовихід на задній панелі. Щодо оперативної пам'яті можна виділити велику кількість слотів - 16 штук, а максимальний обсяг не повинен перевищувати 64 гігабайт. Тип пам'яті відповідає формату DDR2.

Сокет 462: Які процесори вибрати?

Раніше були описані процесори, підходящі для роз'єму 462. Перший приклад - це AMD Sempron 2400+, ядро якого носить назву Thoroughbred. Цей процесор має всього одне ядро з частотою роботи 1666 мегагерц. Також є 37 мільйонів транзисторів, з яких складається саме ядро. Технологічний процес становить 130 нанометрів, а кристал дорівнює площі 85 квадратних міліметрів. Що стосується енергоспоживання, то даний процесор може витримати напругу до 1.6 вольт, кількість тепла, що виділяється одно 62 ватам. Максимальна температура не повинна перевищувати 90 градусів, інакше технічних пошкоджень не уникнути.
Наступний процесор іменується Athlon Thunderbird, архітектура якого майже нічим не відрізняється від звичайного Athlon. Процесор складається з 37 мільйонів транзисторів, розташованих на 120 квадратних міліметрах. Даний процесор працює з тактовою частотою 750-1333 мегагерц. Ще один процесор AMD Duron, частота роботи якого складає 1400 мегагерц. Ядро носить ім'я Applebred, і воно одне у процесорі. На 85 квадратних міліметрів розташовано 37 мільйонів транзисторів, а технологічний процес дорівнює 130 нанометрам. Даний процесор здатний витримати напругу до півтора вольт, кількість тепла, що виділяється одно 57 ватам. Максимально допустима температура не повинна перевищувати 85 градусів. Процесор працює з множником 10.5 х.

Висновок

У сучасному світі мало хто дійсно користується подібним обладнанням застарілого формату, однак завжди знайдуться збирачі раритету, або просто люди, які цікавляться історією розвитку комп'ютерного обладнання. Незважаючи на давність виробництва, материнські плати з сокетом 462 було важко знайти навіть на момент виходу і піку популярності. Зараз придбати такі плати в магазині неможливо, тільки в б/у стані. Однак навіть зараз такі материнські плати коштують чималих грошей.

Популярі новини
Загрузка...